x

Tasit.com’un Yeni Yatırım Turu Tamamlandı – Ortaklar Arasında Tanıdık İsimler Var!

Otomobil seri ilan servisi Tasit.com‘un yeni bir tur yatırım aldığı bilgisine ulaştık. Henüz yatırım miktarı hakkında bilgimiz yok ancak bu konuda kesin olmayan duyumlar alıyoruz.

Çok sayıda yatırımcının katılımıyla gerçekleşen tur sonunda Tasit.com önümüzdeki dönemler için kendisini büyük ölçüde garantiye aldı diyebiliriz.

Yatırım miktarı hakkında haberimizin başında da belirttiğim gibi kesin bilgimiz yok ama milyon TL’nin üzerinde bir tur gerçekleştiği aldığımız duyumlar arasında. Bu konuda Tasit.com yetkililerinden açıklama alabilirsek güncelleme yapacağız.

Yatırım sonrasında dikkat çeken noktalardan bir tanesi Markafoni ortaklarının sahibi olduğu Akinon’un Tasit.com ortakları arasında yer alıyor olması. Bu noktadan hareketle Sina Afra artık Tasit.com ortağı oldu demek sanıyorum ki yanlış olmayacaktır. Aşağıda paylaşmış olduğumuz detaylı hisse dağılım tablosunda Akinon’un %0,79 ile Tasit.com hissedarı olduğunu görebilirsiniz.

Çağlar Erol’un hali hazırda Tasit.com yatırımcıları arasında yer aldığını zaten biliyorduk. %4,63 olan hisse oranı %3,65’e düşen Çağlar Erol’un yanı sıra şirketin kurucusu Birol Kabakoğlu’nun da %67,15 olan hisse oranı yatırım turu sonrasında %52,83’e düşmüş. Ancak kurucu olarak Birol Kabakoğlu’nun hala oldukça iyi seviyede hisseyi temsil ettiğini söyleyebiliriz.

Global yatırımcıların çoğunluğunu oluşturduğu yeni Tasit.com hissedarları arasında dikkat çeken bir diğer yeni isim de Yunus Güvenen. Digitouch’un kurucusu olan Yunus Güvenen Tasit.com’da yatırım sonrasında %0,52 hisse oranı ile yerini almış. Hatırlatmakta fayda var, Çağlar Erol aynı zamanda Digitouch yatırımcıları arasında yer alıyor.

İlk yatırımını eCift.com’un da yatırımcısı olan CF Partners’den (CFP) alan Tasit.com yeni turda Almanya merkezli birçok yatırım şirketini ortakları arasına dahil etmiş.  – CFP yukarıdaki tabloda venturecapital.de olarak listeleniyor.

Türkiye internet pazarı için önemli gördüğüm bu yatırım hakkında yeni bilgiler alırsak güncellemeler yapacağız.

Yorumlar (24)

 1. Tasit.com’un gelir seviyesi ne düzeyde ki bu kadar çok minik hisseli yatırım alınmış ? Böylesini ilk defa görüyorum. Bu kadar çok yatırımcı sanki Facebook, Twitter, Groupon gibi büyük lokmalarda daha anlamlı olur. Hayırlısı olsun yine de …

  Cevapla
 2. ahmet topcu |

  Are you kidding me?

  Cevapla
 3. ahmet topcu |

  Social Club olmuş burası şirket değil ki 🙂

  Cevapla
 4. Birol’u tebrik etmek lazım. Bu kadar çok yatırımcı almanın en güzel katkısı, belki de ücretsiz rehberlik olacaktır.
  Türk interneti için ciddi ve sevindirici haberler bunlar.

  Cevapla
 5. Benim çok özel bir lafım var internet girişimleri ile ilgili ; ” bu işin özünde interneti bilmek değil insanı bilmek vardır ”

  Başarıya giden kapılardan birinin anahtarıdır bu .

  Hakan Y.

  Cevapla
 6. Birol’ u tebrik ediyorum. Bu kadar insanı ikna etmek ayrı bir başarı öyküsü bence. İş de iyi gitmeli ki bu kadar şirket bu yatırımı yapmış. Sanırım artık iyice yolu açıldı tasit.com’un. Sina Afra’nın da buraya katılması tüm yatırımcılar için bir güven olmuştur diye düşünüyorum. Ayrıntılar yakında belli olur artık.

  Cevapla
 7. Diledikleri kadar yatırımcı alabilirler. Farklılaşarak benzeri projelerden ayrışmadıkları sürece netice almaları mümkün değil! Sahibinden.com üzerinde 50.000km üstü ve 2008 model sonrası sorgulamanın sonucu 473, aynı sonuc tasit.com’da 40! Bana birisi bu siteyi kullanmam için bir neden söylesin lütfen! Tasarıma girmiyorum bile…

  Cevapla
 8. Bu kadar insan ve şirketi ikna etmek zor olsa gerek. İşin ilginç tarafı şirketin 28 ortaklı olması.

  Cevapla
 9. Yanlış görmediysem seo yapılırken yasadışı link olayına girmişler (veya başkaları yapmış).

  Google’da şöyle bir şey çıktı;

  link:tasit.com

  Örnek site: http://www.lkd.com.jo/ > kaynak görüntüleyerek tasit.com’un linkini görebilirsiniz. Bu durum hoş değil tabi ki…

  Cevapla
  • bilgilendirici |

   Bence bu olay çeşitli kişilerden backlink satın almalarından kaynaklanıyor olabilir. Böyle sitelerde linkleri olduğundan haberleri bile yoktur eminim.

   Cevapla
 10. Bir çok noktadan pazar için ümit verici bir yatırım modeli.

  http://www.uzeyir.net/tasit-coma-yapilan-yatirimin-turkiye-pazari-icin-onemi yazımda detaylıca değindim.

  “Küçük ölçekte, birden fazla yatırımcının aynı girişime yatırım yapması iki noktada pazar için çok yararlı; girişime finansal kaynak haricinde sağlam bir beyin takımı ve network sağlarken, öbür tarafta girişimci-yatırımcı ekosisteminin hızla gelişmesini sağlıyor. Henüz yatırımcı kimliği oturmamış yatırımcı adaylarını korkularını kaldırmasına yardımcı oluyor. Sektörü iyi bilen birinin de yatırım yapması diğer yatırımcılar için bir nevi cesaret sebebi oluyor.Bunun yanında birden fazla yatırımcı girdiği için koyduğu para daha az olunca rahatlıkla yatırımda bulunabiliyor. Alan ve verenin kafası çok rahat oluyor. Her iki taraf riskleri, çekinceleri minimize etmiş oluyor.”

  Cevapla
 11. Bu kadar ortak artı çalışanlar, artı ortakların şiket çalışanları, ailelerini de hesaba katarsak, kendi ilanlarını girse şirket ayakta kalır. 🙂

  Cevapla
 12. Bu roundta ben de yatirimci olmayi cok istiyordum. Herkesi almislar bir ben yokum.

  Cevapla
 13. Serkan Tınaz |

  Bu yatırım hakkındaki ayrıntıları çok merak ediyoruz dogrusu. Yani bu kadar insanın bu ise inanması ve yatırım yapması. Hem uluslararası hemde yerel yatırımcıların bir araya geldiği güzel bir örnek. Belki bizlerinde izleyebileceği bir yöntem de olabilir. Tabi ayrıntıları alabilirsek. Merak ettiğim bu kadar insanı Cağlar Erol mu, Sina Afra’mı yoksa Birol Kabakoglu mu buldu?

  Cevapla
 14. Bu saate kadar günceleme gelmediğine göre tasit.com konu ile ilgili bilgi vermek istemiyor. Bende bir girişimci olarak aslında bu tür bir yapıyı düşünuyorum ve bunun ilk ağızdan postiv ve negativ yanlarını merak ediyorum.

  Tabi bu kadar kalabalık bir ekipten ne kadar yatırım aldı onu da merak ediyoruz aslında. Tasit.com u uzun süredir takip ediyorum.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın