Insights kapsamlı içerikleri ve raporlarıyla içgörü yaratıyor, stratejilere yön veriyor. Popüler Insights içeriklerine göz atın.
Son teknolojinin etkilerini Webrazzi merceğiyle inceleyin, detayları görün, güçlü stratejiler yaratın. Özel makaleler ve raporlara erişmek için hemen harekete geçin.
Yazıları 699 Tümü
Aurora, LIDAR teknolojisinde uzman girişim Blackmore'u satın aldı

Aurora, LIDAR teknolojisinde uzman girişim Blackmore'u satın aldı

Otonom araçlar üzeirne odaklanan şirket Aurora, LIDAR teknolojisinde uzman girişim Blackmore'u…
Bosch, uçan taksilere yönelik sensör kutusu üretiyor

Bosch, uçan taksilere yönelik sensör kutusu üretiyor

Bugün dünyanın hangi metropolüne giderseniz gidin, hepsinin bir ortak noktası var: Akmayan…
Beğenileri 1
Bosch, uçan taksilere yönelik sensör kutusu üretiyor

Bosch, uçan taksilere yönelik sensör kutusu üretiyor

Bugün dünyanın hangi metropolüne giderseniz gidin, hepsinin bir ortak noktası var: Akmayan…
Koleksiyonları 0
Henüz koleksiyonlarına eklediği bir içerik yok.
Yorumları 5 Tümü
 • 23 Mayıs 2018

  “Işık Algılama ve Değişme” değil "Işık Algılama ve Menzilleme (Uzaklığı ölçme)"

  1. 23 Mayıs 2018

   Teşekkürler katkınız için. Hemen değiştiriyoruz.

 • 13 Mayıs 2018

  Dijital reklamlara herkes balıklama atladı ama geri dönüşlerde sıkıntı ortaya çıkınca sudan çıkmış balığa döndüler! Örnek : Adidas! https://webrazzi.com/2018/05/10/adidas-dusuk-goruntulenme-kaygisiyla-facebook-video-reklamlarini-durdu/

  1. 14 Mayıs 2018

   Yazdıklarınıza kısmen de olsa katılıyorum. Zira dijital pazarlama konusunda olgunluk seviyesine ulaşan markalar ( örneğin: P&G, Adidas) artık reklam sağlayıcılardan daha şeffaf ölçümlemeler bekliyorlar. Adidas'ın reklamlarını durdurma kararı almasını pazarda sevindirici bir gelişme olarak görüyorum. Öte yandan yazılı basın, radyo ve televizyon gibi mecralar ile kıyasladığımızda dijitalin çok daha kolay ve efektif ölçümlenebildiği gerçeğini de atlamayalım lütfen.

 • 07 Eylül 2017

  Webrazzi'nin ilk magazin haberi hayırlı olsun.

  Kestiği ahkama bakıp, hayatta Elon Musk'ın karısı olmaktan daha büyük (!) bir başarısı var mı acaba diye ufak bir araştırma yaptım.

  Wikipedia'nın yalancısıyım ama bu hanımefendi 45 yaşında Kanadalı bir yazar. Elon ile 2000 yılında evlenmiş, yani 28 yaşında. Toplamda 3 (üç) tane kitap yazmış. İlki evlendikten 5 yıl sonra, ikincisini boşanmadan 1 yıl önce sonuncuyu da boşandıkları yıl.

  Kitapların ilki "modern fantazi" türünde, ikincisi Wikipedia'nın tabiriyle "kel alâka" bir şekilde ergenlere yönelik alâkasız bir kitap iken son kitabı da ilk kitabının devam kitabı niteliğinde.

  İlk kitabı için Amazon.com 'da 32 (otuziki), ikinci kitabı için 7 (yedi) ve son kitabı için ise tamı tamına 8 (sekiz) tane yorum yapılmış.

  Wikipedia'daki "Kariyer" başlığı toplam 4 cümleden oluşan Justine'in, yine Wikipedia'dan öğrenebildiğimiz kadarı ile Elon Musk'tan 5 (beş) tane çocuğu olduğunu ve boşanmalarının ardından Marie Claire'w bir makale (?) yazdığını öğreniyoruz.

  Son olarak, Quora'daki profiline baktığımızda ise; ablamızın aktif bir Quora kullanıcısı olarak tam 33 (otuz üç) cevap yazdığını ve 2 soru sorduğunu görüyoruz. A, unutmadan; her "celebrity" gibi 47bin takipçisine karşı takip ettiği 350 kişi var.

  ---

  Yaklaşık 10 yıllık bir Webrazzi okuyucusu olarak; bu yazının türünde Webrazzi'nin son yazısı olmasını diliyorum.

  1. 07 Eylül 2017

   Merhaba,

   Okuyucu yorumları zaman zaman çok ilginç noktalara parmak basabiliyor. Yazının ne anlatmak istediği daha çok okuyucu algısı ile sanırım. Kimisi bir magazin haberi olarak görebilirken, kimi okuyucularımız yazıyı dikkate alınacak bir öğüt olarak görebilir. Bu konuda herkese saygımız sonsuz.

   Yazar olarak, Quora’da düşüncelerini paylaşan, kim olduğundan, özel hayatından bağımsız olarak bir kişinin oldukça gerçekçi düşüncelerini paylaştım. Bu kişi Mark Zuckerberg de olabilirdi, Barack Obama da. Kanımca bu noktada algı odağımız düşüncelerin kimin kaleminden çıktığından öte, düşüncelerin ne kadar doğru olabileceği olmalı.

   Sevgilerimle,

   Seda