Turkcell Fizy’yi Satın Almayı Mı Düşünüyor?

Turkcell Fizy’yi Satın Almayı Mı Düşünüyor?

Aldığımız bir duyuma göre Turkcell Fizy'yi satın almak için bir toplantı gerçekleştiriyormuş. Konuyla ilgili şu anda Mashable Awards'la ilgili olarak Las Vegas'ta bulunan Fizy'nin ortaklarından Orkun Tekin'i aradım ve yorumlarını almak istedim. Orkun böyle bir satın alma görüşmesiyle ilgili bilgisi olmadığını söyledi, ancak Turkcell'le işbirliği konusunda geçmişte görüşmelerinin olduğunu belirtti.

Turkcell tarafından bazı kaynaklarımız ise an itibariyle Fizy'nin satın alınması ile ilgili bir toplantı olduğunu doğruladılar. Ancak bu toplantı Fizy'nin bilgisi dahilinde olmayan, sadece satın alma fikrinin tartışıldığı bir toplantı olabilir diye de yine şirkete yakın kaynaklarımızdan bir detay aldık.

Turkcell çalışanları dönem dönem stratejik olarak satın alınmasının şirkete değer katacağını düşündükleri şirketler için özel sunumlar yapabiliyorlar. Geçmişte benzer örnekler görmüştük. Bize duyum olarak gelen Fizy satın alması toplantısı da benzer birşey olabilir ve böyle bir durum varsa da Fizy gerçekten bundan haberdar olmayabilir.

Sonuçta şu anda elimizde birden fazla kaynaktan doğruladığımız bir Turkcell'in Fizy'yi satın almakla ilgili kendi içinde yaptığı toplantılar yaptığı gerçeği var. Fizy tarafı ise Turkcell'le işbirliği noktasında dirsek temasları olduğunu doğruluyor ancak satın alma ile ilgili herhangi bir fikirleri olmadığını da belirtiyor.

Gelişmeleri takip ediyor olacağız, yeni bilgiler gelirse güncelemer yapacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.