Facebook Hikayeler'e masaüstü fotoğraf düzenleme aracı geliyor

Facebook Hikayeler'e masaüstü fotoğraf düzenleme aracı geliyor

Facebook Hikayeler masaüstü kullanıcıları için fotoğraf düzenleme aracını yayınladı. Snapchat'ten kopyalayarak WhatsApp, Instagram ve Facebook'a hikayeler özelliği getiren şirket, özellikle Facebook'ta beklediği ilgiyi yakalayamamıştı. Bu yeni özellikle birlikte şirket, kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışıyor olabilir.

Facebook, geçtiğimiz aylarda Instagram Hikayeler'e çapraz paylaşım özelliği getirerek Facebook Hikayeler'in hareketlenmesini sağlamıştı. Ancak Facebook hikayelerin, Snapchat'i sollayan Instagram Hikayeler ve WhatsApp Status ile yarışamadığı oldukça açık. Yine de şirket, fotoğraf düzenleme özelliğinin işe yarayacağını düşünüyor olmalı.

Bu yeni özellik Facebook'un görsel gönderiler oluşturmak için sunduğu fotoğraf düzenleme aracına benziyor. Fotoğraf işlemek için bir takım seçenekler sunan araç aynı zamanda fotoğrafa metin ekleme, renk filtreleri ve çıkartmalar eklemenizi de sağlıyor.

Özellik henüz herkese açılmış değil. Ancak bu özellik sizde aktif ise Facebook masa üstünde Hikayenizin gönderimini tamamlamadan önce sağ alt köşede yer alan fotoğrafı düzenle seçeneğine tıklayabilirsiniz. Böylece bir çok düzenleme seçeneğinin yanı sıra farklı font ve renklerle Hikayenizi süsleyebilirsiniz. Facebook'un bu özellikle birlikte masa üstünden Hikaye paylaşımını da etkin hale getirdiğini belirtelim.

Son zamanlarda oldukça zor süreçler yaşayan Facebook günlük aktif kullanıcı sayısını arttırmak için haber kaynağındayayıncı yaklaşımındaiçerik anlayışında, reklam ve yorumlarda ciddi değişiklikler yaptı. Ancak Facebook hikayelere gelen bu yeni özelliğin günlük aktif kullanıcı sayısında bir olumlu bir değişikliğe yol açacağını söylemek pek mümkün değil.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.