Ali Altug Koca
VP Ops @Webrazzi

KISA BİLGİ

@Webrazzi

WEBRAZZİ YORUMLARI (71)

 1. Nazım Salur, Getir'in hikayesini Webrazzi E-ticaret 2016'da anlatacak!
  Ahmet Ahmet

  Bu işi karlı yapabiliyorsa tebrik etmek lazım. Perakendecilik, e-ticaret için, karlılık anlamında çok zorlayıcı ve rekabetçi bir pazar.

  1. Oturumun videosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

   https://www.youtube.com/watch?v=Wa8ZMCwGgx0

 2. Avrupa'daki yapay zeka girişimlerinin yüzde 40'ı yapay zeka kullanmıyor

  Yapay zekanın tanımını nasıl yaptığınıza göre değişen bir durum bu. Bir şirket yapay zeka kullandığını iddia ediyorsa, bu, şirketin deep learning veya daha geniş bir tabirle makine öğrenmesi kullanmak zorunda olduğu anlamına gelmiyor. Yapay zeka çok geniş kapsamlı bir tanıma sahip. Dolayısıyla, basit bir if statement bile bir yapay zeka olarak tanımlanabilir. Raporda yapılan yapay zeka tanımı ile AI startupı olduğunu iddia eden şirketin yapay zeka tanımı aynı olmayabilir.

  1. Yapay Zeka'nın tanımı en basit haliyle bile aşağıdaki gibi yer alıyor. Girişimlerin dediğiniz gibi basit bir if else koşulunu veya algoritma kullanmayı yapay zeka yerine koymaları terimlerin yozlaştırılması veya hype kelimelerin hoyratça kullanımı olarak değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum.

   Yapay zekâ, bir bilgisayarın veya bilgisayar kontrolündeki bir robotun çeşitli faaliyetleri zeki canlılara benzer şekilde yerine getirme kabiliyeti.

 3. Steve Jobs'un kızı, babasını anlattığı ilk kitabından bir bölüm paylaştı
  Muzaffer Karataş Muzaffer Karataş

  Abi kim yazdıysa sallamış. Lisa ismi Apple'ın bir bilgisayarı için kullanılmadı, bilakis appleden ayrıldıktan sonra kurduğu şirket tarafından üretilen bilgisayarın adıydı. Apple'a tekrar döndüğünde Lisa için geliştirilen teknoloji macintosh'ta da kullanıldı..