Hummingbird Ventures'dan CicekSepeti.com'a Yatırım
E-Ticaret

Hummingbird Ventures'dan CicekSepeti.com'a Yatırım

Dün Pamir Gelenbe'nin ortağı olduğu Belçika merkezli Hummingbird Ventures'ın sosyal oyun şirketi Peak Games'e 1.5 milyon dolar yatırım yaptığını paylaşmıştık. Şirketin internetten çiçek siparişi hizmeti veren CicekSepeti.com'a ortak olduğu da aldığımız bir diğer bilgi.

Her ne kadar bu bilgiyi aslında bir süre önce almış olsak da, Hummingbird Ventures bu konuda açıklama yapmamıştı. Şirketin yeni web sitesinde portföy bölümünde CicekSepeti.com'un da adını görünce bu duyumumuz doğrulanmış oldu.

Konuyla ilgili Pamir Gelenbe'ye detayları almak için ulaştım ancak henüz bu yatırım hakkında yorum yapamayacaklarını belirtti.

CicekSepeti.com'un Türkiye'de kurulu şirketinin resmi kayıtlarında da henüz Hummingbird Ventures ile ilgili bir düzenleme bulunmuyor. Sadece bir süre önce şirketin sermaye azalttığını görüyoruz.

Yatırımın gerçekleştiğine her ne kadar emin olsak da, henüz malesef detayları hakkında net bilgimiz yok. Ancak bu yatırım da gösteriyor ki, 2011 internet pazarı için oldukça "sıcak" bir yıl olacak. Aynı zamanda bu yıl içinde Hummingbird Ventures'ı Türkiye'nin yeni gözde yatırım şirketi olarak göreceğimiz de kesin.

Yorumlar (5)
 1. Ertan Ertan

  Harika haberler bunlar gercekten...

  Hummingbird'un her iki yatirimi da son derece mantikli gorunuyor. Sidar Sahin basarisini ispatlamis ve vizyonu olan bir girisimci. Ciceksepeti ise halihazirda cok basarili olan ve sektorunde lider bir proje..

  Hummingbird, potansiyelleri gorup, ortaya cikartmakta basarili gorunuyor.

  Burada onemli bir ders cikartmak lazim bence.. Yatirimlar genelde, ya sektorde basarisini ispatlamis insanlara geliyor, ya da kendi niş sektorunde lider projelere...

 2. Güzel fikirleri büyütmek gibi bir mentalite yok maaleeef. Zaten büyümüş, kendini ispatlamış projelere yatırım geliyor. Bu nedenle imkansızlıklar nedeniyle girişim aşamasında kalmış heba olan bir sürü proje var.

 3. Keşke çiçek sepetinin müşteri hizmetleri de sağlam olsaydı da bizi bu günde rezil etmeseydi. Tüm gün telefon numaraları meşgul çalan başka bir alışveriş sitesi gördünüz mü? ya da sipariş verirken hata alıp sonra kredi kartı ekstrenizde paranın ödenmiş olduğunu? Çok yazık

 4. üzerinden 8 ay geçti ve ciceksepeti.com'da büyük ilerlemeler oldu eskiden aradığımızda telefonlar meşgul olurdu siparişler ulaşmazdı artık herşey düzenli oldu...

 5. Strafor Kesim Strafor Kesim

  ciceksepeti.com gibi başarılı bir firma gücüne güç kattı, başarılarının devamını diliyoruz.