Snapchat'in Avrupa'daki kullanıcıları kişiye özel geofilters oluşturabiliyor

Snapchat'in Avrupa'daki kullanıcıları kişiye özel geofilters oluşturabiliyor

Snapchat Geofilter üzerine yoğunlaşmaya devam ediyor. Avrupa'daki Snapchat kullanıcıları telefonları üzerinden Snapchat Creative Studio sayesinde artık kendilerine özel geofilter oluşturabiliyor. Daha önce sadece ABD'de kullanıma açılmış olan kişiye özel Geofilter artık İngiltere, Fransa, Hollanda, Danimarka, İsveç, Norveç ve Finlandiya'da da kullanılabiliyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında ABD'nin yanı sıra Kanada ve İngiltere'de de kullanıma sunulan geofilters'ın kullanımı sadece bilgisayar üzerinden gerçekleştirilebiliyordu.

Kendi Geofilter'ınızı nasıl oluşturabilirsiniz? 

Kendi Snap Geofiler'ınızı oluşturmak için telefonunuzda Snapchat uygulamasını açarak Bitmoji'nize basmanız gerekiyor. Ardından doğrudan ayarlarınıza giderek “On-demand Geofilters” bölümüne basarak çalışmaya başlayabilirsiniz. İşiniz bittiğinde uygulama içi satın alma yöntemi ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

ABD'de 5.99 dolardan başlayan fiyatlar, Avrupa için 6.99 eurodan başlıyor. Danimarka ve Norveç'te ise sırasıyla 49 kron ve 65 krona kullanıma sunuluyor.  Geofilter'ı sadece bir kaç saatliğine kullanabileceğiniz gibi bir kaç gün boyunca da aktif kalmasını sağlayabiliyorsunuz.

Aslında şirket kullanıcıların bu özelliği davetler, partiler, mezuniyetler ve düğünler gibi özel günlerde kullanmasını planlayarak tasarladı.

1 iş günü süresince onay bekleyen filtreler sonrasında Snapchat kullanıcılarının erişimine açık oluyor ancak bu onayın birkaç dakika içinde gerçekleşmesi de söz konusu.

İlk çeyrek sonuçlarını açıkladıktan sonra kendine güvenini kaybettiği görülen şirket, son zamanlarda Hikayeler özelliğinin Facebook, WhatsApp ve Instagram tarafından kullanması nedeniyle oldukça zorlandı. Üstelik sosyal ağların kendilerine Hikaye özelliğini eklemesini sağlayan Saga da Snapchat'in rakiplerinin artmasına yardımcı oluyor. Henüz Messenger Day ve Skype'tan bahsetmedik bile!

Tüm bunları düşündüğümüzde Geofilter şu an için Snapchat'in en güçlü yanlarından biri olarak görünüyor. Yakın zamanda patentini de almış olduğu bu özelliği, en büyük pazarlarından birinde kullanımına açmak yapılabilecek en akılcı hareket. Zira sadece 10 milyon İngiliz Snapchat kullanıyor. Gelecek günlerde Avrupa pazarının Geofilter kullanım oranı belki de zor zamanlar yaşayan Snapchat'e bir çıkış yolu sunabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.