Tasit.com'a Aslanoba Capital'den 2 milyon dolar yatırım geldi
Yatırım

Tasit.com'a Aslanoba Capital'den 2 milyon dolar yatırım geldi

Sadece taşıt odaklı bir seri ilan sitesi olan Tasit.com'a Aslanoba Capital'den 2 milyon dolar yatırım geldi. Sisteminde 125 binden fazla aktif ilan barındıran Tasit.com'un 860 bin bireysel üyesi ve bin 800'den otomobil galerisi veya bayiisine hizmet verdiğini de belirtelim.

Tarafların bugün açıkladığı bu yatırım ile Tasit.com'un sahip olduğu büyüme ivmesinin artarak devam etmesi hedefleniyor. Sizlerle dün paylaştığımız HemenKiralık yatırımının ardından bu haftaki ikinci yatırımını duyuran Hasan Aslanoba'nın en büyük yatırımı da Tasit.com'a gerçekleşmiş oldu.

Webrazzi Startup'taki konuşmasında şimdiye kadar en fazla 2 milyon dolarlık yatırım yaptığını ancak bunu henüz paylaşmadığını belirten Aslanoba'nın o gün bahsettiği yatırımın Tasit.com olduğu da anlaşıldı.

hasan-aslanoba-birol-kabakoglu

Yapılan açıklamada Tasit.com kurucu ortağı ve CEO'su Birol Kabakoğlu da yatırımı değerlendirirken Türk bir yatırımcının şirkete dahil olmasından mutlu olduklarını ve Hasan Aslanoba'nın deneyimleriyle büyüme trendlerini daha da hızlandıracaklarını belirtti.

2009'da kurulan Tasit.com'a ilk önce Çağlar Erol sonrasında çok sayıda tanıdık ismin yatırımının ardından Almanya'lı CF Partners'den bir yatırım gerçekleşmişti.

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Girişim Ofisleri programımızda ziyaret ettiğimiz Tasit.com ofisinde Kabakoğlu, bizi neredeyse oda oda gezdirerek tüm operasyonu anlatmıştı. Bu yatırımın ardından yeni isimleri bünyesine katacağını düşündüğümüz Tasit.com'da hali hazırda açık olan iş pozisyonlarına da buradan ulaşabilirsiniz.

Her iki taraf için de faydalı bir ortaklık olacağını düşündüğümüz yatırım ile Tasit.com'un nasıl bir büyüme performansı yakalayacağını önümüzdeki dönemlerde göreceğiz.

Yorumlar (54)
 1. Bir çok kişi sahibinden.com varken neden böyle bir proje yapıyor diye düşünmüştür. Ama tasit.com'un aldığı yatırımı duyduklarında projelere bakış açıları değişecektir diye düşünüyorum.

 2. Çağrı Çağrı

  tasit.com' a ortak olmayan kalmadı herhalde. :)

  1. Ben ve sen yatırım yapmadık

 3. Oğuzhan Başar Oğuzhan Başar

  Çok güzel bir haber. Tebrikler, Birol'a ve ekibi tasit.com ailesine başarılar dilerim.

 4. mantıklı bir yatırım. tasit.com bundan sonra daha da büyüyecektir.

 5. Hasan Aslanoba'dan artık şuphelenmeye calıstım . Sirket degerlendirmeleri ve yazılan yatırımlar cok yuksek gorunuyor .Bence isin icinde bir seyler var . Sirket degerlemesi yuksek tutulup yabancı yatırım cekmek icin bir kurgu olabilir hasan beyin yatırımlarında ... hemenkiralik ornegi gibi anlasma boyutlarına bakmak lazım bu yatırım direk sirket kasasına mı giriyor ? Yoksa hayali sozlesme mi artık suphelenmeye basladım .

  1. Size kesinlikle katılıyorum. Ya Hasan Bey'in gerçekten capital'i inanılmaz yüksek ve girdiği Projelerde çok yüksek bir booming etkisi yaratacak yatırımı yapıyor. Yada parasını çarçur ediyor. Çarçur etmediğine eminim ama rakamları yüksek girişilen işleri fazla buluyorum. Yazılanları da gerçekçi bulmuyorum artık..

  2. Sen de o kadar parayu 'su'dan kazansan böyle milli piyango oynar gibi yatırım yaparsın.. Eeee. ne demiş Nasreddin Hoca.. Ya tutarsa :)

 6. Ürün çok kötü umarım bu parayı da kullanarak ürünü adam ederler... Daha doğrusu elle tutulur bir ürün haline getirirler, ortada elle tutulur bir ürün de yok... Sahibinden'in kategori klonundan öte değil... gereksiz bir site. Üründe adam gibi bir farklılık oluşturmazlarsa boyunun ölçüsünü paraları bitince alacak olan sitedir...

  1. Cem Taşıt Cem Taşıt

   Fatih sen artık uyuyamazsın da .kardeşim burda boş eleştiri yapacağına sende ilk başta bu yatırımları yapacak ya da yatırımı alabilecek bir proje hazırla.Ki inan bana yorum yaptığın Hasan abı ve birol bey senin zekandan cok üstünler.Onlardaki yatırım aklı olsaydı zaten sımdı burada ona buna boş hava gazı yapmazdın.

   .Yoksa sahibinden ekibinden mı yönlendirdiler seni??

 7. Alessandro Alessandro

  Aslanoba abi, bir nefes al Allah aşkına gözünü seveyim başımızı döndürdün, fırtına diyorduk, kasırga oldun valla.. yatırımlarda ilk başta 1 milyon 1 milyon gidiyordun şimdi 2 milyon 2 milyon gidiyorsun..Aman maaşallah, nazar değmesin böyle yatırımcılara ihtiyaç vardı. Bence tasit.com da iyi bir yatırım gibi görünüyor, yalnız biraz daha sayfalarındaki kullanışlılığı düzeltseler iyi olur, ayrıca araba resimleri küçük biraz daha büyütseler o da iyi olur. Hayırlı olsun. Allah utandırmasın...

 8. Trendi Büyütmek Trendi Büyütmek

  Trendi büyümeleri hızlanacakmış.Nedense 3 yıldır o trend büyümemiş.

  http://www.google.com.tr/trends/explore?q=tasit.com#q=tasit.com&cmpt=q

  1. hikaye diyorum başka da bir şey demiyorum...

   Aslanoba abimize yatırım yaptığı her kuruş için helal olsun diyorum, bu kadar ileri görüşlü ve sistematik yatırımcı yok, Allah muvaffak etsin.

   Ancak, tasit.com için aynı iyi niyetlerde olamadım... alan adının küçük bir avantajından başka bir numarası yok. Şu haliyle bir internet girişimi bile değil bence. Bilimsel olarak, sezgisel olarak, nereden bakarsam bakayım bir ışık göremiyorum...

   Umarım Aslanoba abimizin parasını adam gibi kullanıp ürüne odaklanırlar ve kendilerini taşıyacak farklılıkları uygularlar... dileğim budur...

   1. kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş başka da bir şey demiyorum..

   2. ne alaka ya, dost acı söyler, benim yorumum tu kaka yorumu değil, tamamen yapıcı bir yorum ve eleştiridir, değerlendirip değerlendirmemeyi kendileri bilir... uzanılamayacak ciğer bu mu? sana afiyet olsun...

   3. Galip Tenses Galip Tenses

    hay ağzına sağlık.

   4. Barıs Sadık Barıs Sadık

    60 milyon trafik sahibi olan bir siteye daha bu bir site konumunda değil diyen kişinin aklından şüphe ederim. :-)

    Laf aramızda daha yatırımlar yeni başladı

 9. Ben yatırımların hiç birisinde gittigidiyor, sahibinden, yemeksepeti , trendyol başarılarına ulaşıcak bir iş modeli hissetmiyorum. Yatırımcıya ve ortak şirketlerine bol şans diliyorum.

  1. Atlasa Cevap Atlasa Cevap

   olay budur kardes. Tamamen ayni gorusteyim. Yatirimlarindan hic biri $200M luk is olmayacak ve bu yatirimlarini ayakta tutmak icin daha cok $1M luk cekler yazacak maalesef.

 10. Tasit.com'u aldığı yatırım için tebrik ederim. Hasan Aslanoba'ya da başarılar dilerim.

 11. Yaklaşık 1 sene önce sahibinden.com'a arabamı satmak için ilan vermiştim. 2 gün sonra tasit.com'dan mesaj geldi. ilanınız başarıyla sisteme girilmiştir gibisinden. gerisini siz düşünün..

  1. sahibinden.com kendi rakibini kendi oluşturuyor o halde. hasan aslanoba nın devamlı yatırım yaptıgını düşünürsek ortaya şu sonuç çıkıyor. birileri kendini her alandan güçlendirmek istiyor bunun içinde meydana yatırımcıyım diye çıkmış aslanobaya yatırım yapmak:) neden olmasın. sektör büyük ve her geçen gün ticaretteki payı ve rolü büyüyor.

   1. Saim Daim Saim Daim

    Bence taşıt.com bir programla sahibinden'deki ilanları kendi sistemine ekliyor...

 12. The Gaste The Gaste

  Yapılan yatırımların çokta fark yaratan işler olmaması insanın dikkatini çekiyor ve kafa karıştırıyor.

 13. Tabakta kuru kayısı var değil mi? Yanındaki fındık mı yoksa başka birşey mi çıkaramadım.

  1. Berk Kerpiç Berk Kerpiç

   Ehehe yorum beni benden aldı. Cevizdir o ceviz.

  2. Çekerim Emaneti Çekerim Emaneti

   ceviz değil incir o

 14. Abdullah Tok Abdullah Tok

  aslanobarazzi.com olduk diyorum ..

 15. Olay Aslanoba açısından enteresan olmaya başladı. İnternet sektörü ve yatırımlar konusunda pek tecrübeli olmamasından kaynaklanan bir yatırım heyecanına girdiğini düşünüyorum. Değişik projelere yatırım yapıyor olmak güzel birşey yalnız içerik ve gelişme itibari ile böyle klonlara yatırım yapmanın çok da bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Bu arada ortada ben yatırımcıyım diye dolanan diğer fon ve kişilere de bir sözüm var: Öyle 100-200K gibi komik rakamlarla yatırım olmaz, buradaki gibi en az birkaç milyonu gözden çıkarmanız gerekli, doğal olan budur.

  1. Saim Daim Saim Daim

   O dediğin zavallı yatırımcıların da hali zor, Türkiye'de adam gibi proje mi var da milyon dolarlar zaviyesinde yatırım alamıyor.

 16. Ortak Listesini aşağıdakia adresten görebilirsiniz.

  https://webrazzi.com/2011/10/27/tasit-yatirim/

  Ben hariç herkes ortak. Hasan beyi yatırımları ile taktir ediyordum problem olan bence tam olarak bilgisi bulunmayan sektörde yanlış hamleler gerçekleştiriyor.

 17. O ortadaki kuru kayısı bir şey anlatıyor ama çözemedim.

 18. Osman Hömek Osman Hömek

  Hasan Bey'in görüş bildirdiği birçok yerde, yatırım yapacağı şirketlerin, "yenilikçi, sektöründe tek, lider, iş fikri ile ayrılan" gibi neredeyse hiç yapılmamış ama müthiş projelere yatırım yapacağını kaç defa duymuşluğum var. Ama yatırım yaptıklarını gördükçe, çok şaşırıyorum.

  Her iki taraf için de hayırlı olmasını temenni ederiz.

 19. yahu ne para varmış millete yahu, bizm esnaf "hala kapıda" müşteri bekliyor...:)

 20. Yürü be Hasan Abi kim tutar seni. Diğer işadamlarını da bu sektöre yönlendirme zamanın gelmedi mi?

 21. Ne yazık ki bu yatırım da boşa gitti. Sayın Aslanoba'nın yatırımları çok hızlı gidiyor. Fakat incir.com ve tasit.com sitelerine yapılan yatırımların yanlış olduğunu düşünüyorum. Ufak bir araştırma yaptım ve bir çok araba ve model aramasında tasit.com'u ilk 5 sayfada göremedim. Bu nasıl bir sitedir anlayamıyorum. Ben tasit.com'u adres çubuğundan yazarak girmediğim sürece, hiç bir yerde göremiyorum. 2 Milyon doların 4'e bölüp yeni sitelere yatırım yapmak bence daha mantıklı olurdu. Hayırlı olsun. Umarım bu yatırımla site bir çok rakibini geride bırakır.

  1. İşin enteresan tarafı bu siteye sektördeki başka bir sürü tanıdık kişinin de yatırım yapmış olması... ben bunu Birol'un girişimciliğine veriyorum, önemli bir girişimci özelliği olan yatırımcıları ikna etme olayını aşmış bir kişi ile karşı karşıyayız... Bize de bir sunum yapsa kim bilir belki de cebimizde ne varsa al kardeşim Birol sen işini bilirsin köşeyi dönelim diyeceğimizden korkuyorum :)

   Birol sana helal olsun... Umarım iknanın yanında işi de kaliteli bir noktaya getirirsiniz...

   1. Haklı olabilirsin belki ama ben Sayın Birol bey'de de tabiri caiz ise laf yapar bir ağız göremiyorum. Birçok konuşmasında ve konferansında bulundum fakat beni hiç etkileyemedi. 30'a yakın kişi ve firmadan yatırım almak bu site için çok ilginç. Şöyle son bir yılını açıklasalar gold.com.tr gibi. O zaman neyin ne olduğunu görürürüz sanırım.

  2. Saim Daim Saim Daim

   Doğru diyosun Hafız, bu kadar parayı bence hiç de heyecan verici olmayan projelere yatırıyor...

   hayır ben anlamıyorum, zaten paran var, daha ne diye paraya yatırım yapıyosun ki?

   yenilikçi, devrimsel bişeler yapsana, mesela abouto veya buluve gibi...

 22. Aslanoba tarafından büyük yatırım alan sitelerin çoğu sadece Türkçe ve sadece Türkiye pazarına hitap ediyor. Dışarıya açılacak gelir modelleri de yok. O zaman şöyle bir sonuç çıkmaz mı?

  1- Türkiye İnternet pazarı büyüdü ve İnternet projelerinin milyon dolarlarla başlaması artık doğal

  2- Ya da Aslanoba rakamları abartıyor ve bu balon feci patlayacak

  3- Ya da harbiden Türkiye'de küresel girişimci yok ve yatırımcılar bu girişimcilere mahkum

  İnanın doğru cevabı bilmiyorum. Herkes farklı düşünüyor. Diğer Yatırımcılar da bu konuda sessiz kalıyor, aslında onların görüşünü almak lazım

  1. Saim Daim Saim Daim

   Belki sadece bu ülkeye özgü bi www balonu patlaması olur.

 23. Sonuçta bunlar belli networklere yapılan yatırımlar. Bağlantılar, yatırımcıların ortak hareket etmesi. Vizyon olması, mükemmel fikir olması gerekmiyor.

  Vasat bir proje olmasına rağmen bu kadar yatırım alması takdire değer.

 24. Uyumsuz bir birliktelik. İkisi de farklı yere bakıyor daha imza fotosunda.

  1. güzel tespit

 25. Sahibinden com da araba sattim gecen sene, ilani ciktiktan sonra tasit com denen bir siteden ilanimin orda yeraldigina dair bir mail aldim ve cok kizdim.. bana ait ozel bilgileri bilgim disinda kendi sitelerine kopyalamalari kabul edilebilir bisiy degildir, yeri gelmisken buraya yazayim dedim...

  Bunun disinda ben artik clone lardan biktim, bu clone a da basarilar dilerim ama buyuk oyuncularin oldugu bir pazarda isi zor...

  1. Size özel bilgileri herkese açık bir web sitesini yazmasaydınız keşke. Eminim daha güvende kalırlardı. Allah'ım ya...

   1. özel bilgileri herkese açık bir siteye yazmak, diğer sitelerin koşulsuz bu bilgileri yayınlaması hakkını vermiyor. ilan veren tarafından onaylanmadan ilan kopyalamak tamamen saçmalık ve doğru değil.

   2. Bakınız, sahibinden.com a araç ilanı verdiğinizde o kadar ciddi bir telefon spam i oluyorki artık ilanı editleyip, ciddi alıcılar arasın notu düşmek zorunda kalıyorsunuz, gece 11 de bile arayabiliyor insanlar..

    Boyle bir durumda ilanla işiniz bittiğinde sahibinden.com da ilanı kapatıp bu dertten kurtulabiliyorsunuz.

    Ben ilan vermek istemediğim bir sitede (tasit.com) ilanla işim bittiğinde gidip silmek için işlem yapmak yada üyelik açmak zorundamıyım ? Bu ilanı kaldırabilmek adına...

    O zaman bende yazayım küçük bir program, sahibinden.com, arabam.com, tasit.com, tarasın dursun, kaydetsin veritabanına, masit.com u acarım bende bu sayede..

   3. Bende sahibinden ilan verdiğimde ilan verdim. Bir sms aldım burda da bir kod var. Ben onay vermediğim sürece zaten (tasit.com a girerek) ilan yayınlanmıyor. Ben sms kodumu onaylayarak ve mail adresimi vererek ilanımın yayınlanmasına müsade ettim. Hatta bunu sms i aldıktan 2 hafta sonra onayladım. Burdan çıkardığım sonuç şu onaysız ilan yayınlamıyorlar.

    Sizin dediğiniz şekilde bir durumla karşılaşmadım. O nedenle de bu tür bir karalama yapmanız hiç hoş bir durum değil diye düşünüyorum.

    Bunun dışında şunu da söylemek doğru sahibinden.com dan daha çok arandım ama tasit.com dan aranınca biraz daha düzgün müşteri porföyü ile muhatap oldum.

    Ben hem tasit.com ekibini hemde Aslanoba Ekibini kutluyorum.

  2. Herhangi bir karalama mevzu bahis degil, ben sadece yontemi elestiriyorum, tasit.com ilerde cok basarili olabilir, kullanmayi tercih edebilirim, bu ayri..ben dogrulama kodu falan hatirlamiyorum ama diyelimki var, sahibinden.com a girilmis datayi hortumlamak etik midir, yayinlamasaniz bile.. sahibinden.com acisindan degerlendirin, sahibinden.com un sahibi olarak degerlendirin :)

   Tasit.com a basarilar diliyorum, Aslanoba capital ide sektorde ezber bozan yatirimlari icin tebrik ediyorum.

 26. Nadi Timur Nadi Timur

  Birde Şöyle Düşünelim,

  Bu yatırımların aslında her biri belli bir trafiğe ve kullanıcı sayısına o veya bu şekilde gelmiş projeler. (istisnalar olabilir) Bu projelerin hepsi Hasan Aslanoba tarafından belli bir network'ün içine alınıyor, dolayısıyla bu projelerden 1-2 tanesinin başarılı olması demek aslında diğerlerinin de belli ölçüde başarılı olması demek bence. Çünkü aynı network'ün içinde oldukları için belli stratejik anlaşmalar ve paylaşımlar yapabilirler, 1-2 sitenin trafiğini kaydıra kaydıra tüm projelere etki edebilir. Bence Sayın Aslanoba tamamen bunu da planlıyor. Verdiğim örneği tam olarak anlamak için internethaber.com'a girin ve alt siteleri olan elmaelma, ekofinans, sporoku gibi sitelere bakın. Amaç zaten bir yerden kullanıcı yakalayıp , diğer sitelerin marka bilinirliğini artırmak değil mi? Ör: zizigo.com bir klon değil mi? markafoni üyelikleri paylaşmıyor mu? trafiği oraya yönlendirmiyor mu sizce?

 27. Doğru değerlemeyle iyi bir projenin haberine verilen yorumlar çok farkediyor.

  Örnek:

  https://webrazzi.com/2013/05/10/netprice-akakce-yatirim/

  Biz burada kim milyoner olmak ister'de Seyirci jokeri gibi birşey.

  Biz burada seyirci jokeri olabiliriz ancak sonuçta doğru ve yanlış yorumlar %90 Yapılan yatırımda bir sorun görüyorsa vardır bir bilinen.

  Proje sahipleri pembe gözlüklerin arkasında yazılan yorumlara kıskançlık, cahillik, bu işten anlamıyorlar diyebilir.

  Tasit.com güzel bir proje, başarılı bir klon (mobile.de). Almanyadaki mobile.de yi Türkiye'de başarıcaz denmiş. Arkasında iyi bir ekip var, çok çalışıyorlar.

  Ama bu proje tutmadı be kardeş, en azından kurduğun o güzel programlama ekibini daha iyi kanalize ederek, projeye genel bir revizyon getirsen. Eminim vardır aklında birşeyler.

  Bu köprüden önceki son çıkışı iyi değerlendirmen dileğiyle.

 28. Vale Adamlar Vale Adamlar

  Hasan Aslanoba'ya başarılar dileriz...

 29. Mavi Kep Mavi Kep

  Bu yatırımın; mevcut ilan sitelerinin çok kazanmak adına müşterilerine karşı takındığı olumsuz tavırlardan dolayı oluşan müşteri memnuniyetsizliğinden kaynaklanan açığı kapatmak için yapıldığını düşünüyorum.

  http://www.bluekep.com/internette-sark-kurnazligi/