Snapchat uygulamasından kişiye özel geofilters oluşturmak artık mümkün

Snapchat uygulamasından kişiye özel geofilters oluşturmak artık mümkün

Snapchat üzerinden yapılan paylaşımların yer ve zaman verileriyle etiketlenmesini sağlayan geofilters, uygulamanın en popüler özelliklerinden biri. Öyle ki Snapchat platformunda bir günde on binlerce geofilters'ın oluşturulduğunu söylüyor ve bu özelliği daha popüler hale getirmek istiyor. Bugüne kadar kullanıcıların masaüstünden kişiye özel geofilters tasarlamasına izin veren Snapchat artık bu özelliği uygulama içinden sunmaya başlıyor.

Snapchat uygulamasının Ayarlar menüsünde göreceğiniz On -Demand Geofilters bölümünde  birçok farklı durum; ya da doğum günü, düğün, tatil gibi özel günler için tasarlanmış şablona ulaşabilirsiniz. Üstelik bu şablonları metin, bitmoji ve çıkartmalarla dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=E_ZjEeEez_0

Geofilters bildiğiniz üzere konum odaklı bir yapıya sahip. Snapchat'in saat başına 5.99 dolar aldığı filtreler 1858.061 metrekarelik bir alanda kullanılabiliyor. Konum genişledikçe fiyat da artıyor. Bu arada filtreleri yaptıktan hemen sonra kullanmanız olası değil. 1 iş günü süresince onay bekleyen filtreler sonrasında Snapchat kullanıcılarının erişimine açık oluyor.

Şu an için sadece ABD'de aktif olan bu özellik, ülkelere yayıldıkça daha fazla ilgi görebilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.