Kimdir.com: Sizinle İlgili Herşey Tek Sayfada

Kimdir.com Devrim Demirel’in kurucusu olduğu BerilTech tarafından yayına alınan yeni bir servis. Kullanıcılarının kendileri hakkında bilgileri kendilerine özel verilen isim.kimdir.com şeklindeki bir adreste paylaşabildikleri servis, sosyal ağlardaki profillerinizi de yine bu sayfada listelemenize olanak tanıyor.

GÜNCELLEME: Devrim Demirel konuyla ilgili ek bir bilgi daha aktardı ve Orkun Tekin’in de Kimdir.com projesinde kurucu ortak ve azınlık hissedarı olduğunu bildirdi.

Model olarak Eylül 2010’da kurulup Aralık 2010’da AOL tarafından satın alınan About.me konseptini yansıtan Kimdir.com, henüz kapalı beta sürecinde ve şu anda sadece seçilmiş belirli kişilere kendi profillerini yaratma şansı veriyor.

Servis hakkında yazı yazmak için Devrim Demirel’den Webrazzi’ye özel davetiye vermesini istedim ancak bunun önümüzdeki hafta içinde gerçekleştirileceğini belirtti. Bu durumda buradan da kendisinden söz almış olarak, önümüzdeki hafta içinde Kimdir.com davetiyelerinin ilk olarak Webrazzi üzerinden paylaşılacağını belirtmiş olayım.

Benzer bir yapıda çalışan About.me’nin birkaç ay içinde 400.000 kullanıcıya ulaşıp sonrasında hızlı bir satış gerçekleştirdiğini göz önüne alacak olursak, Kimdir.com için de benzer bir potansiyelin söz konusu olduğunu söyleyebilirim. Zaten birkaç gün önce ilk parti özel davetiyeler dağıtıldıktan sonra sosyal medyada oluşan dalgaya baktığımızda bunu rahatlıkla görmek mümkün.

Arayüz olarak oldukça başarılı bulduğum ve kullanım kolaylığı açısından ülkemizdeki birçok uygulamaya örnek olması gerektiğini düşündüğüm Kimdir.com’da yaratılmış sayfalara örnekleri sitenin ana sayfasında görebilirsiniz. Eğer benim profilimi görmek isterseniz henüz üzerinde çalışmam gerekiyor ama yine de arda.kimdir.com adresinden fikir olması adına inceleyebilirsiniz. 😉

Yorumlar (35)

 1. sizin profil patlamış. açılmıyor

  Cevapla
 2. Etohum kampı sırasında yanlışlıkla erken duyurduğum servis için yarım saat içinde Twitter ve Facebook’taki takipçilerimden 10’dan fazla davetiye talebi geldi. Bu kadar kısa sürede bu kadar ‘buzz’ yaratan bir ürüne rastlamamıştım. Ekim’i kaptım: http://ekim.kimdir.com/

  Tebrikler Beriltech ekibi!

  Cevapla
 3. Çok farklı gelmedi. Bilgiden ziyade görsellik ön plana çıkmış.Yakında modellerle dolar burası 🙂

  Cevapla
 4. Davetiye alabilirmiyim 🙂

  Cevapla
 5. bir adet davetiye alabilir miyim.

  Cevapla
 6. Bican Çetin |

  Site kodlama güzel ama projenin “copy paste” oluşu kötü.

  Cevapla
 7. iyi guzel hos fakat about.me varken neden bu servisi kullanayim?

  Cevapla
 8. About.me dururken Kimdir.com ‘u neden kullanacağız? Türkçe olduğu için mi?

  Cevapla
  • Aslında düşündüm de lokal bazlı bir sistem olmasından ötürü tercih sebebi olabilir. Ama genel olarak üye olacak olmamın sebebi isimsoyisim benzer birisinin alıp sayfayı kafasına göre düzenleyebilme ihtimali olması.

   Cevapla
 9. Ayrıca malesef about.me gibi bir sistemle çalışmıyor. Sadece profil oluşturuyorsunuz ve link veriyorsunuz.

  Cevapla
 10. Necip Çağlar |

  Ben davetiye istedim henüz alamadım. ismim hala boşken almayı çok isterim. Ekim bey bana bir davet gönderebilir misiniz?

  Cevapla
 11. Şimdi evrensel bir proje varken ortada sadece lokale hitap eden bir uygulamayı niye kullanayım. Örnek vermek gerekirse ben iş veren olsam önüme iki adet cv gelse birinde about.me digerin de kimdir.com u gösterse ben about.me kullananı tercih ederim. adam geniş düşünüyor demek ki derim.

  Cevapla
 12. Proje gerçekten güzel fakat şuan davetiyesiz kayıt olamıyoruz sanırım.Bana davetiye gönderebilecek var mı ?

  Cevapla
 13. Davetiye ile popülerlik yaratmak bana pek hoş gelmiyor.

  Cevapla
 14. Benim üzüldüğüm nokta. 2-3 hafta önce Arda Kutsal’a trendocean.com incelemesi için Webrazzi’den ileti gönderdim. Ama ne mail ne mesaj dönmedi. Bu siteyide yakından takip ediyorum. Facebook, Twitter vb.. büyüklerle ilgili en ufak haberler bile bu sitede duyuruluyor(Doğaldır). Kimbilir sitesi daha acılmamıs olmasına rağmen bunun bir incelemesi yapılıyor. Ama türklerin geliştirdiği. Startup olan trendocean.com için bir cevap mesajı dahil yazılmıyor. Sitenin adil olmadığını düşünmeye başladım

  Cevapla
  • Onur Gültekin |

   tabii ki adil değil. Sonucta bu blogdan para kazanıyor. Reklam amaçlı kullanılıyor bence Sosyal Ağ devlerinin yazıları dışında..

   Cevapla
 15. Davetiye alabilir miyim? 🙂

  Cevapla
 16. Burak Korun |

  Rica etsem bir davetiyede ben alabilirmiyim. e-posta adresime gerekli kodu yollarsanız sevinirim.

  Cevapla
 17. Onur Gültekin |

  Bomboş bi yatırım. About.me’den en ufak bi farkı yok. Facebook’un aynını yapmak gibi bişey. Copy/Paste’in tam karşılığı..

  Cevapla
  • “Facebook’un aynını yapmak gibi bişey”

   Hikaye yani ? 🙂 Facebook’un aynısını geçtim bana HipHop gibi PHP to C++ compiler yap, ömür boyu ücretsiz çalşayım senin için.

   Cevapla
   • Rivayet:

    Geçen gün yine arkadaşlarla konuşuyorduk, kendimizi geliştirmek adına hangi projenin aynısını yapsak diye düşünüyorduk.

    Google mı, Facebook mu, Amazon mu?

    Birimiz fırladı: “Kopyala yapıştır’dan kolay ne var, hepsini yapalım!” Tam Face’den başlayacaktık ki (öyle ya, adam okul yurdundan kaptırmış gitmiş projeyi, zor olmasa gerek), gerekli olan on (artık yüz?) binlerce sunucunun sponsorluğunu kim karşılar sorusuyla akamete uğradık…

    “To define is to limit”. Olayı hikaye olarak tanımlarsanız kendinizi bitirmiş olursunuz…

 18. mert meriç |

  about.me yi geçtim zerp.ly(ya da zerply.com) nin aynısı olmamış mı? hatta sadece profil olanı??

  Cevapla
 19. Davetiyeleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Ne zaman gelecek acaba bir bilgilendirme var mı bu konuda?

  Cevapla
 20. içini bir arama motoru ekleseler bence daha güzel olur

  Cevapla
 21. Bende bu about.me nin klonu niye yapılmadı diyordum. Arkadaşın biri tecrunch-webrazzi ikilisiyle örnek vermiş. diğer arkadşta facebookla cevap vermiş iyi etmiş. about.me yi dünya dilleride hizmete sokmak zor olmasa gerek değil mi. Sektöre önce girenler girişimci oldu çıktı.

  Konudışı: Dikkat ettimde hepsi topluluk, hizmet sektörü üzerinden gidiyor.fiziki ürünlere ait çok fazla girişim göremiyoruz. görsekte bir işe yaramıyor. internet sektörüne kattığı bir değer yok. hep bana hep bana anlayışı. yakında affiliate yapan markalar piyasaya girdiğinde diğer markalar ne yapacak bakalım.

  Cevapla
 22. davetiye alabilirmiyim bende lütfen, Teşekkürler.

  Cevapla
 23. neden kapatıldı servis ?

  Cevapla

Bir Cevap Yazın