HemenKiralik.com'a Hasan Aslanoba ve 212 ortaklığından 2.5 milyon dolar yatırım geldi

Günlük, kısa dönemli ev, oda kiralama hizmeti sunan HemenKiralik.com toplam 2.5 milyon dolar büyüklüğündeki yeni tur yatırımını aldı.
HemenKiralik.com'a Hasan Aslanoba ve 212 ortaklığından 2.5 milyon dolar yatırım geldi

Günlük, kısa dönemli ev, oda kiralama hizmeti sunan HemenKiralik.com toplam 2.5 milyon dolar büyüklüğündeki yeni tur yatırımını aldı. Hasan Aslanoba daha doğrusu yeni kurumsal markalamasıyla Aslanoba Capital ve 212'nin birlikte katıldıkları tur kapsamında aldığımız duyumlara göre 1.5 milyon dolar Aslanoba Capital ve 1 milyon dolarlık fon da 212'den sağlanmış.

HemenKiralik.com'un ilk ve ikinci tur yatırımları 212 tarafından yapılmıştı ve yapılan yatırım tutarı hakkında bilgi verilmemişti. Bu konuda da aldığımız duyumlar geçmişte gerçekleşen toplam yatırım miktarının 1 milyon dolar civarında olduğu yönünde. Kısacası HemenKiralik.com gerçekleşen yeni tur yatırımla birlikte toplam yatırım miktarını 3.5 milyon dolara yükseltti.

Konu toplam yatırım miktarına gelmişken dünyada HemenKiralik.com modelinde hizmet veren AirBnB'nin bugüne kadar toplam 120 milyon dolar yatırım aldığını da paylaşmış olayım.

Şu anda toplam 32 kişinin çalıştığı şirket önümüzdeki dönemlerde büyümeyi hızlandırmayı hedefliyor ve alınan yatırımın ağırlıklı olarak pazarlama ve insan kaynağına harcanacağı da aldığımız diğer bilgiler arasında.

Peak Games'in de kurucu ortaklarından olan Remi Onur'un kurucu ortağı ve CEO'su olduğu HemenKiralik.com, özellikle ikinci tur yatırım sonrasında büyüme hedeflerini yükseltmiş ve o dönemlerde Tatil.com'un Genel Müdürü olan Okan Barlas'ı şirkete stratejiden sorumlu genel müdür yardımcısı (CSO) olarak dahil etmişti.

Hem geçmişte kendileri ile yaptığım sohbetlerden hem de sektördeki yansımalarından gördüğüm kadarıyla emin adımlarla büyümesini sürdüren HemenKiralik.com, Türkiye içinde yoğun olarak kullanılmasının yanında, özellikle orta doğu'dan Türkiye'ye gelen turistler için de önemli bir aracı görevi görüyor.

Alınan yeni tur yatırımla ilgili yeni bilgiler gelirse paylaşacağız. Ayrıca şirket yetkililerinden ya da yatırımcılardan da konuyla ilgili resmi bir açıklama gelirse haberimize ekleyeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.