Avrupa ve Amerika'lı İnternet Yatırımcıları İstanbul'da Buluşuyor
Etkinlikler

Avrupa ve Amerika'lı İnternet Yatırımcıları İstanbul'da Buluşuyor

 • bu hafta ve önümüzdeki hafta İstanbul'da NuBridge Angel Summit ve NuBridge Venture Summit'te Türk internet girişimcileri ile görüşecek, sunumlarını dinleyecek ve kendileri için uygun buldukları girişimlere yatırım gerçekleştirecekler.

nubridge-logoTürkiye internet pazarı bugünlerde özellikle yabancı yatırımcılar açısından önemli bir dönem geçiriyor. Avrupa'lı melek yatırımcı ve VC'ler bu hafta ve önümüzdeki hafta İstanbul'da NuBridge Angel Summit ve NuBridge Venture Summit'te Türk internet girişimcileri ile görüşecek, sunumlarını dinleyecek ve kendileri için uygun buldukları girişimlere yatırım gerçekleştirecekler.

Webrazzi'nin de "Event Partner" olarak destek verdiği konferanslarda melek yatırımcılar $500K -$2M, VC'ler ise $2M- $100M arasında yatırım fırsatlarını değerlendiriyor olacaklar.

Bugüne kadar önemli internet girişimlere yatırım gerçekleştirmiş yatırım şirketlerinden ve melek yatırımcılardan organizasyonlara katılacak olan yabancı isimlerden bazıları şöyle:

 • Alain Caffi, Managing Partner,Ventech
 • Barnaby Clark, Sardis Capital
 • Benjamin Somner, Sardis Capital
 • Daniel Waterhouse, Partner, Wellington Partners
 • Frank Maene, Partner, Big Bang Ventures
 • Harry Nellis, Partner, Accel
 • Jan-Gisbert Schultze, Partner, Acton Capital
 • Joszef Kover, Partner, 3TS
 • Tiger Global
 • Martin Weber, Managing Partner,Holtzbrinck
 • Morgan Seigler, Senior VP, TA Associates
 • Sebastian Wossagk, Investment Director, Acton Capital
 • Shardul Shah, Index Ventures
 • Bernard Vogel, Endeavour Vision
 • Jeff Kaczmarski, Senior Associate, General Atlantic
 • Robert Dighero
 • Candace Johnson
 • Greg Lockwood
 • Peter Oertlin
 • Mark Zaleski
 • Barend Van Den Brande

Türkiye'den de Golden Horn Ventures'dan Cem Sertoğlu ve Mae Özkan konferanslara katılarak yatırım gerçekleştirebilecekleri şirketleri dinleyecekler.

Sadece davetlilerin katılabildiği bu organizasyonların ilki niteliğindeki NuBridge Angel Summit bugün başladı ve yarın da devam edecek. VC Summit ise 21-22 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bugün Turkcell sponsorluğunda gerçekleşen NuBridge Angel Summit'e katılan melek yatırımcılara sunumlarını yapan kişiler ve şirketler şöyleydi.

EnUygun.com - Çağlar Erol, TrendYol.com - Demet Mutlu, EvimizinHerseyi.com - Aslı Gökdere, BigiBid.com - Tanju Erkoç, Rezztoran.com - Çağla Erdoğan Ruacan, Mekanist.net - Alper Tekin, DoktorSitesi.com - Dr. Erdem Asena, PembePanjur.com - Haluk Akın, Tasit.com - Birol Kabakoğlu, Ofansif.com - Reha Erbatur - Ogan Güner - Çağatay Kıyıcı, StudentSN - İbrahim Tarlig - Uğur Tarlig

Yarın da devam edecek konferansta programa göre Joygame - Burak Balık, Affmeter - Firuze Gökçe, 41-29 - Alemşah Öztürk ve şu an için ismi açıklanmayan birkaç farklı girişim ve girişimci daha yer alacak.

21-22 Ocak tarihleri arasında Doğan Online, Golden Horn Ventures, MyNet ve Sardis Capital sponsorluğunda gerçekleşecek NuBridge VC Summit Konferansı'nda da HepsiBurada.com, YemekSepeti, Bilyoner, EBİ, e-kolay, Magnet, SporX, Nokta, GameSultan, Yogurt, Airties, Grou.ps, BeFunky, EnUygun.com, Tasit.com, GelirOrtaklari.com, DoktorSitesi.com gibi şirketlerin yetkilileri sunum yapıyor olacaklar.

Son olarak henüz piyasaya açıklanmamış olan VC Summit'in tüm programını aşağıda paylaşıyorum. NuBridge VC Summit'e sponsor olmak isteyen firmalar varsa organizasyonu gerçekleştiren Pamir Gelenbe'ye NuBridge web sitesi üzerinden ulaşabilirler.

Nubridge Venture Summit Program-V2-Public

Yorumlar (8)
 1. Emre Gulcan Emre Gulcan

  Peki bu etkinlikte sunum yapabilmek için neler gerekli?

  ANladığım kadarıyla zaten sunum yapacak startup'lar önceden belirlenmiş, fakat neye göre?

  Sitede "Invited entrepreneurs are chosen by a selection committee consisting of investors and serial entrepreneurs" bir açıklama var, ama detay yok.

  Ayrıca bu ekip içinde Çağlar beyin bulunması ve sunum yapacak olan projelerden birkaçının Çağlar beye ait olması sizce doğru mu?

  Yazdıklarım olumsuz olarak algılanmasın, sadece yeni bir proje üstüne çalışan bir ekibin parçası olarak soruyorum bunu.

  1. Mathiaxbars Mathiaxbars

   genelde göz önünde olan ve reklamını iyi yapıp projesinin üzerine titreyen kişiler sunum yapıyor farkettiyseniz.

   Nekadar burdaki kişiler projeleri iyi olduğu için değilde pazarlama yeteneklerinden dolayı bulunsada ve benimde pek hoşuna gittiğim söylenemesede işler böyle yürür sadece fikrin iyi olması yetmez onu pazarlamanız gerekir.

   Burda sorulması gereken bu yatırımcıların buraya gelmesinde başka kişiler rol aldımı, destek verdimi, iletişime geçtimi ?

   Ondan bilgi verilmemsinden yakınmayın bence...

 2. Erdem Erdem

  EMREYE KATILIYORUM. BIR DE BENIM MERAK ETTIGIM ISMI GECEN GIRISIMLER ESI OLMAYAN PROJELER DEGIL. YATIRIM YAPANLAR ILK VEYA HALI HAZIRDA VAR OLANLARDAN FARKLI BIR NOKTASININ OLMASINI ISTIYOR BILDIGIM KADARIYLA. YANLIS BILIYORSAM SOYLEYIN DOGRUSUNU OGRENELIM :)

 3. Çağlar Erol Çağlar Erol

  Emre, burada bir noktayı düzelteyim: Bu Pamir'in düzenlediği özel bir etkinlikti. Yatırımcı olarak benim görevlerimden biri, ortağı olduğum şirketler için gerekirse yeni kaynak yaratmak. Dolayısıyla gerek bu gibi etkinliklerle, gerek yurtdışına giderek olası yatırımcılara bu şirketleri tanıtmak için elimden geleni yapıyorum. Nitekim gelecek haftaki etkinlikte de benim ortağı olduğum şirketler sunum yapacağı gibi, aynı komitedeki Nevzat, Ersan ve Cem'in (Golden Horn) şirketleri de sunum yapıyor. Eğer bu bir "yarışma" olsaydı, dediğinde haklı olurdun.

  1. Emre Gulcan Emre Gulcan

   Cevabınız için teşekkür ederim. Zaten negatif bir düşünceyle yazmadım önceki mesajımı, sadece merak ettim.

   Siz her nekadar "yarışma" olarak nitelendirmesenizde, sonuçta bir şekilde "gayri-resmi" bir yarışma modunda geçeceğine inanıyorum bu sunumların.

   Umarım sizin ve diğer katılımcıların beklentilerinin karşılandığı, Türk internet girişimcilerinin önünü açacak sonuçlar elde edilir.

   Herkese başarılar

 4. Çağdaş Ünal Çağdaş Ünal

  Yabancı yatırımcıların ülkemizdeki faaliyetleri yoğunlaştıkca yerli yatırımcıların da profesyonelleşeceğine inanıyorum. Ne bahaneyle olursa olun yabancı yatırımcıların buradaki etkinliklere katılması gelecek güzel günler için umut veriyor.

 5. Önder Eren Önder Eren

  Tüm Türk girişimlerini yansıtıyor mu yansıtmıyor mu tartışılabilir ama sonuçta bu da yine Türk interneti için bir adımdır. Bu yatırımcılar bir proje için giriş yaparlar ve akabinde Türkiyeyi tanıdıkça kendi networklerini de oluştururlar. Bu sebeple bunu yine de bir fırsat olarak görmekte fayda var

 6. Bir başkasının tekelleşmesine hayır diyenler, bügünlerde tekelleşme yolunda ilerliyor o kadar.