Tasit.com'a CF Partners'dan Yatırım Geldi

Türk internet pazarının cazibesini yükseltmesi yerli projelere yatırım kapısı açmaya devam ediyor. eÇift'in ardından rekabetin olduğu bir başka alanda dinamik yapısıyla dikkat çeken  Tasit.com için de bir yatırım haberi aldık.

Türk internetinin melek yatırımcı şapkası takan sayılı girişimcilerinden Çağlar Erol'un da küçük bir pay sahibi olduğu proje hatırlanacağı gibi sene başında NuBridge Angel Summit'te bir sunum yapmıştı. Sık sık Almanya ziyaretlerinden haberdar olduğum Tasit.com'un kurucusu Birol Kabakoğlu'ndan aldığım bilgi ise Almanya temelli CF Partners'ın projeye yatırım sağladığı yönünde.

10 yılı aşkın süredir özellikle Almanya sektöründe faaliyet gösteren CF Partners, 2008'de NBC'nin BigPoint anlaşmasına da aracılık eden yatırımcı ağına sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Yatırım miktarı açıklanmış değil ancak Birol Kabakoğlu Ağustos ayında yeni bir sunum hazırlığında olduğunu ve CFP yatırımı ile yeni yatırımların da kapısını araladığını paylaşıyor.

Hali hazırda ikici el araç satışı üzerine odaklanan projenin gelecek planlarında ise deniz taşıtları, iş makinaları ve taşıt kiralama gibi açılımlar yapacak olması yatırımın iyi şekilde değerlendirileceğini gösteriyor. Tasit.com daha önemli bir çıkışını da muhtemelen önümüzdeki günlerde netleştirecek ve önemli yerli bir partner ile kendinden daha çok söz ettirecek.

Yatırım haberlerinin arttığı bu dönemde girişimcilere örnek olması açısından Tasit.com'un tutarlı ücretlendirme politikası, kaliteli müşteri hizmetleri ve basit kullanıcı arayüzü ile CF Partners tarafından tercih edildiğini paylaşmak da yarar görüyorum. Ayrıca ekipte uluslararası deneyimli kişilerin bulunması da yatırımın kazanılmasında önem taşıyor.  CF Partners'ın Tasit.com'un yanında eCift için de yatırım yaptığını hatırlarsak gelecekte adını tekrar anabileceğimizi söyleyebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.