Tasit.com’un Yeni Yatırım Turu Tamamlandı – Ortaklar Arasında Tanıdık İsimler Var!
Arama
Yatırım

Tasit.com’un Yeni Yatırım Turu Tamamlandı – Ortaklar Arasında Tanıdık İsimler Var!

Otomobil seri ilan servisi Tasit.com‘un yeni bir tur yatırım aldığı bilgisine ulaştık. Henüz yatırım miktarı hakkında bilgimiz yok ancak bu konuda kesin olmayan duyumlar alıyoruz.

Çok sayıda yatırımcının katılımıyla gerçekleşen tur sonunda Tasit.com önümüzdeki dönemler için kendisini büyük ölçüde garantiye aldı diyebiliriz.

Yatırım miktarı hakkında haberimizin başında da belirttiğim gibi kesin bilgimiz yok ama milyon TL’nin üzerinde bir tur gerçekleştiği aldığımız duyumlar arasında. Bu konuda Tasit.com yetkililerinden açıklama alabilirsek güncelleme yapacağız.

Yatırım sonrasında dikkat çeken noktalardan bir tanesi Markafoni ortaklarının sahibi olduğu Akinon’un Tasit.com ortakları arasında yer alıyor olması. Bu noktadan hareketle Sina Afra artık Tasit.com ortağı oldu demek sanıyorum ki yanlış olmayacaktır. Aşağıda paylaşmış olduğumuz detaylı hisse dağılım tablosunda Akinon’un %0,79 ile Tasit.com hissedarı olduğunu görebilirsiniz.

Çağlar Erol’un hali hazırda Tasit.com yatırımcıları arasında yer aldığını zaten biliyorduk. %4,63 olan hisse oranı %3,65’e düşen Çağlar Erol’un yanı sıra şirketin kurucusu Birol Kabakoğlu’nun da %67,15 olan hisse oranı yatırım turu sonrasında %52,83’e düşmüş. Ancak kurucu olarak Birol Kabakoğlu’nun hala oldukça iyi seviyede hisseyi temsil ettiğini söyleyebiliriz.

Global yatırımcıların çoğunluğunu oluşturduğu yeni Tasit.com hissedarları arasında dikkat çeken bir diğer yeni isim de Yunus Güvenen. Digitouch’un kurucusu olan Yunus Güvenen Tasit.com’da yatırım sonrasında %0,52 hisse oranı ile yerini almış. Hatırlatmakta fayda var, Çağlar Erol aynı zamanda Digitouch yatırımcıları arasında yer alıyor.

İlk yatırımını eCift.com’un da yatırımcısı olan CF Partners’den (CFP) alan Tasit.com yeni turda Almanya merkezli birçok yatırım şirketini ortakları arasına dahil etmiş.  – CFP yukarıdaki tabloda venturecapital.de olarak listeleniyor.

Türkiye internet pazarı için önemli gördüğüm bu yatırım hakkında yeni bilgiler alırsak güncellemeler yapacağız.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (24)
 1. Bülent dedi ki:

  Tasit.com’un gelir seviyesi ne düzeyde ki bu kadar çok minik hisseli yatırım alınmış ? Böylesini ilk defa görüyorum. Bu kadar çok yatırımcı sanki Facebook, Twitter, Groupon gibi büyük lokmalarda daha anlamlı olur. Hayırlısı olsun yine de …

 2. ahmet topcu dedi ki:

  Are you kidding me?

 3. ahmet topcu dedi ki:

  Social Club olmuş burası şirket değil ki 🙂

  1. Barbaros Fendi dedi ki:

   Webrazzi’de okuduğum en iyi yazı+yorum kombinasyonu 🙂 Tebrikler…

 4. Önder Eren dedi ki:

  Birol’u tebrik etmek lazım. Bu kadar çok yatırımcı almanın en güzel katkısı, belki de ücretsiz rehberlik olacaktır.
  Türk interneti için ciddi ve sevindirici haberler bunlar.

 5. Moda ve Trend dedi ki:

  Benim çok özel bir lafım var internet girişimleri ile ilgili ; ” bu işin özünde interneti bilmek değil insanı bilmek vardır ”

  Başarıya giden kapılardan birinin anahtarıdır bu .

  Hakan Y.

 6. Ata dedi ki:

  Birol’ u tebrik ediyorum. Bu kadar insanı ikna etmek ayrı bir başarı öyküsü bence. İş de iyi gitmeli ki bu kadar şirket bu yatırımı yapmış. Sanırım artık iyice yolu açıldı tasit.com’un. Sina Afra’nın da buraya katılması tüm yatırımcılar için bir güven olmuştur diye düşünüyorum. Ayrıntılar yakında belli olur artık.

 7. Necmi K dedi ki:

  Diledikleri kadar yatırımcı alabilirler. Farklılaşarak benzeri projelerden ayrışmadıkları sürece netice almaları mümkün değil! Sahibinden.com üzerinde 50.000km üstü ve 2008 model sonrası sorgulamanın sonucu 473, aynı sonuc tasit.com’da 40! Bana birisi bu siteyi kullanmam için bir neden söylesin lütfen! Tasarıma girmiyorum bile…

  1. Necmi K dedi ki:

   Eklemeyi unuttum, Marka Model VW Polo

   1. metin dedi ki:

    İlan veren sayısı daha önemli olabilir zira geliri ilan arayandan değil de ilanverenden geliyor yanılmıyorsam.

 8. Can dedi ki:

  Bu kadar insan ve şirketi ikna etmek zor olsa gerek. İşin ilginç tarafı şirketin 28 ortaklı olması.

 9. serkan dedi ki:

  Yanlış görmediysem seo yapılırken yasadışı link olayına girmişler (veya başkaları yapmış).

  Google’da şöyle bir şey çıktı;

  link:tasit.com

  Örnek site: http://www.lkd.com.jo/ > kaynak görüntüleyerek tasit.com’un linkini görebilirsiniz. Bu durum hoş değil tabi ki…

  1. bilgilendirici dedi ki:

   Bence bu olay çeşitli kişilerden backlink satın almalarından kaynaklanıyor olabilir. Böyle sitelerde linkleri olduğundan haberleri bile yoktur eminim.

 10. Üzeyir dedi ki:

  Bir çok noktadan pazar için ümit verici bir yatırım modeli.

  http://www.uzeyir.net/tasit-coma-yapilan-yatirimin-turkiye-pazari-icin-onemi yazımda detaylıca değindim.

  “Küçük ölçekte, birden fazla yatırımcının aynı girişime yatırım yapması iki noktada pazar için çok yararlı; girişime finansal kaynak haricinde sağlam bir beyin takımı ve network sağlarken, öbür tarafta girişimci-yatırımcı ekosisteminin hızla gelişmesini sağlıyor. Henüz yatırımcı kimliği oturmamış yatırımcı adaylarını korkularını kaldırmasına yardımcı oluyor. Sektörü iyi bilen birinin de yatırım yapması diğer yatırımcılar için bir nevi cesaret sebebi oluyor.Bunun yanında birden fazla yatırımcı girdiği için koyduğu para daha az olunca rahatlıkla yatırımda bulunabiliyor. Alan ve verenin kafası çok rahat oluyor. Her iki taraf riskleri, çekinceleri minimize etmiş oluyor.”

 11. Vedat dedi ki:

  Bu kadar ortak artı çalışanlar, artı ortakların şiket çalışanları, ailelerini de hesaba katarsak, kendi ilanlarını girse şirket ayakta kalır. 🙂

 12. Cüneyt Özdemir dedi ki:

  Bu roundta ben de yatirimci olmayi cok istiyordum. Herkesi almislar bir ben yokum.

  1. Pınar IŞIK dedi ki:

   meşgulsun diyedir:))

 13. Serkan Tınaz dedi ki:

  Bu yatırım hakkındaki ayrıntıları çok merak ediyoruz dogrusu. Yani bu kadar insanın bu ise inanması ve yatırım yapması. Hem uluslararası hemde yerel yatırımcıların bir araya geldiği güzel bir örnek. Belki bizlerinde izleyebileceği bir yöntem de olabilir. Tabi ayrıntıları alabilirsek. Merak ettiğim bu kadar insanı Cağlar Erol mu, Sina Afra’mı yoksa Birol Kabakoglu mu buldu?

  1. tamer dedi ki:

   birol bey buldu isterseniz size de bir kac tane bulsun 🙂

 14. Mehmet dedi ki:

  Bu saate kadar günceleme gelmediğine göre tasit.com konu ile ilgili bilgi vermek istemiyor. Bende bir girişimci olarak aslında bu tür bir yapıyı düşünuyorum ve bunun ilk ağızdan postiv ve negativ yanlarını merak ediyorum.

  Tabi bu kadar kalabalık bir ekipten ne kadar yatırım aldı onu da merak ediyoruz aslında. Tasit.com u uzun süredir takip ediyorum.

Bir Yorum Yazın