Hemenkiralik.com'a 212 Capital Partners'tan ikinci tur yatırım geldi
Yatırım

Hemenkiralik.com'a 212 Capital Partners'tan ikinci tur yatırım geldi

Günlük ev kiralama konseptinde hizmet veren Hemenkiralik.com'a 212 Capital Partners'tan ikinci tur yatırım geldi.

Şirketten paylaşılan bilgiye göre bu tur yatırımda, Netprice.com CEO'su Teruhide Sato ve Sigma Partners Yönetici Direktörü Fahri Diner de kişisel olarak yer almışlar. Yatırım miktarı ise açıklanmamış.

Remi Onur, Mehmet Ulku ve Alper Kaya tarafından kurulan Hemenkiralik.com, Türkçe dışında İngilizce ve Rusça yayınına da başlamış. Mart 2012'de ilk tur yatırımını alan şirket, sonrasında hızlı bir reklam ve tanıtım kampanyasıyla adından söz ettirmişti.

Son haftalarda farklı pozisyonlar için yeni çalışan arayışına başladığını duyduğumuz şirketin, bu duyumlarımızın hemen arkasından yatırım haberinin gelmesi tesadüf değilmiş. :)

Elimize yeni bilgiler ulaştıkça bu yazıyı güncellemeye devam edeceğiz.

Yorumlar (8)
 1. Türk internet sektörü imitasyon girişim pazarı oldu artık

  1. Sometimes, imitation is better than innovation. diye bir yerde okumuştum. Hazır olan bir modelin ülkeye getirilmesi kötü bir şey değil bence. Hem daha kolay yapılıyor, hem de yabancı şirkete bırakmaya gerek yok ki, bizimkiler yapsın uygulasın, sonra da yabancı şirkete satsın. Kazandıkları parayla inovasyon'a yönlenmeleri çok güzel olur :)

   Ayrıca, imitasyon bile olsa, içinde gördükleri sorunları çözmek ve geliştirmek için de epey çalıştıklarını düşünüyorum.

   1. Berk Kerpiç Berk Kerpiç

    Aslında sorun modeli Türkiye'ye getirmek değil. Modeli, Türkiye'ye "birebir" getirmek. HemenKiralık'ın tasarımını Airbnb.com'dan ayırabilen var mı?

 2. Berk Kerpiç Berk Kerpiç

  Bence is modeli cok riskli. C2c konaklamaya aracilik etmek, olasi extrem bir durumda kesinlikle bas agritabilir. Zira, bu evlerin cogu, ozellikle Turkiye'de, illegal amaclarla kullanilabiliyor. Taksim de saatlik kiralik evler var yahu.

  1. Fatih Karabas Fatih Karabas

   Kesinlikle doğru. İllegal olarak kullanılma olasılığı çok fazla. Fakat aracılık etmek "ben sadece aracıyım, alıcı-satıcı buluştururum" şeklinde olacağı için bir bakıma sıyrılmış olabilir. Araba kiralama işinde de pekala kiralayan bir şehirden diğerine uyuşturucu veya silah transferi yapabilir. Ben evimi bu yöntemle kiralamak isterim ama kiracının içerde ne yapacağı belli olmaz:) O yüzden konu komşudan laf işitmeye değmez. İyi niyetli kiracı profilleri için kullanışlı.

 3. Çağrı Akyol Çağrı Akyol

  Tebrikler Remi ve ekibi.

 4. Süleyman Süleyman

  Türkiye den çok daha güzel fikirler çıkacaktır ilerleyen yıllarda

 5. Bu tür yatırımları girişimleri ve yatırımları Tğrkiye'de görmek güzel...