Turkcell T10′un Detayları Açıklandı

Turkcell'in piyasaya sunacağını paylaştığımız Androidli akıllı telefonu T10'un tanıtımı bugün yapıldı.Turkcell T10'un kontratsız fiyatı 232 dolar, kontratlı fiyatları ise 29TL'den başlayacak.
Turkcell T10′un Detayları Açıklandı

Turkcell T10 AndroidTurkcell'in piyasaya sunacağını paylaştığımız Androidli akıllı telefonu T10'un tanıtımı bugün yapıldı.Turkcell T10'un kontratsız fiyatı 232 dolar, kontratlı fiyatları ise 29TL'den başlayacak.

Huawei'in üretimi olan T10, Android 2.1 işletim sistemine sahip. 3G HSDPA destekli Turkcell T10, 240x320 çözünürlüklü 2.8 inç ekran ve 3.2 megapiksel kameraya sahip. Kısa süre deneyimlediğimiz cihazın ekran çözünürlüğü bekleneni verdiğini söylemek zor. Resistif olan dokunmatik ekranın kullanımı ise fena değil. SAR değeri 0,21 olan T10'un bu açıdan sağlıklı bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül'ün katıldığı toplantıda T10'un Android 2.2'ye yükseltilemeyeceği söylendi. Ancak bu durumun değişebileceği aklımıza geliyor.

Merak edilen Android Market erişimi hakkında ise Turkcell'in net bir tavrı olmadığını ve  Turkcell Uygulamalar adıyla sunulan Turkcell uygulama marketinin kullanımının teşvik edileceğini öğrendik. Şu anda 100'den fazla uygulama bulunan Turkcell Uygulamalar için Turkcell'in 2011 hedefi 2000 uygulamanın üzerine çıkmak.

Turkcell T10 Beyaz - Turkcell T10 Siyah

Turkcell T10 için en çok merak edilen konu fiyatı idi ve cihazın kontratsız 232 dolara(yaklaşık 330 TL), kontratlı olarak da 29TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı açıklandı. En düşük paket, aylık 29TL'ye 500Mb internet paketi ve 60 saatlik mobil TV ile 24 ay kontratla satışa sunuluyor. Detaylı tarifeler ise şu şekilde:

Turkcell T10 Fiyatları

Kontratsız fiyatına baktığımıza Turkcell T10'un piyasadaki en düşük fiyatlı Androidli cihaz olduğunu söyleyebiliriz. Çözünürlük ve ekran büyüklüğü olarak üst düzey kullanıcıları yakalamaktan çok, giriş ve orta seviyede kullanıcıların tercih edilebileceği cihazın rekabeti artıracağına şüphe yok. Daha önce piyasaya kendi telefonlarını sunan Vodafone'un Turkcell'e bir rakip çıkarıp çıkarmayacağını da önümüzdeki aylarda göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.