Tasit.com'un Yeni Yatırım Turu Tamamlandı - Ortaklar Arasında Tanıdık İsimler Var!

Tasit.com'un Yeni Yatırım Turu Tamamlandı - Ortaklar Arasında Tanıdık İsimler Var!

Otomobil seri ilan servisi Tasit.com'un yeni bir tur yatırım aldığı bilgisine ulaştık. Henüz yatırım miktarı hakkında bilgimiz yok ancak bu konuda kesin olmayan duyumlar alıyoruz.

Çok sayıda yatırımcının katılımıyla gerçekleşen tur sonunda Tasit.com önümüzdeki dönemler için kendisini büyük ölçüde garantiye aldı diyebiliriz.

Yatırım miktarı hakkında haberimizin başında da belirttiğim gibi kesin bilgimiz yok ama milyon TL'nin üzerinde bir tur gerçekleştiği aldığımız duyumlar arasında. Bu konuda Tasit.com yetkililerinden açıklama alabilirsek güncelleme yapacağız.

Yatırım sonrasında dikkat çeken noktalardan bir tanesi Markafoni ortaklarının sahibi olduğu Akinon'un Tasit.com ortakları arasında yer alıyor olması. Bu noktadan hareketle Sina Afra artık Tasit.com ortağı oldu demek sanıyorum ki yanlış olmayacaktır. Aşağıda paylaşmış olduğumuz detaylı hisse dağılım tablosunda Akinon'un %0,79 ile Tasit.com hissedarı olduğunu görebilirsiniz.

Çağlar Erol'un hali hazırda Tasit.com yatırımcıları arasında yer aldığını zaten biliyorduk. %4,63 olan hisse oranı %3,65'e düşen Çağlar Erol'un yanı sıra şirketin kurucusu Birol Kabakoğlu'nun da %67,15 olan hisse oranı yatırım turu sonrasında %52,83'e düşmüş. Ancak kurucu olarak Birol Kabakoğlu'nun hala oldukça iyi seviyede hisseyi temsil ettiğini söyleyebiliriz.

Global yatırımcıların çoğunluğunu oluşturduğu yeni Tasit.com hissedarları arasında dikkat çeken bir diğer yeni isim de Yunus Güvenen. Digitouch'un kurucusu olan Yunus Güvenen Tasit.com'da yatırım sonrasında %0,52 hisse oranı ile yerini almış. Hatırlatmakta fayda var, Çağlar Erol aynı zamanda Digitouch yatırımcıları arasında yer alıyor.

İlk yatırımını eCift.com'un da yatırımcısı olan CF Partners'den (CFP) alan Tasit.com yeni turda Almanya merkezli birçok yatırım şirketini ortakları arasına dahil etmiş.  - CFP yukarıdaki tabloda venturecapital.de olarak listeleniyor.

Türkiye internet pazarı için önemli gördüğüm bu yatırım hakkında yeni bilgiler alırsak güncellemeler yapacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.