Ok.Net test yayınına başladı!

oknet_logoTürkTicaret.Net'in tamamen bağımsız bir kurumsal yapıda portal olarak yayına almayı plandığı Ok.Net ile ilgili dönem dönem çeşitli yazılar yazmıştık. Geçtiğimiz günlerde şirketin çiçeği burnunda portalını test yayınına aldığını öğrendik ve incelemek için kolları sıvadık. Ok.Net şu anda herkese açık olarak merak edenler için ulaşılabilir durumda.

Ok.Net bünyesinde haber, oyun, spor, finans, e-posta servisi, blog servisi gibi bölüm ve hizmetleri barındıran klasik bir portal aslında. MYK Medya'nın TürkTicaret.Net ile kurduğu ortaklık ile birlikte Televidyon ve Yahoyt da Ok.Net bünyesindeki yerlerini almışlar.

Her kullanıcısına @ok.net şeklinde e-posta adresini ücretsiz sunacak olan portal'ın e-posta altyapısı ise Gmail'in sistem olarak rakibi gözüyle bakılan ve Yahoo!'nun bir süre önce satın aldığı açık kaynaklı e-posta çözümü Zimbra. Eğer Zimbra'yı daha önce denemediyseniz gördüğünüzde memnun kalacağınızı tahmin ediyorum.

oknet_ana1

Portalın haber bölümünde standart olarak her haber için sesli okuma özelliği eklenmiş. OddCast'in altyapısı ile sağlanan hizmet ile her haber bir animasyon karakter tarafından seslendiriliyor. OddCast demosuna buradan, Ok.Net örneğine buradan ulaşabilirsiniz.

Hava durumu, finans gibi bölümlerinde de keyifli ve işe yarar Flash uygulamalar bulunan Ok.Net'in ilerleyen zamanlarda Web.tv'nin yayına girmesiyle o yönde de bir entegrasyonunun olacağını duyduk.

Henüz test yayınındaki portal ile ilgili yetkililerden detayları alma şansımız olmadı ancak yayında yakalamışken de yazmadan geçemedik.

Çok yeni bir gelişme, sektörde ses getireceğini düşündüğüm bir girişim ve hepimizin sevdiği MYK Medya ile TurkTicaret.Net'in ilk ortak girişimi olan Ok.Net ile ilgili görüşlerinizi paylaşırsanız her iki şirket için de değerli olacağına inanıyorum.

Konuyla ilgili ek bilgiler edindiğimizde paylaşıyor olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.