Global Türk girişimi Fizy.org ReklamZ grubuna katıldı!

Global Türk girişimi Fizy.org ReklamZ grubuna katıldı!

fizy_ekran_1Bir süre önce haberdar olduğumuz ve kısa sürede globa pazardaki hızlı yükselişine hayretle baktığımız online müzik dinleme servisi Fizy.org aldığımız duyuma göre ülkemizin önde gelen online reklam ajansı ReklamZ'nin de içinde olduğu Z Şirketler Grubu bünyesindeki Site A.Ş. tarafından satın alınmış.

Konuyla ilgili ReklamZ Yönetim Kurulu Başkanı Orkun Tekin'i aradığımda satınalmayı doğruladı ancak rakamsal boyutta ve işin detayları hakkında fazla bilgi vermedi. Sohbetimizden yakaladığım noktaları kısaca paylaşmam gerekirse;

reklamz_logoFizy.org'un satınalınması ile %40 hissesi Site A.Ş.'ye geçmiş olmasına karşılık anlaşma kapsamında çoğunluk hakkına sahip olunmuş. Servis hali hazırda yaklaşık 100.000 günlük ziyaretçi alıyormuş. ReklamZ tarafından siteye hiçbir zaman banner reklam eklenmeyecekmiş ve inovatif text reklam modelleri uygulanacakmış. Site şu anda 26 dilde yayın yapabiliyormuş ve önümüzdeki süreçte parça listesi oluşturmak gibi ek özellikler servise dahil edilecekmiş. En önemlisi ise Fizy.org için kesinlikle global açılım hedefleniyormuş. Fizy.org'un kurucusu da Site A.Ş. bünyesine dahil olmuş ve servis için geliştirmeler devam ederken kendisi de aktif rol oynayacakmış.

Öncelikle Fizy.org ve ReklamZ birlikteliğinin bugün aldığımız ikinci yatırım haberi olmasından dolayı oldukça mutluyuz. Fizy.org'u deneme şansınız oldu mu bilemiyorum ancak çeşitli servislerin API'lerini kullanarak arama yapan, sonrasında ise aranan şarkıyı istenirse videosu ile oynatabilen servisin kolay kullanımı sanırım söz konusu yüksek ziyaretçi trafiğinin ana sebebi olsa gerek.

Alexa'ya göre %91.3 trafiğini Türkiye'den alan Fizy.org'un bu kadar kısa sürede Alexa Türkiye sıralamasında 133. duruma gelmesi de gördüğü ilgiyi ispatlar nitelikte.

Fizy.org sitesinden de görebileceğiniz gibi servisin şu anda aktif olarak aradığı tecrübeli php ve ajax yazılımcıları bulunuyor. Eğer ilgilenen okuyucularımız varsa diye kısaca dikkatimizi çekmişken paylaşmak istedik. Pozisyonla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Satınalma ile ilgili tarafları tebrik ediyor ve Fizy.org'un önümüzdeki günlerdeki gelişmelerini takip edeceğimizi bilmenizi istiyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.