Turkcell Fizy'nin %70'ini Alıyor
Etkinlikler

Turkcell Fizy'nin %70'ini Alıyor

Fizy - TurkcellBugün 17. yılını kutlayan Turkcell, 2010'un finansal sonuçlarını açıkladığı toplantıda hem 2010'un hem de geride kalan 17 yılın değerlendirmesini paylaştı. Özellikle merak edilen Fizy konusunda ise bizzat Süreyya Ciliv'den konuyu netleştiren kısa bir cevap aldık.

Toplantıda Turkcell'in mobil internet gelirlerinde 1 yılda %74 artış sağladığını söyleyen Ciliv, mobil internet kullanımının %300'den fazla arttığını paylaştı. Ciliv'in sunumunda 17 Yılda 18 Milyar TL yatırım yapıldığı açıklanırken Turkcell üzerinden bugüne kadar 15 milyar Mb veri trafiği gerçekleştiğine de yer verildi.

Superonline ile geniş bant internet pazarında önemli yatırımlar yapan Turkcell'in web odaklı yatırımlarını sorduğum Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Süreyya Ciliv, geniş bant internet ile mobil internet arasında bir ayrım yapmadıklarını ve bu alanda sektörü takip ettiklerini söyledi.

Fizy'nin %70'i Turkcell'in

Fizy konusunda gelen sorulara net cevap verilmemesinin ardından toplantı sonrasında konuştuğum Ciliv yapılan anlaşmanın içeriğini paylaştı. Fizy'nin %70'ine karşılık bir anlaşma imzaladıklarını söyleyen Ciliv, Fizy'nin tamamını satın almak gibi bir ihtiyaç duymadıklarını ve bu ortaklığın yeterli olduğunu sözlerine ekledi. Ciliv, son olarak Fizy'nin Turkcell ortaklığı ile hayata geçmesi için anlaşmanın ilgili kurumlarca onaylanmasının beklendiğini aktardı.

Mobil cihazlar konusunda ise Turkcell'in T10'u takip edecek yeni Androidli modeller getirme hazırlığında olduğunu Turkcell Pazarlama'dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lale Saral Develioğlu'ndan öğrendim. Develioğlu yeni cihazların yakın zamanda geleceğini paylaştı ve bu alanda girişimlerinin sürdüğü dile getirdi.

Toparlayacak olursak, daha önce Fizy Mood'a gnctrkcll ile sponsor olan Turkcell'in, benzer reklam modellerinde Fizy'nin web arayüzünde yer alacağını ve mobil uygulamalarla veya HTML5 tabanlı olarak akıllı telefon ve tabletleri hedefleyeceğini tahmin ediyoruz. Yakaladığımız detayları paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (6)
 1. Fiyat bilgisinide paylasirsaniz Turk internet pazari hakkinda daha iyi bilgi sahibi olabiliriz.

  1. Fırat Demirel Fırat Demirel

   Henüz anlaşmanın değeri hakkında resmi bir açıklama yok ancak açıklandığında elbette paylaşabiliriz.

 2. Benim merak ettiğim, Turkcell o iç bunaltıcı reklamlarını fizy'ye bulaştıracak mı? Bu durumu merak ediyorum. Acaba nasıl bir reklam politikası izleyecekler.

 3. Fizy zaten artik bitmis durumda.Turkcell Fizy nin sahiplerine sitenin %70 ini bize bedava verin,bundan sonraki kardan %30 u size kalicak dese kesin kabul ederler.

 4. Osman Mahmut Osman Mahmut

  Geçenki Fizy haberinde "alladılar pulladılar türksele köstürdüler" gibi bi yorum vardı. O ne güzel bir yorumdu.

 5. Artık açılın diyorum yani... Ben Fizy'siz yapamıyorum arkadaş :) Pratik Fizy'im benim... Kaç tane leyziler geldi de hepsini reddettim hep seni bekledim :D