Fizy HTML5'e Kavuşuyor

Fizy'nin online müzik dinleyicileri arasında önemli bir yere sahip olduğunu biliyoruz. Webrazzi 2009'da da Yılın En İyi Yeni Web ve En iyi Müzik Girişimi seçilen Fizy'nin bu potansiyelini detaylı olarak Fizy infografikte de görmüştük. Hitap ettiği kitleyi tanıyan Fizy de özellikle Apple ürünlerini hedefleyerek HTML5 sürümünü beta olarak yayına almış(tı).

Dün akşam saatlerinde fizy.com/html5 adresinden ulaştığımız sürüm, bugün bizi "merhaba, html5 çalışmalarımız sürüyor ve çok az kaldı. Mobil aplikasyonlarla birlikte çok kısa bir süre içerisinde hazır olacak." mesajıyla karşılıyor. Ancak bu haber de sanıyoruz, Fizy tutkunları için oldukça sevindirici olacaktır. Web üzerinde Flash tabanlı çalışan Fizy böylece iPod Touch, iPhone ve iPad'i HTML5 sürümü ile destekliyor olacak.

Konuyla ilgili Fizy tarafından aldığımız bilgiye göre sitenin HTML5 versiyonu ve mobil uygulaması ayrı ayrı piyasada olacak ve iPhone uygulaması App Store'dan ücretli olarak sunulacakmış. HTML5 versiyonu için hedeflenen lansman ise 2011'in ilk yarısı olarak planlanıyormuş.

Fizy'nin HTML5 versiyonun lansman öncesinde (2011'den önce) Webrazzi okuyucularına özel olarak açılıyor olacağını ve test etme imkanı bulacağınızı da paylaşmış olalım.

Online müzik servislerinden Muzik.net'in iPhone uygulaması bulunduğunu ve bu şekilde Apple ürünlerine hitap ettiğini biliyoruz. Dolayısıyla Türkçe müzik alanında henüz rekabetin olmadığı bu alana Fizy'nin de adım atmış olmasını gayet mantıklı buluyoruz. Ek olarak Apple ürünlerine girmesi ile ReklamZ ağındaki Fizy için yeni bir reklam platformu da açılmış oluyor.

Görsel Kaynak: Burak Bayburtlu

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.