Otelz, Sankonline liderliğinde 13 milyon TL yatırım aldı
Yatırım

Otelz, Sankonline liderliğinde 13 milyon TL yatırım aldı

Online otel rezervasyon platformu Otelz, Sankonline liderliğinde 13 milyon TL yatırım aldı. Otelz'in bizimle paylaştığı bilgilere göre, Sankonline tura 11 milyon TL ile hakim katılım sağlarken; Howzat Partners ve girişimin mevcut yatırımları 2 milyon TL ile katıldılar. Otelz aldığı yatırımla uluslararası arenada iddiali bir platform haline gelmeyi hedefliyor.

Zira Otelz CEO'su Bertan Aner yaptığı açıklamada, küresel arenada ses getireceğine inandıkları yeni bir teknolojik altyapı üzerinde çalıştıklarını söylüyor.  "Aynı zamanda yenilenmiş mobil uygulama ve çok dilli web/mobil site projelerimizi kısa bir süre sonra hayata geçireceğiz. Böylece yerel pazardaki liderliğimizi pekiştirerek, uluslararası pazarlarda yeni iş birlikleri gerçekleştireceğiz" diyor.

Açıklamasında Booking.com'un Türkiye faaliyetlerinin durdurulması sürecine değinen Aner, pazarda liderliği üstlendiklerini ve otelcilerin zararını minimum seviyeye çekmeye çalıştıklarını not ediyor.

Türkiye girişim ekosistemindeki yatırımlarını çeşitlendirmeye devam eden Sankonline'ın Otelz yatırımı, girişimin gösterdiği hızlı büyüme ve küresel açılım potansiyellerini destekliyor. Sankonline Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Konukoğlu, yatırımla ilgili  "Otelz.com bir süredir takip ettiğimiz ve hızlı büyümesinin yanında, doğru teknolojik hamleler yapan bir girişim olduğu için, bu yatırımın Türk turizmine katkı sağlayacağını da düşünerek yatırım turuna liderlik ettik. Bundan sonra hem yerel hem de küresel pazarlarda otelz.com 'un başarılarını hep birlikte takip ediyor olacağız" diyor.

Otelz bugün 7 bin 500'den fazla otele ön ödemesiz online rezervasyon imkanı sağlıyor.

Yorumlar (25)
 1. Linkedinde birisi , booking kapatıldıktan sonra aylar sonra gelen otelz rezervasyonu diye yazmıştı. Booking kapatılması birilerinin yatırım almasına vesile oldu.

 2. Çok büyük para batmış. Geçmiş olsun.

  1. Kesinlikle katılıyorum...

   1. Kesinlikle katılıyorum....

  2. Bitcion Seven Bitcion Seven

   kesinlike katılıyorum...

 3. Türk acentelerin otel satış klasiğinden dışarı çıkamamış bir siteyi booking gibi sistemlerle karşılaştırmak doğru değil.

 4. Eda Can Eda Can

  Son derece kötü yönetilen bir şirkettir. Uzun vadede başarılı olması çok zor...

 5. Harun Turhan Harun Turhan

  Uzun zamandır yatırım haberleri çok azalmıştı , başarılar ve tebrikler

 6. Kaan Hkv Kaan Hkv

  2 senedir kullanıyorum çok da memnunum. Meyve veren agac hikayesi gibi olmuş.

 7. Arda Bilgen Arda Bilgen

  Arkadaş, 2 dakika siteyi bir inceleyeyim dedim, her otelde aynı özellik var. Otellere ait yeterli sayıda içerik yok, insanlar okumadan nasıl rezervasyon yapıyorlar anlamıyorum. Allaha şükür bir blog bölümü koymuşlar :) Umarım bu yatırım ile eksiklerini giderirler.

 8. Nazif Bolgacan Nazif Bolgacan

  Butun turizm tuketimleri acentecilikten online rezervasyon sistemlerine dondugune gore, Sanko mantikli bir yatirim yapmis

 9. odamax.com çok daha ciddi bir takip booking.com a tr den.

  1. Sahter Pensoy Sahter Pensoy

   @Harun

   Katiliyorum, digital sektorlere cok gerekli bu gibi olumlu haberler. Tebrikler

 10. Soykan Arif Soykan Arif

  Bizim insanımız neden bilgisi olmasa da her şeye yorum yapma gereği hissediyor?

  Otelz'nin sunduğu avantajlar

  Ön ödemesiz rezervasyon

  Giriş gününe kadar ücretsiz iptal

  Muhteşem alt yapı ( booking, ets aklınıza hangi site geliyorsa yan yana açın antalya otelleri araması yapın bakın bakalım hangisi daha hızlı sonuç veriyor.

  İçerikle ilgili yorum yapılmış, booking'de oteller içeriğini nasıl giriyorsa Otelz'de de aynı şekilde giriyor.

  ALt yapı içerik sistem açısından booking'den hiçbir eksiği yok.

  Her şey kullanıcı için. 7500 tane oteli bu şekilde çalışmaya ikna etmek kolay görünen bir iş mi?

  Bir arkadaş çok şükür blog var yazmış?

  10 tanesini 100 liraya yazdırdığın blog bu kadar mı önemli:)

  Yetmemiş adamlar bir de yatırımla dünyaya açılacağız alt yağımızı ( ki hali hazırdaki bir alt yapıyı tamamlamak milyon dolar tutar ) geliştireceğiz demişler.

  Yerli pazar olduğu için oteller daha görünür olmak için kullanıcıya avantaj sunmak zorunda.

  Daha ne istiyorsunuz?

  Yakın gelecekte Türkiye'de global hamle yapabilecek tek oyuncu bu site. Sankonline inanılmaz doğru bir iş yapmış.

  Otelz'ye bu uzun yolda başarılar, Yabancı hayranı Türk arkadaşlar VPN ile o çok sevdikleri otelleri sömüren vergi vermeyen siteden rezervasyon yapmaya devam edebilirler.

  Lütfen bir şeyleri eleştirirken konu hakkında bilginiz var mı, bu işler nasıl yapılıyor bir kontrol edin. 100 liraya açtığınız sanal mağazalara benzemiyor bu girişimler.

  1. +1

   1. Arda Bilgen Arda Bilgen

    -1

   2. Emir Altun Emir Altun

    x -40 = 40 :-)

   3. ----1

 11. Gerçekten her yatırım haberini mutlulukla okuyan ben çok üzüldüm, içim acıdı ve siteyi de görünce gözüm kanadı. Üzüldüm çünkü zaten yatırım yapan bir avuç yatırımcının da parasının çarçur edilmesi hele de bugünün koşullarında çok olumsuz. Şu an pazardaki kısa bir belirsizlik ve boşluga yatırım yapmak ne demektir bu nasıl bir yatırımcı mantığıdır. Yatırım grubuna da düşünmesi için bir kaç soru şimdi hangi mecrada yayın yapsak nereye çıksak diye düşünmek yerine bunları düşünmenizi tavsiye ediyorum.

  Hiç düşündünüz mü yarın booking girerese ne yapacaksınız ?

  Bu rakamla ülkede 110 girişime 100er bin tl yatırım yaparak çıkaracağın başarı hikayesi olasılığının farkındamısın ve portföy oluşturmadan haberin var mı ?

  Pazar evet büyük ama ah yatırımcım zaten yabancı turist booking kullanıyor sen ahmet abi ayşe ablanın düşük sepet tutarlı alışveriş yaptıgı küçük pazara hele de bu kadar rakip varken neden giriyorsun.

  Söylenecek çok şey var da vakit bile harcamaya üzüldüm büyük geçmiş olsun.

 12. Memduh Karaman Memduh Karaman

  Yine rakipler ve şirket çalışanları toplanmış birbirlerini baltalıyor yorumlarda :D

 13. Tansu Kayran Tansu Kayran

  bilmiyordum bu siteyi , inceledim çok otel var içinde.ben sadece 3 otele baktım fiyatı heryerden ucuz çıkardı. İlk seyahatimde bir deneme yapacağım

 14. Merthan Merthan

  otelz'de 3 gün çalıştım ve kaçtım, yatırım alırken yatırımcılara var, kullanıyoruz, yaptık dedikleri herşeyi not alıp anında yazılımcılara hemen bunu kurun trial mrial farketmez diyen bertan beye selam olsun, yatırımcılara geçmiş olsun.

 15. Zaten cok az sayida olan Turkiye bazli seyahat girisimlerini desteklendigini gormek cok guzel.

  Elestiren arkadaslar,sizin seyahat sektorundeki girisimlerinizi ogrenelim lutfen. Klavye basindan bol kepce elestirmek cok kolay.