Öne çıkan 5 yapay zeka destekli web sitesi oluşturma aracı

Yapay zeka destekli web sitesi oluşturma araçları kullanıcıların çevrimiçi platformlarını zahmetsizce oluşturmalarını ve tasarlamalarını sağlıyor.
Öne çıkan 5 yapay zeka destekli web sitesi oluşturma aracı

Modern dijital ortamda, çevrimiçi bir varlık sizin dijital bir kimliğiniz niteliğinde. Büyümeyi kolaylaştırırken bireyselliği yansıtan kişisel bir web sitesi hazırlamak bizim için artık neredeyse zorunluluk. Yapay zeka destekli web sitesi oluşturma araçları da tam bu noktada kullanıcıların çevrimiçi platformlarını zahmetsizce oluşturmalarını ve tasarlamalarını sağlıyor.

CodeWP

Geliştirme sürecini kolaylaştıran yapay zeka araçları sunan CodeWP, kodlama ve programlamaya aşina kullanıcıları hedefliyor. Ürün, geliştiricilere hitap eden bir özelleştirme düzeyine sahipken, öneriler sunarak ve belirli yönleri otomatikleştirerek kodlama görevlerini basitleştirmeye yardımcı oluyor.

Olumlu değerlendirmeler CodeWP'nin kodlama görevlerinde kendilerine yardımcı olduğunu vurgulamanın yanında geliştiriciler için destekleyici özelliklerini öne çıkarıyor. Bu da, CodeWP’yi diğer yapay zeka site oluşturma araçlarından ayıran yegane özellik. Bununla birlikte, kodlamaya aşina olmayanlar için bir öğrenme eğrisinden bahsediliyor. Bu durum ürünün, potansiyel olarak daha geniş bir kullanıcı tabanına erişilebilirliğini sınırlıyor.

CodeWP kodlama becerilerine ihtiyaç duymadan WordPress kodu oluşturmak isteyen kullanıcılar gibi daha özel bir kitleyi hedefliyor. Ücretsiz planı ayda 10 WordPress PHP üretimine izin verirken, daha gelişmiş özellikler aylık 12 dolardan başlıyor. Bu platform özellikle karmaşık özelleştirme ve kod kontrolüne ihtiyaç duyan kullanıcılara hitap ediyor.

Framer

2018'de 24 milyon dolar yatırım alarak hızlı bir yükseliş yapan Framer, bir tasarım ve prototipleme aracı olarak konumlanıyor. Araç, etkileşimli tasarımlar oluşturmaya yardımcı olmak için yapay zekadan yararlanıyor. Tasarımcılara ve ekiplere hitap eden Framer, hem web hem de mobil platformlar için etkileşimli tasarımların oluşturulmasını ve paylaşılmasını kolaylaştırıyor.

Framer yenilikçi yaklaşımıyla öne çıkarken, eğlenceli tek sayfa web tasarımlarından ara sayfalar (subdomain) içeren bir web sitesine kadar kapsamlı bir yapay zeka deneyimi sunuyor. Hobi projeleri Framer markasını içeren ücretsiz bir planla başlayabilirken, daha kapsamlı seçenekler site başına aylık 10 dolardan başlıyor. Framer'ın fütüristik yapay zeka deneyimlerine odaklanması, güncel web sitesi oluşturma teknolojileriyle ilgilenen kullanıcılara ve girişimcilere hitap ediyor.

Jimdo

Jimdo, kullanım kolaylığı ile öne çıkıyor. Geçmişte oldukça yüksek kullanıcı oranlarına ulaşan Jimdo’nun odak noktası, hızlı bir şekilde internet sitesi oluşturmak için basit araçlar sunarak yeni başlayanlara ve küçük işletme sahiplerine hitap etmek. Bununla birlikte, platformun basitliği, daha gelişmiş web sitesi kurucularına kıyasla daha az özelleştirme seçeneği anlamına gelebiliyor.

Kullanıcılar Jimdo'yu kullanım kolaylığı ve hızlıca internet sitesi kurma yeteneği için tercih ediyor. Bazı eleştiriler, tasarım esnekliğindeki sınırlamalardan ve daha karmaşık projeler için gelişmiş özelliklerin eksikliğinden bahsediyor. Bu olumlu ve olumsuz eleştiriler Jimdo için yazılsa da, tüm yapay zeka destekli site oluşturma araçları için hemen hemen aynı şeyi söyleyebiliriz. 

Aslına bakarsanız Jimdo, finansal taahhütler olmadan web sitesi oluşturmaya bir giriş noktası. Jimdo'yu diğerlerinden ayıran şey, Jimdo markası ve alan adı ile ilk ücretsiz plandan sonra aylık 9 dolardan başlayan uygun fiyatlı yükseltmeleri. Kullanımı kolay, uygun maliyetli bir seçenek arayanlar için Jimdo cazip bir seçim sunuyor.

Unbounce

Unbounce, dönüşümler için optimize edilmiş açılış sayfaları oluşturmaya odaklanarak kendini farklılaştırıyor. Yapay zeka yetenekleri, öncelikle pazarlama ve reklamcılık ihtiyaçlarını karşılayan yüksek dönüşümlü açılış sayfalarının hazırlanmasına yardımcı oluyor. Platformun sürükle ve bırak özellikli oluşturucusu, işletmeler için açılış sayfaları oluşturma ve test etme sürecini kolaylaştırıyor.

Unbounce'un en olumlu özelliliği daha yüksek dönüşüm oranları elde etmeyi kolaylaştıran optimize edilmiş açılış sayfaları oluşturmadaki güçlü araçları. Bununla birlikte, özellikle yeni başlayanlar için erişilebilirliği engelleyebilecek fiyatlandırma ve öğrenme eğrisi ile ilgili potansiyel dezavantajlar da bulunmakta.

Pazarlama ve reklamcılık ihtiyaçlarına odaklanan kullanıcılar için Unbounce, yapay zeka destekli açılış sayfaları ile öne çıkıyor. Dönüşümleri optimize etmek için özel olarak tasarlanan Unbounce, tüm temel pazarlama özelliklerini entegre ediyor. Bununla birlikte, aylık 99 dolarlık başlangıç fiyatı küçük işletmeler için caydırıcı olabilir. 

Wix

Kullanıma hazır web siteleri dendiğinde akla gelen ilk platform olan Wix, çok yönlü bir yapay zeka web sitesi kurucusu olarak öne çıkıyor. Daha önce de incelemesini yaptığımız platform, kullanıcılara göreceli basitlikle web siteleri oluşturmak için gerekli araçları sağlıyor. Kullanıcı dostu arayüzü, kapsamlı teknik becerilere sahip olmayan kişilerin sitelerini kolayca tasarlamalarına ve özelleştirmelerine olanak tanıyan önemli bir avantaj. Aynı zamanda 2021 yılında Wix, Branded By Wix ismi ile yalnızca websitesi değil aynı zamanda mobil uygulama da tasarlayabileceğiniz bir güncelleme duyurmuştu. 

Wix, birbirinden farklı web sitesi ihtiyaçlarını karşılayan çok çeşitli şablonlar ve özellikler sunuyor. Bununla birlikte, platform erişilebilir olsa da, ücretsiz sürümü, kullanıcı web sitelerinde Wix reklamlarının görüntülenmesi gibi sınırlamalarla birlikte geliyor. Ek olarak, bazı kullanıcılar, bazı şablonların, mesela web site geliştiricileri gibi daha ileri düzey kullanıcıların taleplerini karşılamadığını ve özelleştirme seçenekleriyle ilgili kısıtlamalara sahip olduğunu düşünebiliyor. 

Wix için olumlu geri bildirimler genellikle kullanıcı dostu yapısı ve tasarımda sunduğu esneklik etrafında şekilleniyor. Kullanıcılar, şablonların bolluğunu ve internet sitesi oluşturmaya hazırladığı kolay kullanımı övse de daha deneyimli kullanıcıları potansiyel olarak kısıtlayan belirli şablonlar içindeki özelleştirme sınırlamaları ile ilgili eleştiriler de bulunmakta.

Geniş bir kullanıcı yelpazesine hitap eden Wix’i diğerlerinden ayıran şey, yapay zeka teknolojisi ve köklü bir web sitesi oluşturma platformunun dengeli bir birleşiminde yatmakta. Geniş bir şablon ve özellik yelpazesi sunan Wix, çoğu bireyin ve işletmenin ihtiyaçlarına uygun. Wix markasını ve alan adını içeren ücretsiz bir planla başlayarak, aylık 16 dolar gibi bir ücret karşılığında kademeli olarak gelişmiş işlevleri tercih edebilirsiniz.

Hangisini seçmeliyim: Ücretsiz sürükle-bırak bir arayüz mü yoksa müdahaleye açık bir yazılım yapay zekası mı?

Kullanım kolaylığı açısından Wix ve Jimdo, yeni başlayanlar için uygun arayüzleriyle başı çekmekte. Unbounce ise, pazarlama odağında güçlü olsa da, daha karmaşık bir öğrenme eğrisine sahip. Detaylı özelleştirme seçenekleri içinse CodeWP öne çıkıyor ve kullanıcılara kodlama uzmanlığı olmadan görece karmaşık WordPress kodu oluşturma olanağı sunuyor.

Fiyatlandırma göz önüne alındığında, Jimdo en uygun fiyatlı giriş noktasını sunarken, Wix onu yakından takip ediyor. Ancak, pazarlama araçlarına ve yapay zeka destekli optimizasyona öncelik veren kullanıcılar için Unbounce daha yüksek bir yatırıma değebiliyor.

Özetlemek gerekirse, internet sitesi platformları arasındaki seçim, bireysel ihtiyaçlarla uyumlu olmalı. Wix çoğu kullanıcıya uygun, Jimdo daha uygun maliyetli, Unbounce pazarlamaya öncelik veriyor, CodeWP kodlama özelleştirmesini hedefliyor ve Framer fütüristik yapay zeka deneyimleriyle ilgilenenlere hitap ediyor. Uzmanlık, proje karmaşıklığı, özelleştirme ihtiyaçları ve bütçe kısıtlamaları gibi faktörleri değerlendirmek, ihtiyacınız olan ideal web sitesi oluşturma aracını seçmenizde yol gösterebilir.

Bir yapay zeka web sitesi oluşturma aracı seçerken, çeşitli faktörleri göz önünde bulundurmak da oldukça önemli. Belirli bir aracın hedeflerinizle nasıl uyum sağladığını dikkatlice değerlendirmek, bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacak. Sonuç olarak, en iyi yapay zeka web sitesi oluşturma aracı, bireysel ihtiyaçlara, tercihlere ve bütçe sınırlarına bağlı olarak değişiyor. Her bir araç, çeşitli gereksinimleri karşılamak için benzersiz bir özellik seti sunuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.