Tasit.com'a CF Partners'dan Yatırım Geldi
Yatırım

Tasit.com'a CF Partners'dan Yatırım Geldi

Türk internet pazarının cazibesini yükseltmesi yerli projelere yatırım kapısı açmaya devam ediyor. eÇift'in ardından rekabetin olduğu bir başka alanda dinamik yapısıyla dikkat çeken  Tasit.com için de bir yatırım haberi aldık.

Türk internetinin melek yatırımcı şapkası takan sayılı girişimcilerinden Çağlar Erol'un da küçük bir pay sahibi olduğu proje hatırlanacağı gibi sene başında NuBridge Angel Summit'te bir sunum yapmıştı. Sık sık Almanya ziyaretlerinden haberdar olduğum Tasit.com'un kurucusu Birol Kabakoğlu'ndan aldığım bilgi ise Almanya temelli CF Partners'ın projeye yatırım sağladığı yönünde.

10 yılı aşkın süredir özellikle Almanya sektöründe faaliyet gösteren CF Partners, 2008'de NBC'nin BigPoint anlaşmasına da aracılık eden yatırımcı ağına sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Yatırım miktarı açıklanmış değil ancak Birol Kabakoğlu Ağustos ayında yeni bir sunum hazırlığında olduğunu ve CFP yatırımı ile yeni yatırımların da kapısını araladığını paylaşıyor.

Hali hazırda ikici el araç satışı üzerine odaklanan projenin gelecek planlarında ise deniz taşıtları, iş makinaları ve taşıt kiralama gibi açılımlar yapacak olması yatırımın iyi şekilde değerlendirileceğini gösteriyor. Tasit.com daha önemli bir çıkışını da muhtemelen önümüzdeki günlerde netleştirecek ve önemli yerli bir partner ile kendinden daha çok söz ettirecek.

Yatırım haberlerinin arttığı bu dönemde girişimcilere örnek olması açısından Tasit.com'un tutarlı ücretlendirme politikası, kaliteli müşteri hizmetleri ve basit kullanıcı arayüzü ile CF Partners tarafından tercih edildiğini paylaşmak da yarar görüyorum. Ayrıca ekipte uluslararası deneyimli kişilerin bulunması da yatırımın kazanılmasında önem taşıyor.  CF Partners'ın Tasit.com'un yanında eCift için de yatırım yaptığını hatırlarsak gelecekte adını tekrar anabileceğimizi söyleyebiliriz.

Yorumlar (12)
 1. Deram42 Deram42

  Aldığı hacklinkler(genelde brezilya siteleri yüksek prli olup kısa sürede siteyi çoşturma yöntemi ) sonrası araba kelimesinde yükselen ve daha sonra düşen araba kelimesinde kendisinden haber alınamayan haliylede hiç bir alt sayfada çıkmayan tasit.com taşıt kelimesinden gelecek 100 tekil ile baya yatırım alacak sanırım hemen bir ilan sitesi açıyorum :)

  1. Eğer bu hacklinkler doğru ise -site sahipleri yapmamış olabilir- durum vahim. Yazık olur derim.

   1. Bugün bir sitede pop-up içinde açıldı. Hacklinkten sonra pop-up işine de girmişler. Yatırım alan projeler, girişimciler bunu yaparsa...

 2. Firma Rehberi Firma Rehberi

  Sitelerinde, Müslüm Gürses reklamı kullanmalarıyla dikkatleri çekmeyi başarmışlardı. Rakiplerinin karşında sönük kalsalarda, aldıkları yatırımla başarı elde edebilirler gibi görünüyor.

 3. Gözlemci Gözlemci

  Türkiye de gercek bu isi layigi ile yapan 2. el araba sitesi olarak süper bir site tasit.com. Pazara bu isimle yeni girdikleri icin biraz zamana ihtiyaclari oldugunu düsünüyorum. Rakiplerinin karsisinda sönük kaldigini düsünmüyorum.

  Saygilarimla...

 4. Mehmet Sokulu Mehmet Sokulu

  Bu tür yatırım haberlerini duymak Türkiye internet pazarı için çok sevindirici. Müslüm Baba Kampanyası ile birlikte tanıştığım tasit.com u ailemin işi nedeni ile de yakından takip ediyorum. Şunu söyliyebilirim ki galericiler arasında tasit.com çok sıklıkla konuşulmakta ve tavsiye edilmekte. Tasit.com sade yapısı ve Hızlı Müşteri Hizmetleri ile taktir topluyor umarım bu cizgilerini büyüdükçe de korurlar. En ilginç olanı da B2B ile yaratıkları fark.

  Zaten Cağlar Erol tasit.com un bir yerlere varacağını düşünmüştüm. Çünkü uzakdan görebildiğimiz kadarı ile yatırım konusunda çok titiz ilerliyor.

  Tasit.com ekibini kutlar başarılarının devamını dilerim.

 5. T.cevher Beydilli T.cevher Beydilli

  Ne diyelim,hayırlı uğurlu olsun. :))

 6. Nihat Ulugol Nihat Ulugol

  Başta bir araba sitesi daha mı diyerek eleştirenlerdendim ama çok iyi yolldalar.Tebrikler

 7. Fetih Nurol Fetih Nurol

  Evet demeki Caglar Erol bu Cemberi sattıktan sonra iyi bir yatırımcı Networku sağladı ve tasit.com a yatırım getirdi bu konu da umarım blogundan bizleri aydınlatır. Bugüne kadar kimlere yatırım yapacağını anlatı ama yatırım yaptığı girişimler ile nasıl bir çalışma içinde olduğundan hiç söz etmedi.

  Ben şunu anlıyorum Cağlar Erol ortak olunca yatırım buluyor ve girişimciler sadece işe konsantre oluyor.

  Sanırım artık bu yatırım dan sonra da bunun nasıl geliştiğini bizlere blokdan anlatır. Çünkü bu kısmı girişim yapmak isteyenleri çok yakından ilgilendirir en azından beni ilgilendirir. Yani girişimci sadece işi ile mi ilgileniyor yoksa yatırımı kendimi arar. Nasıl olur gibi birçok sorumuz cevap verirse seviniriz.

  Tekrar tasit.com u kutluyorum.

  Not: Müslüm Baba dan sonra kim ile bir reklam çalışması olacak merakla bekliyoruz :)

 8. Türkiye 'de onlarca site varken gidip hala denenmiş sitelere yatırım yapmak nasıl bir Girişimciliktir merak ediyorum. Türk mantığı zaten bakkal iş yapıyorsa hemen yanına 3 bakkal daha açarlar.

  Türkiye 'de daha kaç tane 2. el araba sitesi olacak? arabam.com, araba.com, hurriyetoto.com, vs...

  1. Guru Fasulye Guru Fasulye

   Kesinlikle katiliyorum, yatimci almalari disinda herhangi bir artisini goremedim. Caglar Erol sayesinde iyi isim yapmis bir proje bence. Diger sitelerden hicbir farki yok.

   Bir baska bezner proje nokta'nin arabalar.com'u da benzeri bir sistem kurmustu, Ama 20'den fazla ilan olmamisti, daha sonra siteyi degistirler zaten. Ustelik nokta.com butun sitelerinde arabalar.com'a reklam veriyorken durum boyleydi.

   Tasit.com, zamaninda hazir bir script ile temayi bile degistirmeden paint ile yazilmis bir logo ile devam ediyorlardi, simdi de once bir tema yapip/yaptirip piyasaya girdiler (sanirsam mobile.de ile tasarim anlaminda anlasmalari var). Bu site seviyesidne bir cok ikinci el araba siteleri var zaten, ama o siteler muslum baba kampanyasi yapabilirler mi bilemem ama.. Bu yuzden sahci kanaatimce tek gercek basari arka planda calisan iyi bir pazarlama var ki galeriler ile anlasabilmisler, duyrulan yatirimlarla daha iyi bir yerlere gelmelerini beklerdim acikcasi. Hele o kadar sayida ve seviyede ortaklari varken.

   Degistirildi: Bazi cumlelerimdeki, keskin goruslerimi duzelttim.

 9. Nihat Ulugol Nihat Ulugol

  Sonucta adamlar diğerlerine göre fark yaratılar yoksa bu kadar galerici niye bu sistemi kullansınlar. B2B de tekler bence en azından bir kaç galericiden duyduğum kadar ile.