HemenKiralik.com’a Hasan Aslanoba ve 212 ortaklığından 2.5 milyon dolar yatırım geldi
Arama
Yatırım

HemenKiralik.com’a Hasan Aslanoba ve 212 ortaklığından 2.5 milyon dolar yatırım geldi

HemenKiralik.comGünlük, kısa dönemli ev, oda kiralama hizmeti sunan HemenKiralik.com toplam 2.5 milyon dolar büyüklüğündeki yeni tur yatırımını aldı. Hasan Aslanoba daha doğrusu yeni kurumsal markalamasıyla Aslanoba Capital ve 212‘nin birlikte katıldıkları tur kapsamında aldığımız duyumlara göre 1.5 milyon dolar Aslanoba Capital ve 1 milyon dolarlık fon da 212’den sağlanmış.

HemenKiralik.com’un ilk ve ikinci tur yatırımları 212 tarafından yapılmıştı ve yapılan yatırım tutarı hakkında bilgi verilmemişti. Bu konuda da aldığımız duyumlar geçmişte gerçekleşen toplam yatırım miktarının 1 milyon dolar civarında olduğu yönünde. Kısacası HemenKiralik.com gerçekleşen yeni tur yatırımla birlikte toplam yatırım miktarını 3.5 milyon dolara yükseltti.

Konu toplam yatırım miktarına gelmişken dünyada HemenKiralik.com modelinde hizmet veren AirBnB’nin bugüne kadar toplam 120 milyon dolar yatırım aldığını da paylaşmış olayım.

Şu anda toplam 32 kişinin çalıştığı şirket önümüzdeki dönemlerde büyümeyi hızlandırmayı hedefliyor ve alınan yatırımın ağırlıklı olarak pazarlama ve insan kaynağına harcanacağı da aldığımız diğer bilgiler arasında.

Peak Games’in de kurucu ortaklarından olan Remi Onur’un kurucu ortağı ve CEO’su olduğu HemenKiralik.com, özellikle ikinci tur yatırım sonrasında büyüme hedeflerini yükseltmiş ve o dönemlerde Tatil.com’un Genel Müdürü olan Okan Barlas’ı şirkete stratejiden sorumlu genel müdür yardımcısı (CSO) olarak dahil etmişti.

Hem geçmişte kendileri ile yaptığım sohbetlerden hem de sektördeki yansımalarından gördüğüm kadarıyla emin adımlarla büyümesini sürdüren HemenKiralik.com, Türkiye içinde yoğun olarak kullanılmasının yanında, özellikle orta doğu’dan Türkiye’ye gelen turistler için de önemli bir aracı görevi görüyor.

Alınan yeni tur yatırımla ilgili yeni bilgiler gelirse paylaşacağız. Ayrıca şirket yetkililerinden ya da yatırımcılardan da konuyla ilgili resmi bir açıklama gelirse haberimize ekleyeceğiz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (40)
 1. Onur dedi ki:

  Copy-paste lar ne zamandan beri girişim olarak adlandırılıyor ? AirBnB cp yapılmış resmen . Hasan Aslanoba bu gidişle batar yakında …

  1. ismail dedi ki:

   para kazanması bence yatırım için yeterli. benzersiz girişim bulmak zor

   1. saim herdaim dedi ki:

    Başarılı bi copy-paste iş de girişim sayılır.

    Ama orijinal bir fikir üretmek ve başarılı şekilde girişmek, tabii ki daha havalı olabilir.

  2. Çağrı dedi ki:

   Şunu da anlamadım gitti. Hangi kural kitabının neresinde yazıyor bu clone/kopya sitelerden girişim olmayacağı?

   1. Enver Gökmen dedi ki:

    katılıyorum. Rocket sırf bunu yaparak büyüdü. gitti gidiyor, yemeksepeti, markafoni hatta limango trendyol kopyanın kopyası, daha bir sürü örnek var. bence nasıl yapıldığı ve ne kadar yerelleştirildiği daha önemli.

  3. Hasan Diken dedi ki:

   nolmuş copy paste ise. bir bitmediniz. ne zaman bir tık ileri gideceğiniz merak ediyorum.

  4. huseyin dedi ki:

   Bu işin adı yatırımcılık; yani para kazanma potansiyelinin olması yeterli. Copy Paste ne demek hem bunun Türkçesi yok mu ?

   Birde işin şu boyutu var; sanki ülkemizden bir kişi çıkmış Atomu parçalayacak ki oda yapıldı, ne bileyim Jüpitere ışınlanma yapabilen cihaz gibi çok yenilikçi fikirler üretiyor da buna yatırım bulamıyor.

   Arkadaşlar yatırımcı ararken iyi bir iş planınızın olması ve sürdürülebilir bir gelir modelinizin olması gerekir.

   Hasan Aslanoba bir yatırımcı amerikayı defalarca keşfetmesine gerek yok Airbnb modeli ispatlanmış para kazanan bir model, hemenkiralik.com ekibide son derece kaliteli ve daha önceden başarılı olmuş “peak games” arkadaşlar var demek ki güvenilir sıcak bir liman 🙂 yani doğru yatırım.Ayrıca Hasan beyin http://www.boni.me yatırımında incelemenizi tavsiye ederim farklı ve iddalı bir proje

   1. Fatih dedi ki:

    iddialı sistem olan boni.me server hatası veriyor.

   2. airbnb değil arkadaşlar dropinn yazılımı ve aşağıyı okuyun isteyene scripti bedava gönderecem birincisi kesinlikle elance.com ve frelancer.com fikrinizi açıklamayın derim
    sene yıların birikimi ve mücadele 2008 -2009 kemer göynük değişik otellerde çalışma ve iş tecrübesi 2009 mersine dönüş türkiyenin ilk web tabanlı emlak müzayede sisitemi ve içinde alternatif konaklama sisitemi hemen kirala (rent it now) kiralama tekniği dünyada ve türkiyede hiçbir yerde uygulaması olmayan tarafımca yazılmış teknik ifadelerle dolu bir proje marka sınıfı 35-36 başvuru 2009 ve ucunda milyarlarca dolarlık bir pazar için yazılmış ve tarafımca kosgebe yapılmış uygulamalı girişimcilik destek projesi projenin tüm detayları isteyen olursa emlakgittigidiyor.com ve tursab için yazılmış tursec.com mevcut fikir 2009 yılında tarafımca hayata geçirilmek üzere yazılmıştır ancak kosgebe sunulan bu projeye ilşkin ne bir cevap nede bir yanıt alınmıştır defalarca türk patent enstitüsü ve telif hakları genel müdürlüğü ile görüşülmüştür ( cevap fikri koruyamıyoruz ) sonucunda dünya genelinde emlak piyasasını elinde tutacak mevcut proje türkiye içinde ve yurtdışında diğer yazılımcılar ile görüşme yapılmıştır ve dünyaya ifşa edilmiştir ilham ve fikir kaynağı kemerde 5 yıldızlı bir otelde bilgi işlem müdürü olarak çalışırken paramı alamadan işten çıkarılmam sonucu mersine dönüşte mersinde kendi işimi kurma düşüncesi ile emlak piyasına ve turizm piyasasına ilşkin yazılmış alternatif konaklama ssitemini içere atıl pozisyonda bulunan gayrimenkullerin konaklama sistemine dahil edilmesini içeren projedir 4 yıl aradan sonra ne kosgebten ne tpe den bir yanıt alamadan ilgli projeyi hayata geçirmek için çalıştım ancak gecen sürede mevcut fikir ve projemle ilgili döküman ve bilgi ve fikirler çalınarak önce yabancı menşeili daha sorada türkiye içinde amerikada yaşayıpta bir şey beceremeyen kişi kurum ve şahıslar (nişantaşı hırsızları) fikirlerimi çalıp uygulamaya soktular hemenkirala.com/ hemenkiralık.com yazmış olduğum proje başı boş bir proje olmayıp tam donanımlı alternatif konaklama sistemidir. ve yeni bir sektördür. bu nedenle yukarıdaki durum nedeniyle başbaknlığa 50 sayfalık proje dökümanları ve şikayet dilekçesi ve gerekli önlemleri içeren başvurular ile müracaat edilmiştir. ayrıca 2011 yılı itibari ile hayata geçirilen hemenkirala.com/hemenkiralık.com sahibinden.com. hürriyetemlak.com ve diğer benzeri sayfaların günlük kiralık konut sekmelerinin kapatılması için mahkemeye tedbir ve tazminat talebiyle yakında belgelerle başvurulacaktır. sektör online &istanbul mal ve hizmet borsası A.FIRAT TUNC

  5. sene yıların birikimi ve mücadele 2008 -2009 kemer göynük değişik otellerde çalışma ve iş tecrübesi 2009 mersine dönüş türkiyenin ilk web tabanlı emlak müzayede sisitemi ve içinde alternatif konaklama sisitemi hemen kirala (rent it now) kiralama tekniği dünyada ve türkiyede hiçbir yerde uygulaması olmayan tarafımca yazılmış teknik ifadelerle dolu bir proje marka sınıfı 35-36 başvuru 2009 ve ucunda milyarlarca dolarlık bir pazar için yazılmış ve tarafımca kosgebe yapılmış uygulamalı girişimcilik destek projesi projenin tüm detayları isteyen olursa emlakgittigidiyor.com ve tursab için yazılmış tursec.com mevcut fikir 2009 yılında tarafımca hayata geçirilmek üzere yazılmıştır ancak kosgebe sunulan bu projeye ilşkin ne bir cevap nede bir yanıt alınmıştır defalarca türk patent enstitüsü ve telif hakları genel müdürlüğü ile görüşülmüştür ( cevap fikri koruyamıyoruz ) sonucunda dünya genelinde emlak piyasasını elinde tutacak mevcut proje türkiye içinde ve yurtdışında diğer yazılımcılar ile görüşme yapılmıştır ve dünyaya ifşa edilmiştir ilham ve fikir kaynağı kemerde 5 yıldızlı bir otelde bilgi işlem müdürü olarak çalışırken paramı alamadan işten çıkarılmam sonucu mersine dönüşte mersinde kendi işimi kurma düşüncesi ile emlak piyasına ve turizm piyasasına ilşkin yazılmış alternatif konaklama ssitemini içere atıl pozisyonda bulunan gayrimenkullerin konaklama sistemine dahil edilmesini içeren projedir 4 yıl aradan sonra ne kosgebten ne tpe den bir yanıt alamadan ilgli projeyi hayata geçirmek için çalıştım ancak gecen sürede mevcut fikir ve projemle ilgili döküman ve bilgi ve fikirler çalınarak önce yabancı menşeili daha sorada türkiye içinde amerikada yaşayıpta bir şey beceremeyen kişi kurum ve şahıslar (nişantaşı hırsızları) fikirlerimi çalıp uygulamaya soktular hemenkirala.com/ hemenkiralık.com yazmış olduğum proje başı boş bir proje olmayıp tam donanımlı alternatif konaklama sistemidir. ve yeni bir sektördür. bu nedenle yukarıdaki durum nedeniyle başbaknlığa 50 sayfalık proje dökümanları ve şikayet dilekçesi ve gerekli önlemleri içeren başvurular ile müracaat edilmiştir. ayrıca 2011 yılı itibari ile hayata geçirilen hemenkirala.com/hemenkiralık.com sahibinden.com. hürriyetemlak.com ve diğer benzeri sayfaların günlük kiralık konut sekmelerinin kapatılması için mahkemeye tedbir ve tazminat talebiyle yakında belgelerle başvurulacaktır. sektör online &istanbul mal ve hizmet borsası A.FIRAT TUNC

 2. Kamil nur dedi ki:

  Ohh be hasan aslanoba yatırımları gene başladı oley be!.. Gezi parkı olayları hasan abiyi durduramadı.. Helal olsun Aslanıma!

  1. saim herdaim dedi ki:

   Kamil, web sitene bi iletişim formu koy hiç değilse, adam sana nasıl ulaşsın?

 3. Özgür dedi ki:

  Hayırlı olsun dilerim. İnşallah daha çok böyle Aslanoba haberleri görürüz.

 4. Oguz dedi ki:

  Kimse fikirlerin orjinalligine yatirim yapmiyor. Aklina guzel bir fikir gelsin diye yillarca bekleyecegine, yurt disindan birseyleri kopyalayarak ise baslayabilirsiniz. Hem tecrube edinirsiniz hem de calistikca daha yaratici olursunuz.

  Ornegin 10stamps gibi bir uygulama turkiye de is yapabilir ve sanirim bu ise henuz el atmis kimse de yok.

 5. Hayırlı olsun çok, uzun zamandan beri bu kadar mutlu olmamıştım.

 6. Sezer dedi ki:

  Tebrikler ve başarılar. HemenKiralık’ı proje ve ekip olarak oldukça başarılı buluyorum. Yatırımcılar ve hemenkiralık ekibi için hayırlı olsun.

 7. Teddy Bear dedi ki:

  airbnb ve hemenkiralık ta sorgulama yaptım, çeşme, alaçatı için, airbnb de ki sonuç sayısı hemenkiralık tan cok daha fazla ve detaylı.. neden airbnb yerine türkiyedeki kopyasını kullanayım ? mantıklı bi cevap çıkarsa söz kullanıcam 🙂

  1. Murat Turan dedi ki:

   Airbnb’de daha az sonuç çıktı bende dediğiniz aramalar için.

   Çeşme=81 Airbnb, 248 hemenkiralık
   Alaçatı=86 Airbnb, 99 hemenkiralık

   1. Teddy Bear dedi ki:

    Evet bu ispat benim için yeterli, nasıl bir sorgulama yaptıysam bana daha az sonuç gelmişti, girdiğim tarihlerle belki alakası vardır, hemenkiralık.com u kullanabiliriz 😉 teşekkürler.

  2. Bilge dedi ki:

   aramayı nasıl yaptınız bilmiyorum ama aynı aramada benim karşıma airbnb’de 84 sonuç, hemenkiralık’ta ise 248 sonuç geldi.

   neden hemenkiralık konusuna gelince; kısaca lokal, kendi dilinizde müşteri hizmetleri desteği, kredi kartına taksit imkanı ve Türkiye içinde daha geniş ilan yelpazesi sayılabilir.

 8. Yorumcu dedi ki:

  Airbnb nin ismi yeter..Facebook Türkiye ye geldiğinde yeni bir sosyal ağ kurmak ne kadar mantıklıysa airbnb geldiğinde hemenkirak lığa yatırım yapmakta o kadar mantıklı..Bu parayla Airbnb nin türkiye ayağının sahibi olabilirdi ama bu şekilde parayı asla batıramazdı.Para batmalı.

  1. Hikmet dedi ki:

   Tabi bir de isin operasyonel yanina bakmak lazim. Airbnb’den kiralama yaptiktan sonra bir sorun ciksa kime ulasabilirsin? Hemenkiralik’ta destek hatti koymuslar, canli chat falan var… Ankara’da ev kiralayacak olsam airbnb’den kiralamam sahsen…

  2. yorumcuya yorum dedi ki:

   şöyle bir şey de var her kopya batacak tutturamayacak diye bir şey yok “monster” da Türkiye ayağını açtı ama kariyer.net’i alt edemedi.Sonra kapattılar.

 9. alessandro dedi ki:

  Valla bence Aslanoba iyi yatırım yapmış. benim de o kadar param olsaydı ilk yatırım yapacağım firmalardan bir hemenkiralık.com olurdu,kendilerini tanımam etmem, ama madem aramada çıkan sonuç sayısından konu açıldı , sizlere kolay bir deney herkes yapsın airbnb’den de hemenkiralık’tan da aratın /Çeşme// 1kişi // giriş: 23.06.2013 – çıkış: 30.06.2013 /// … airbnb de 57 ilan, hemenkiralık’ta 226 ilan çıkıyor…bence bu bile yeter yatırım için..

 10. süleyman dedi ki:

  mesele copy-paste olup olmaması değil arkadaş, para kazandıran hazır bir iş olması, siz hala anlamadınız mı? 🙂

 11. mahmut dedi ki:

  Hasan Bey bu kadar para yatırdıysa mutlaka bildiği vardır ama gerçekten benim bu haberlere inanasım gelmiyor. AirBnb’yi geçin sahibinden.com bu işe el atsa olay biter. Zaten pazarı domine etmiş bir ilan sitesi var. Niche siteler illaki bir miktar iş yapacaktır ama sahibinden.com un gölgesinden kurtulabilmek çok zor.

  Diğer taraftan bu hareketler yabancı yatırımcıya pazarlama girişimi de olabilir. Zaten VC’nin olayı paradan para kazanmaktır. Sonuç itibariyle bugün %10 una 2.5 m yatırdıysan yarın 100M’lik bir exit olduğunda paran 4’e katlanacak demektir. Eğer airbnb bu tarz bir olaya girme söylentisi olduysa o zaman mantıklı olur.

  Birde bu tarz olaylarda sözleşmelere de bakmak lazım. Hep beraber oturup bir şirketin değerini şişirelim sözleşmesi mi yoksa sıcak parayı şirketin hesabına yatırıyorum sözleşmesi mi ?

  İşte bunlar hep karışık işler.

 12. nurettin dedi ki:

  bu güne kadarki en iyi yatırımlarından biri diyebilirim başarılar

 13. cem dedi ki:

  Sonuç ne olursa olsun, totalde 3.5 milyon $ ve bunca zamanda gelen ziyaretçi sayısı ve satışa bakarsak ve bu yatırımında 2 sene daha idare edeceğini varsaysak bile,
  şu an 32 çalışan ve alınacak yeni iş gücü ile bu şirket kar etmek bir tarafa zarara devam edecektir kanımca.

  1. Umut dedi ki:

   Size katılıyorum Cem Bey.

   Hasan Bey,tanımamakla birlikte yüzündeki iyi niyeti hissettiğim birisi. Umarım başarılı olur.

   Ancak bence de fazla değerleme gibi hissediyorum,tabii ki bu his, neler yaptıklarını,neler düşündüklerini bilemem.

   212 ne yaptığını bilen bir ekipten oluşuyor,Ciro açısından bu rakamları çıkarmak uzun bir zaman alacak olsa bile,muhtemelen 3.tur yatırımcılar inanarak para yatırır ve VCler zarar etmez.

   Benim korkum,piyasada net şirketi var.Ne yaptıklarını da gerçekten bilmiyorum.Marka algısı olarak bile akla ilk gelenler belli büyükler. Bu yatırım paraya döner mi zaman gösterir. Ancak, bir balon oluştuğunu seziyorum.

   Ne satarsan sat,ne kadar niş fikrin olursa olsun, birinci öncelik müşteri,ilave olarak da o müşteriye satış yapabilmektir,bu da eşittir ihtiyaç.

   Günlük kiralamada,çok ama çok fazla alternatif var.Hemenkiralık’a verilen ilanların neredeyse tamamı sahibinden.com,hurriyetemlak.com gibi yerlerde de var.Yani ilan veren sadık değil,seçici hiç değil.

   Komisyonla çalışıyorlarsa da,bu paranın komisyonla dönmesi çok zor.

   Misal çok otel sitesi var,ancak booking.com bir numara.Sen istediğin kadar özbooking.com yap,copypastebooking.com yap, bilen adam ve hakketen parayı harcayan nitelikli insan,bookingden alır gider. Bu da öyle.

   Umarım,hepimizin aklına gelen olmuyordur.Yani, bulduk bir yatırımcı, iyi niyetli de,alalım alabildiğimizi olmuyordur.Örnekler için Nasdagdaki dotcom balonunu hatırlamak kafi.

   Velhasılı,Allah mahcup etmesin.

   Dilerim herkes ekmek yer.

 14. guclu can dedi ki:

  yatırım karsiliginda aslanoba %15 , 212 ise %10 almis… degerleme 10milyon dolar demek ki…

  1. Dosya Bilgileri
   Yazdır
   Yeni Sorgu
   Marka Başvurusu Bilgileri
   Başvuru No 2011/110305 Başvuru Tarihi 14/12/2011 Tescil Numarası
   Evrak No Bülten Numarası Bülten Tarihi
   Uluslararası Tescil No Gazete Numarası Gazete Tarihi
   Başvuru Sahibi
   Marka hemen kiralık
   Durum

   Marka Başvurusuna İlişkin İşlemler

   Tarih
   Sevk Tarihi Tebliğ Tarihi İşlem Açıklama
   Marka başvurusu
   14/12/2011 Başvuru
   29/12/2011 Başvuru Alındı Yazısı Oluşturuldu
   08/03/2012 21/03/2012 Başvuru noksan yazısı
   21/05/2012 13/06/2012 35. Sınıf noksan yazısı
   05/07/2012 24/07/2012 35. Sınıf noksan yazısı
   20/07/2012 Başvuru noksan tamamlama
   01/08/2012 Eşya listesi düzenlendi
   27/08/2012 Benzerlik araması
   03/09/2012 Karar havale
   23/10/2012 06/11/2012 35. Sınıf noksan yazısı
   22/03/2013 Başvuru noksan tamamlama
   22/03/2013 Eşya listesi düzenlendi
   01/04/2013 Karar havale
   10/07/2013 26/08/2013 RED Başvurunuzun incelenmesi sonucunda reddedilmesine karar verilmiş olup bu karara ilişkin yazımız tarafınıza gönderilmiştir/gönderilecektir. KHK”nin 51. maddesi hükmünce ilgili red kararına, ilgili kararın tarafınıza tebliğ edildiği tarihten itibaren 2 aylık süre içerisinde itiraz etme hakkınız mevcuttur. 2 aylık süre içerisinde karara itiraz gelmemesi halinde başvurunuzun reddedilmesi kararı kesinlik kazanacak ve başvurunuz işlemden kaldırılacaktır.’
   Düzeltme
   21/12/2011 Evrak Girişi
   Başvuru Noksan Tamamlama
   09/04/2012 Evrak Girişi

 15. Kutlu Karatay dedi ki:

  Bu yatirimla yurtdisi VC yatirim alma yolu acilmistir. Yakinda Airbnb ya yatirim yapar yada satin alir. Tebrikler hem HK ekibine hem de HA’ya.

  1. cem dedi ki:

   Bu operasyonun asıl amacı sizin belirttiğinizi gibi uzun vadede, airbnb ye iyi bir rakama devretmek gibi görünüyor.

 16. Nadi Timur dedi ki:

  Hepiniz dediklerine kısım kısım katılıyorum. Benim asıl parmak basmak istediğim nokta, hemenkiralık.com’un kurucuları arasında olan sayın Rina Onur’dur. Rina Hanım’dan biraz bahsetmek gerekirse, Robert College çıkışlı, Harvard University’de Economy üzerine Bachelor’ı olan verimli, çalışkan aktif ve aynı zamanda en önemli nokta olan PEAK GAMES’in kurucu-yöneticisidir. Bugün Türkiye’den uluslarası internet platformlarına konuşmacı olacak çağırılan Türkiye’de ki 10 kişiden biridir.

  Şimdi, size soruyorum, İnternet Ekosistemine dahil olmak isteyen, para kazanmak isteyen bir adam sırf bu network’ün içine dahil olabilmek için böyle bir yatırım yapamaz mı? Para sadece parayla değil aynı zamanda NETWORK ile kazanılır! Bende yatırımcı olsam, kurucularına ve ekibe bakarım herşeyden önce. Gerisi zaten gelecektir, Dünya’nın düzeni bunun üzerine kurulu. Instagram, Facebook v.s istisna gibi gözükse de , aslında networkler sayesinde büyümüş firmalardır. Acaba Mark Zuckerberg, Sean PARKER gibi network’ü güçlü olan (Adam peter thiel yani paypal kurucusu ile kanka bu arada) tanışmasaydı ve Palo Alto’ya okulu bıraktırılarak götürülmeseydi, bugün hala Myspace ile bağlı kalmış olmazmıydık?

 17. erdem dedi ki:

  Bence bu işten anlamyorlar daha şimdiden site hakkında birçok sitede şikayetler mevcut, Ben 2 yıl önce tatilvillam diye bir siteden villa kiralamıştım çok güzeldi.

 18. nihat tekel dedi ki:

  airbnb.com çakması olmuş. taklitlerle nereye gidebiliriz bilmiyorum genelde cep nasıl dolar diye yola çıkılıyor insanlık için ne yapabiliriz hep 2. planda olduğundan böyle klon siteler çıkıyor

 19. ikiside benim çakmam olmuş fikir ve sanat eserleri kanunun ilgili hükümleri çerçevesinde yargıya intikal edicektir

 20. Tahir Akyurt dedi ki:

  Bu kadar yatırıma en azından aramaların doğru çıkmasını beklerdim. Kemer Antalya diye aratıyorum İstanbul Taksim çıkıyor. 2.5 milyon dolarla bu sorunu çözerler herhalde artık 🙂

Bir Yorum Yazın