Mekanist.net’e yatırım ve yeni ortak geldi!
Arama
Genel

Mekanist.net’e yatırım ve yeni ortak geldi!

Mekanist.net Logo

Henüz Mekanist.net Genel Müdürü Ali Servet Eyüboğlu tarafından onaylayamadık ancak güvenilir bir kaynağımızdan aldığımız bilgiye göre Mekanist.net’e yeni bir yatırımcı ortak dahil olmuş.

Aldığımız duyumlara göre şirketin %20 hissesini alan Mehmet Yücesoy bu satın alma ve ortaklık sonunda çok kesin olmamakla birlikte öğrendiğimize göre 200-250 bin dolar kadar yatırım gerçekleştirmiş.

Geçtiğimiz günlerde başarılı gelişimine dikkat çekip haberini yaptığımız Mekanist.net’in bugün aldığımız yatırım haberine memnun olduğumuzu söylemek isterim.

Yapılan yatırımın tahmini değerlerini göz önüne aldığımızda bugün Mekanist.net’in yaklaşık 1 milyon 250 bin dolar civarında bir değerlemeye ulaştığını görebiliyoruz.

Türkiye internet pazarında kriz döneminde gerçekleşen bu yatırımın da önceki iyi haberlerimizde olduğu gibi sektöre heyecan ve hareket getireceğini tahmin ediyorum.

Konuyla ilgili şirket tarafından geri dönüş aldığımızda yazıyı güncelliyor olacağız. Şu an için güvendiğimiz kaynağımıza inanıyor ve tarafları tebrik ediyoruz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (23)
 1. Ali dedi ki:

  Global krizin fırsata dönüştürülebilecek en büyük alanı internet. Böyle bir ortamda bu tip bir yatırım gerçekleştiyse, sevgili dostum Ali’yi ve ekibini tebrik etmek gerekiyor. Mekanist.Net için çok güzel bir gelişme.

 2. Arda Kural dedi ki:

  Mekanist sunucusunun sistem saatini ayarlamayı da unutmasın 🙂 Şuan saat 13:13 ana sayfasındaki “En Yeni Kullanıcı Yorumları” na baktığınızda yorumların bugün saat 21:29’da filan yazıldığını görebilirsiniz. Sanırım geleceğe yorum yazdırıyorlar 🙂

 3. Önder EREN dedi ki:

  Mekanist.net’i tebrik ediyorum. Gerçekten çok güzel bir haber. Türkiyede internet girişimciliği anlamında dikkate değer projelerden biridir mekanist.net ve lokasyon bazlı servislerin artması ve güzel bir rekabetle birlikte internet kullanıcılarının kazanması adına da bu yatırım haberi büyük önem taşıyor. Eminim ki buna da inanmayanlar çıkacaktır 🙂 (pronected.com haberinde olduğu gibi) Yeni girişimlere köstek olmaktan başka birşey yapmayan bu küçük ama can sıkıcı kitleye de güzel bir selam göndermiş oldu mekanist.net. Tekrar tebrikler

 4. İdris Cin dedi ki:

  Önder Bey’e görüşlerinde kesinlikle katılıyorum. Yatırım almayı gerçekten isteyen girişim(ci)ler, kendilerini ispatladığı taktirde neler olabileceğine dair güzel örneklerden birisi oldu bu haber.

  Mekanist.Net ekibini tebrik ediyorum, başarılar…

 5. Daily News dedi ki:

  Rakam biraz yüksek değil mi?Sonuçta mekanist de yeni başlamış bir proje. Bu rakama bu sistem zaten sıfırdan yapılır, üzerine daha da konumlandırılırdı.

 6. Murat Turan dedi ki:

  Girişi başından beri uzaktanda olsa takip ediyordum, fikir bence başarılı, sistemide hep geliştirdiler her ziyaretimde bazı şeylerin biraz daha oturduğunu gördüm. Hatta en son bu sabah girdiğimde bu girişim iş yapmaya başlar diye düşündüm, bir kaç saat sonrada yatırım haberini aldım 🙂 başarılar.

 7. Ali dedi ki:

  %20 si 250 ise %100 ü 1250 dir diye bir şey yok. %100 üne 1.250.000$ verecek biri var mı ya da bulma olasılıkları var mı?

  Anlamadığım şey şimdi bu 250 bin dolarlık yatırımı neye harcıyacakları.

  1. Murat Turan dedi ki:

   250 bin doları tutup pat diye harcamamışlardır. Bu para bir yılda harcanmak üzere ayrılmış olabilir. Yazılım, tasarım, reklam, sunucu hosting, sunucu manage, ücretli editörler, vs vs.. bu liste uzarda gider.

 8. Salim dedi ki:

  Mekanist.net kimlik bunalımı yaşayan bir web sitesi. Bu açıdan en iyi senaryo Google’dan ziyaretçi kazanması olabilir. Bu şekilde kendine aşık kullanıcılar yaratamaz. Bir yerde pastane bir yerde dişçi muayehanesi.

 9. Can Erdoğan dedi ki:

  Mekanist.net’i öncelikle tebrik ediyorum. Yakın arkadaşımı da (Kendini bilir) bana bu konuda bilgi vermediği ve birşey çaktırmadığı için buradan selamlıyorum 🙂

  Mekanist.net gerçek anlamda bir çok kişinin aklına gelmiş bir proje. Ancak hayata geçirebilen yok gibi. Tabi böyle bir durumda kıskançlıklarda olabilir.

  O yüzden her platformda “Bu paraya değer mi değmez mi?” tartışmasına girmeden her şeye rağmen bu projeyi ellerinden geldiğince geliştirmeye ve güçlendirmeye çalışan Mekanist.net ekibini tebrik etmek gerekir diye düşünüyorum.

 10. Uğur Şan dedi ki:

  noluyor?
  beta aşamasında projeler satılıyor ardından buram buram advertorial kokan haberler çıkıyor.

  peki bu adamlar ne yapıyor?
  önce tüm içeriği kendileri giriyor ardından rakiplerine şişko mişko diye saldırıyor ardından takım elbiseleri çekip cafe toplantılarına gidiyor

  peki sonu ne olacak?
  webrazzi basın bültenleri yayınlayan site olacak ardından paraya altı sıfır daha gelecek

  film nasıl bitecek?
  birisi en son mekanist.com adresini açıp bunları gece uyutmayacak

  (anne ben manyak oldum ekibinden ayşe gürsel)

  1. Murat Ersan dedi ki:

   Bu noktada kariyer.net i hatırlamakta fayda olabilir onlar da basladıklarında .com ellerinde degildi (hala da degil) ama Turkiyenin acık ara bir numarası oldular Mekanist.net ekibine ve potansiyel tum girisimcilere basarilar..

 11. Vedat Erol dedi ki:

  Projeden çok kendilerini iyi satmaları takdire değer bence. Her internet etkinliğinde mekanist.net çalışmasını görüyorum. Bu kadar desteği, promosyonu, reklamı sağlamak ve yatırıma dönüştürmek gerçekten mükemmel. Proje konusunda bir şey diyemem, isterseniz dünyanın en güzel çalışmasını yapın satamadıktan sonra bir işe yaramaz

 12. Ekim Nazım Kaya dedi ki:

  Ali’ye ve tüm Mekanist ekibine tebrikler! Arda, bu bireysel bir yatırım mı, yoksa Mehmet Bey Goldman Sachs’ı mı temsil ediyor?

  1. Arda Kutsal dedi ki:

   Ekim, bireysel yatırım olarak biliyoruz.

   1. Ekim Nazım Kaya dedi ki:

    Startupsinturkey.com’daki makalenin bu satışta katkısı olup olmadığını da eklersen bir merakımı daha gidermiş olacaksın 🙂

    http://www.startupsinturkey.com/startupsinturkey/mekanistnet-social-life-sharing-platform.html

   2. Ekim Nazım Kaya dedi ki:

    Pardon, Mehmet Bey’in adı o zaman da makalede yer almış zaten 🙂

 13. Bülent Çeven dedi ki:

  Selam; mekanist.net gerçekten çok güzel planmış iyi bir site ama bir proje var ki incelendiğinde mekanist.net ten daha kapsamlı ve içeriği ile gerçekten çok emek harcanmış bir site. http://www.panoroman.com Tüm Türkiye olarak planlandı ama test aşamasında sadece Bursa ili sınırlarında deneniyor çünkü projeyi gerçekleştiren firma Bursa firması. İlk olarak İstanbul (istanbul için 50.000 kayıtlı mekan veritabanında) sonra Tüm Türkiye proje kapsamında internet ziyaretçilerinin beğenisine sunulacak. Bu aşamada mekanist.net gibi projelerin ne yapacağını çok merak ediyorum. Sadece Bursa ilinde 25000 nokta panaroması mevcut ve hergün 1500 adedi ekleniyor siteye. Saygılar

 14. Barış dedi ki:

  @bülent

  Panoroman açıkçası çok güzel duruyor.Bilgilendirdiğin için teşekkürler.

  mekanların streetview ile gösterilmesi süper ^^

  1. Bülent Çeven dedi ki:

   Çok teşekkür ederim daha da iyi yerlere gidiyor. daha 24 gündür yayında çok kısa zamanda çok iyi yerlere gelecek çok ciddi bir yatırım yapıldı ve çok ciddi sayıda bir ekibi var. Herhalde iyi planlanmış bir iş ki bu kadar emek veriliyor. Boşa gitmeyeceğine adım gibi eminim. Saygılar.

   1. Burak dedi ki:

    Kendi girişiminiz mi acaba?

   2. Bülent Çeven dedi ki:

    Evet fikir ve oluşum kendi girişimimiz. Öyle de devam edecek sanırım.

   3. arda kural dedi ki:

    Sanırım her yerin detaylı bir şekilde fotoğrafı çekilmemiş. Çünkü istediğim yer yoksa yakınında çok farklı bir yeri gösteriyor. Google’dan ziyeretçi çekmeniz de imkansız. Mekanist çok başarılı değil bence ama sizin projenizden başarılı…

Bir Yorum Yazın