KISA BİLGİ

Meslek hayatına medya sektöründe başlayan Seda, ilerleyen yıllarda uluslarası şirketlerin pazarlama ve iletişim departmanlarında çalıştı. Friedrich Alexander Üniversitesi'nden Pazarlama Yönetimi yüksek lisans diplomasına sahip olan ve Almanya'da yaşayan Seda, teknoloji girişimlerinin marka ve pazarlama süreçlerini yönetiyor.

WEBRAZZİ YORUMLARI (5)

 1. Otonom araçların güvenliğinde iDAR teknolojisi
  Generic Generic

  “Işık Algılama ve Değişme” değil "Işık Algılama ve Menzilleme (Uzaklığı ölçme)"

  1. Teşekkürler katkınız için. Hemen değiştiriyoruz.

 2. IAB: 2017'de dijital reklam yatırımları televizyonunkini geçti

  Dijital reklamlara herkes balıklama atladı ama geri dönüşlerde sıkıntı ortaya çıkınca sudan çıkmış balığa döndüler! Örnek : Adidas! https://webrazzi.com/2018/05/10/adidas-dusuk-goruntulenme-kaygisiyla-facebook-video-reklamlarini-durdu/

  1. Yazdıklarınıza kısmen de olsa katılıyorum. Zira dijital pazarlama konusunda olgunluk seviyesine ulaşan markalar ( örneğin: P&G, Adidas) artık reklam sağlayıcılardan daha şeffaf ölçümlemeler bekliyorlar. Adidas'ın reklamlarını durdurma kararı almasını pazarda sevindirici bir gelişme olarak görüyorum. Öte yandan yazılı basın, radyo ve televizyon gibi mecralar ile kıyasladığımızda dijitalin çok daha kolay ve efektif ölçümlenebildiği gerçeğini de atlamayalım lütfen.

 3. Elon Musk'ın eski eşinden milyarder olmak isteyenler için ipuçları
  Emir Altun Emir Altun

  Webrazzi'nin ilk magazin haberi hayırlı olsun.

  Kestiği ahkama bakıp, hayatta Elon Musk'ın karısı olmaktan daha büyük (!) bir başarısı var mı acaba diye ufak bir araştırma yaptım.

  Wikipedia'nın yalancısıyım ama bu hanımefendi 45 yaşında Kanadalı bir yazar. Elon ile 2000 yılında evlenmiş, yani 28 yaşında. Toplamda 3 (üç) tane kitap yazmış. İlki evlendikten 5 yıl sonra, ikincisini boşanmadan 1 yıl önce sonuncuyu da boşandıkları yıl.

  Kitapların ilki "modern fantazi" türünde, ikincisi Wikipedia'nın tabiriyle "kel alâka" bir şekilde ergenlere yönelik alâkasız bir kitap iken son kitabı da ilk kitabının devam kitabı niteliğinde.

  İlk kitabı için Amazon.com 'da 32 (otuziki), ikinci kitabı için 7 (yedi) ve son kitabı için ise tamı tamına 8 (sekiz) tane yorum yapılmış.

  Wikipedia'daki "Kariyer" başlığı toplam 4 cümleden oluşan Justine'in, yine Wikipedia'dan öğrenebildiğimiz kadarı ile Elon Musk'tan 5 (beş) tane çocuğu olduğunu ve boşanmalarının ardından Marie Claire'w bir makale (?) yazdığını öğreniyoruz.

  Son olarak, Quora'daki profiline baktığımızda ise; ablamızın aktif bir Quora kullanıcısı olarak tam 33 (otuz üç) cevap yazdığını ve 2 soru sorduğunu görüyoruz. A, unutmadan; her "celebrity" gibi 47bin takipçisine karşı takip ettiği 350 kişi var.

  ---

  Yaklaşık 10 yıllık bir Webrazzi okuyucusu olarak; bu yazının türünde Webrazzi'nin son yazısı olmasını diliyorum.

  1. Merhaba,

   Okuyucu yorumları zaman zaman çok ilginç noktalara parmak basabiliyor. Yazının ne anlatmak istediği daha çok okuyucu algısı ile sanırım. Kimisi bir magazin haberi olarak görebilirken, kimi okuyucularımız yazıyı dikkate alınacak bir öğüt olarak görebilir. Bu konuda herkese saygımız sonsuz.

   Yazar olarak, Quora’da düşüncelerini paylaşan, kim olduğundan, özel hayatından bağımsız olarak bir kişinin oldukça gerçekçi düşüncelerini paylaştım. Bu kişi Mark Zuckerberg de olabilirdi, Barack Obama da. Kanımca bu noktada algı odağımız düşüncelerin kimin kaleminden çıktığından öte, düşüncelerin ne kadar doğru olabileceği olmalı.

   Sevgilerimle,

   Seda