Orkun Tekin'nin Yeni Yatırımı ve Ortaklığı: Mini Çiçek
E-Ticaret

Orkun Tekin'nin Yeni Yatırımı ve Ortaklığı: Mini Çiçek

Reklamz ve Fizy'nin ortaklarından Orkun Tekin'in yeni bir girişime daha ortak olduğunu öğrendik. 2 Şubat 2011'de resmen kurulan bu yeni şirket konsept çiçek satışına odaklanmış olan Mini Çiçek. Bir web sitesi olmasına rağmen henüz online satışı olmayan şirketin ürünleri çeşitli satış noktalarında bulunabiliyor.

İnternet girişimlerinden tanıdığımız Orkun Tekin'in bu işi bir süre sonra online satışa da çekeceğini tahmin ediyorum ama henüz sadece klasik çiçekçilik olarak gözüken iş keyifli web sitesini ne zaman aktif yapıya çeker bilemiyorum.

ÇiçekSepeti.com'un başarısını hepimiz biliyoruz. Aynı şekilde Bonny Food'un da aslında benzer bir hedef kitleye odaklanarak sahip olduğu başarılı satış grafiği sektörde kulaktan kulağa konuşuluyor.

Mini Çiçek eğer tahmin ettiğim gibi online satışa da odaklanırsa, bu pastadan bir pay alması mümkün olabilir. Sonuçta bu tür hediyelik olarak da düşünülebilen ürünlerin sektörde gördüğü büyük bir ilgi var. Kadınların e-ticarette yarattığı net ekonomik değer de göz önüne alındığında Mini Çiçek gibi konsept bir ürün aynen Bonny Food gibi ses getiren bir girişim olabilir.

Ben şahsen her ne kadar Orkun Tekin'i mizacı itibariyle çiçekler arasında görmeyi hayal edemesem de :), doğru bir ortaklığa girdiğini söyleyebilirim. Sonuçta e-ticaret'in henüz dokunulmamış çok değerli alanları var ve resme bütünüyle bakan girişimciler burada fırsatları görüp değerlendirebiliyorlar.

Yorumlar (8)
 1. Yazınızda değinmediğiniz bir nokta dikkatimi çekti, Bu e-ticaret sitesi wordpress alt yapısını kullanmış. Şu haliyle pek kullanışlı gelmese de, sıkı bir wordpress takipçisi olarak yatırım alan bir e-ticaret sitesinin wordpress ile neler yapabileceğini merak ediyorum :) Yeni yatırımın iki taraf içinde kazançlı olması dileğiyle.

 2. Bican Çetin Bican Çetin

  Another wordpress website.

  Çiçek sever bir lise öğrencisinin web sitesi gibi duruyor.

  1. Bican Çetin Bican Çetin

   http://demo.graphpaperpress.com/workaholic/

   demo daha güzel açıkçası :)

   1. Tamamen aynı olmuş :) keşke zahmet edilip biraz değişitirilseydi, bu kadarı biraz ayıp açıkçası...

   2. Eğer bu site için temaya ayıracakbütçeleri yoksa bir tema yapılabilir:) Beleş;)

 3. Osman Mahmut Osman Mahmut

  E-Tohum konuşmasında gerine gerine anlattığı çiçek işi bu muymuş...

 4. Hakan Çalışkan Hakan Çalışkan

  Haberin tarihi 24 Şubat. minicicek.com'da hala 8 Mart Dünya Kadınlar Günü diyor. 25 günde batmışlar anladığım kadarıyla.

 5. Rifat Zarifoglu Rifat Zarifoglu

  Keşke fikri takip yapıp, bu proje neden batmış onları da yazsanız.