Webrazzi Hakkında

Webrazzi’nin kuruluşu ve geçmişi

2006 yılının Ağustos ayında Arda Kutsal tarafından kurulan Webrazzi, internet alanında Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri inceleyerek analiz eden Türkiye’nin lider medya şirketidir. Sektöre yön veren birçok profesyonelin günlük olarak takip ettiği Webrazzi, güncel yeni web girişimlerinden bu alandaki yatırım haberlerine kadar geniş kapsamlı yazı ve analizlere yer vermektedir.

2008 Şubat’ından bu yana Webrazzi; Sosyal Medya ile Dijital Pazarlama konularında da yelpazesini genişletmiş ve Türkiye’de dijitalin kalbinin attığı yer haline gelmiştir. Webrazzi özellikle yatırım&girişim ekosistemiyle ilgili özel haberleri ve gelişmeleri ilk olarak duyurması ile Türkiye’deki diğer online yayınlardan ayrılır.

Webrazzi; 2014 yılı içinde hem sosyalmedya.co‘yu satın alarak içerik alanını büyütmüş, hem de küresel pazara hitap edebilmek adına Webrazzi İngilizce‘yi yayına almıştır. Webrazzi İngilizce’nin yanı sıra küresel arenadaki diğer oyuncularla yapılan işbirliklerinin yerel oyunculara sağlayacağı açılımlar ile Türkiye’deki internet ekosisteminin sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmak Webrazzi’nin hedefleri arasındadır.

Webrazzi’nin düzenlediği konferanslar

E-ticaret, mobil, dijital, finansal servisler ve girişimcilik gibi dikey alanlarla düzenlediği tek günlük (tematik) konferanslara ek olarak yılda bir kez Webrazzi Summit adında Türkiye ve yakın coğrafyanın en etkili internet konferansı düzenleyen Webrazzi; yerli ve yabancı binlerce konuk ve yüzlerce konuşmacıyı ağırladığı konferanslarıyla adından çokça söz ettiriyor.

Her sene düzenlediği konferanslarla internet ve teknoloji dünyasında gündemi belirleyen Webrazzi’nin konferans takvimine Webrazzi Etkinlik üzerinden ulaşabilirsiniz.

Webrazzi’nin sahip olduğu ürünler

NativeSpot: 2015 yılının Nisan ayında yayına aldığımız doğal reklam platformumuz nativespot ile Webrazzi ve sosyalmedya.co mecralarına ‘self-servis’ olarak reklam verebilirsiniz. NativeSpot’a dakikalar içinde üye olup ‘premium’ mecralarda markanızı, kampanyanızı ya da girişiminizi tanıtabilirsiniz.

Webrazzi Store: Dünyadaki ve Türkiye’deki önde gelen firmalarla düzenlediğimiz online kampanyalarla klasik bir e-ticaret deneyiminden çok daha fazlasını bulabileceğiniz Webrazzi Store’da onlarca yeni nesil ürün sizi bekliyor.

Webrazzi Etkinlikler: Girişimcilik etkinlikleri, meetup‘lar, hackathon’lar, eğitimler, yarışmalar, kariyer günleri, söyleşiler, demo day‘ler… Dijital ve teknolojik dünyaya dair tüm etkinlikleri Webrazzi Etkinlik platformumuzda bulabilirsiniz.

Webrazzi Kariyer: Dijital dünyadaki iş ilanlarını inceleyebilirsiniz.

Webrazzi Ödülleri: 2012 yılından beri düzenlediğimiz Webrazzi Ödülleri ile her sene sonunda internet ve teknoloji dünyalarının en iyilerini seçiyoruz. Milyonlarca oyun kullanıldığı Webrazzi Ödülleri’nde dilerseniz hemen şimdi geriye dönük olarak kazananları inceleyebilirsiniz.

Webrazzi’ye ulaşın!

Webrazzi editör ve yazarlarıyla iletişime geçmek için [email protected] adresine e-posta gönderebilir ya da iletişim bölümümüzdeki formu kullanabilirsiniz. Basın bülteni gönderimleriniz için lütfen [email protected] adresini kullanınız.

Webrazzi için yazarlık başvurunuzu buradaki form üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca Webrazzi yazarlarına girişiminizi tanıtmak için Girişim Başvuru Formu‘nu kullanabilirsiniz.