Fizy Turkcell İle Geri Geliyor!

Turkcell’in Fizy’yi satın alma planları yaptığını aldığımız duyumlara dayanarak bundan yaklaşık 20 gün önce ilk kez Webrazzi’de paylaşmıştık. Henüz her iki taraftan da net bir açıklama olmasa da 20 gün önce verdiğimiz haberin doğruluğu aslında kulislerde netlik kazandı.

Bir süredir sessizliğe büründüğünü ana sayfadaki ilginç videolarla vurgulayan Fizy, an itibariyle ana sayfasında tekrar aramıza döndüğünü vurgular şekilde “sesini yeniden aç” mesajını vermeye başladı.

Fizy ana sayfasını şimdi kontrol edecek olursanız, bir süredir video olarak gösterilen “sessiz ağızların” yerini yeni bir videoya bıraktığını ve artık “sesli” olduğunu görebilirsiniz.

Turkcell’le Fizy’nin ortaklığının detaylarının açıklanması için geri sayıma girildiğini tahmin ettiğimiz şu günlerde sektörün önde gelen kişileri arasında şu anda konuşulan konu ise şöyle: “Turkcell’le birleşen Fizy’nin ömrü ne kadar olacak?”…

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

[poll id=”81”]

Yorumlar (33)

 1. Süper bi haber. Fizy’yi özlemiştik 🙂

  Cevapla
 2. Turkcell için süper bir deal. Fizy’nin olduğu durumu göz önünde bulundurursak gayet makul bir fiyata alacaktır ve gncplay ile birleştirecektir büyük bir ihtimal.

  Cevapla
 3. Önemli olan fizy’nin bugune kadarki geldigi şekliyle minimum reklamla servisini sürdürüp sürdüremeyecegidir.

  Cevapla
 4. Önemli olan fizy’nin turkcell tarafından satın alınması değil, bundan sonra yayın hayatına ne şekilde devam edeceği. Yine eski formatta mı devam edecek, yoksa telif hakkı ödenmiş şarkıları mı yayınlayacak, yoksa… Bunu bilmeden yorum yapmak yersiz.

  Cevapla
 5. Turkcell internet servislerinde genelde tökezliyor bunu da batırır gibime geliyor.

  Cevapla
 6. Hadi bakalım.Umarım faydalı olur.!

  Cevapla
 7. Bol Turkcell reklamlı fizye hazır mıyız?

  Cevapla
 8. Bana göre Fizy yükselmeye devam eder, ama Pamir Beyin dediği gibi minumum reklamlarla servisini sürdürürse..

  Cevapla
 9. ortada bir anlasma varsa bu en cok fizy faydasinadir.
  ayrıca, webrazzinin konuyu farklı yonlerıyle de ele alması gerekmez mi?.
  boyle bir soru sorulmasının nedenleri hakkında webrazzinin kendi görüşünü de paylaşmasını beklerdik. suan dedikodu haberciliği otesine gidilmemis olarak duruyor.

  Cevapla
 10. bence güzel bir haber.

  Cevapla
 11. Kesinlikle Fizy gibi bir site büyük bir firmanın kanatları altına girmeli. Avrupada olsa bu tip bir projeye milyon dolarlar ile destek çıkarlar. Fakat ülkemizde tam terzi destek yerine köstek olunuyor. Hatta ki bu siteyi alabilmek için coca colanın mahkemeye verip kapattırmadığı ne belli. Farkındaysanız kapatıldığı an coca cola fizy satın almak istedi..

  Cevapla
 12. nihayet sonuclandi da turkcell fizy’i satin aliyor – alacak – yok yok almayacak dedikodularini okumaktan kurtulduk.

  Cevapla
 13. Benim kafama takılan Turkcell fizy’i alsa ne olucak … Fizy mahkeme kararıyla kapatıldı.Turkcell aldıktan sonra Fizy açılırsa adaletin eşit uygulanmadığına olan inancım körüklenicek.Turkcell Türkiye’de hizmet veren bir GSM şirketi,Fizy Türkiye’de kapalı.Bundan nasıl bir sonuç çıkıcak,görücez …

  Cevapla
  • Yasal sıkıntılar giderildiği takdir de tekrardan açılabiliyor. Şuan ki yasal sıkıntı bildiğiniz gibi telif hakkı. MÜ-YAP şikayetini geri çektiği zaman en kısa zamanda açılır…

   Cevapla
   • Yani güçlünün ve güçsüzün eşit olduğu internet ortamında da güçsüz ve güçlü farkı baş gösteriyor.Bizim gibilerin kurduğu internet siteleri çatır çatır kapatılırken şirketlerin kurduğu yada sahibi olduğu internet sitelerinde işler daha farklı oluyor.

 14. gerçekten süper haber yükselişe geçmesi daha muhtemel gibi gözüküyor aynı tecrübeye daha güçlü bir firmanın ortak olması güç katacaktır siteye maddi ve manevi olarak.

  Cevapla
 15. Turkcellin gncplay inin yeni adi fizy mi olacak?

  Cevapla
 16. bana turkcell’in satın alması itici geliyor. yani biz fizy’yi fizy olduğu için sevdik. sağdan soldan bi turkcell kampanyası çıkarsa ya da turkcellliye ayrıcalık tanıyacak bir ortam hazırlanırsa fizy’ye güle güle diyebiliriz.

  Cevapla
 17. İlginç haber, Turkcell Fizyi bıraksın tarifelerini gözden geçirsin.

  Cevapla
 18. Turkcell hangi başarıyla yapmış ki bunuda yapabilsin. Sıcaklığı kaybolur fizy’nin.

  Cevapla
 19. Fizy, Turkcell reklamlarına batacak gibi bir his var. Umarım öyle olmaz. Aykırı olsun, bizim olsun.

  Cevapla
 20. İnsanlar, amatör girişimcilere tanıdıkları krediyi, hoşgörüyü kurumsallara tanımıyorlar. Gezenzi’yi ele alalım. İlk gördüğümde tepkim şu oldu: Koca Turkcell yapa yapa bunu mu yapmış? Ama eğer gezenzi iki üniversite öğrencisinin çalışması olsaydı farklı bir bakışım olurdu. Kaç tane kurumsal bir şirketin desteklediği başarılı girişim sayabilirsiniz? Bu bakımdan fikrim “düşüşe geçer”. Ancak Fizy kurucuları için iyi haber, telif vesaire nedenlerden dolayı sorunlu bir iş planı, satsınlar kurtulsunlar.

  Cevapla
  • Enes Haklı arkadaşlar, Bende aynı fikirdeyim paralı ve ruhsuz bir durum haline gelecektir. hani mustafa sandalın araba şarkısında olduğu gibi; Maalesef ruhu yok
   Onun için hiç mi hiç şansı yok 🙂

   Cevapla
 21. Ne kadarda güzel bir haber. Turkcell ile Fizy el ele hareket ederse en çok dinlenen site olur 🙂

  Cevapla
 22. telif gibi gider olursa bir ihtimal sayfanin bir yerine reklam koymaya razi olurlar, ki okadar kötu birsey olmadigini dusunuyorum, radyolarda reklam daha kötu cunku muzigi kesiyor ve istedigini calamiyorsun.

  next gen radyo olur yani

  Cevapla
 23. Buyrun asil fizzy burasi 1997 den beri aktif bir site , bizim fizy nin adi iste bu siteden geliyor .

  Cevapla
 24. Ne zaman Acılacak Peki

  Cevapla

Bir Cevap Yazın