Ve... Fizy Açıldı!

HTML 5 arayüzü ile mobil cihazlara da geliyor derken engellenen Fizy, sonunda yeniden açıldı! Detaylara geçmeden önce şöyle bir konunun geçmişine göz atalım.

Müyap ile karşılıklı açıklamalara sahne olan engellemenin ardından daha önce de paylaştığımız gibi Turkcell, Fizy ile anlaştığını açıklamıştı.

Fizy'nin %70'ine sahip olmak üzere anlaşma imzalandığını söyleyen Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Süreyya Ciliv, kısa sohbetimizde yayına başlamak için Müyap üzerinden bazı onayların gelmesinin beklendiğini ifade etmişti.

Müyap'ın son dönemde istediği telif hakları limitini göz önüne aldığımızda, ilk açıklamalarının ardından Turkcell ile anlaşması eleştirilen Fizy için Turkcell ile anlaşmanın tek çıkış yolu olduğunu söyleyebiliriz.

Kısacası, uzun bekleyiş bugün sona erdi ve Fizy an itibariyle tekrar yayına başladı. Turkcell tarafından Fizy'ye yansıtılan herhangi bir değişiklik de göremiyoruz.

Kulağa 1 Nisan şakası gibi gelebilir ama Fizy, Kemal Sunal'dan Ne Haber ile açılmış durumda. :)

Güncelleme: Turkcell Fizy'nin açılması ile ilgili basın açıklaması yayınladı. Açıklamayı yazının devamında bulabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=BlOCHvuJL7c?fs=1&hl=en_US&rel=0

Turkcell'in Basın Açıklaması:

fizy.com tekrar yayında

Türkiye’nin en popüler müzik portalı fizy.com, 01 Nisan 2011 itibariyle ücretsiz olarak yeniden müzikseverlerin kullanımına açıldı.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell’in satın aldığı Türkiye’nin en popüler müzik portal fizy.com tekrar internette yayına başladı! fizy.com’un tutkunları yerli yabancı milyonlarca şarkıyı ücretsiz olarak dinlemenin keyfini sürmeye devam edecek.

Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar fizy.com’un yeniden açılmasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de fiziki müzik pazarı giderek daralırken dijital müzik pazarı daha da büyüyor. Ancak bu büyüme ile birlikte korsan müzik oranı yüzde 95’lere ulaşmış durumda. Turkcell olarak 2005 yılından bu yana müzik sektörünün büyümesi ve korsana karşı mücadeleye öncülük ediyor,  müzikseverlerin ve dijital müziğin yasal platformlarda kalması için büyük rol oynuyoruz. Böyle bir ortamda her gün yüzbinlerce kişinin şarkı dinlediği fizy.com’un müzikseverlere ücretsiz olarak hizmet vermeye devam etmesi bizim için önemliydi.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi olarak “Daha fazla hayat” hedefiyle müşterilerimize dokunduğu tüm süreçlerde fark yaratma motivasyonumuzla Turkcell’in teknolojideki öncü desteğini fizy.com’a da vererek yeniden sevenlerine kavuşturduktan sonra önümüzdeki dönemde müzikseverlerin hayatını daha da kolaylaştıracak, en iyi müzik deneyimini yaşatacak yeni servisler sunacağımızın müjdesini verebilirim.”

Türkiye’nin en popüler müzik platformu

2008 yılından bu yana müzikseverlere hizmet veren fizy.com, 2 yılda müzikseverlerin beğenisini kazanarak Türkiye’nin en popüler müzik platformu haline geldi. Online müzik sektörünün en çok takip edilen sitesi olan fizy.com’un yaklaşık 1 milyon üyesi bulunuyor. fizy.com tutkunları her gün ortalama yarım saatten fazla müzik dinliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.