Jimdo ile kurulan site sayısı dünya genelinde 10 milyona, Türkiye'de 65 bine ulaştı

Jimdo ile kurulan site sayısı dünya genelinde 10 milyona, Türkiye'de 65 bine ulaştı

jimdo ucretsiz site kurmaÜcretsiz ve kolayca web sitesi oluşturabildiğiniz Jimdo.com'nun Eylül ayında Türkiye pazarına açıldığını sizlerle paylaşmıştık. Takip eden günlerde iOS uygulamasını da tanıtan Jimdo, 10 milyon siteye ulaştığını açıkladı ve Türkiye'deki performansı hakkında bilgi verdi.

Hamburg (Almanya) merkezli girişim şu anda 12 farklı dilde hizmet veriyor. Hızlıca temel bir web sitesi, kişisel bir blog, bir topluluk sitesi veya bir e-ticaret sitesi açmanızı sağlayan Jimdo, 2007 yılında Almanya'nın küçük bir kasabasında 3 kişi tarafından kurulmuştu ve bugün 10 milyonuncu sitenin açılışını kutluyor.

jimdo site kurma
Jimdo ile kurulan bir site

Son 6 ayda 2 milyon site

Bir kaç ay önce 8 haneli bir yatırım teklifini reddeden Jimdo, bu anlamda ayaklarının yere sağlam bastığını gösteriyor. Son 6 ayda 2 milyon sitenin oluşturulması da bu büyümenin devam etmesi için bir gösterge. Diğer yandan Jimdo'nun mobil atılımla üye ve site sayısını katlama ihtimali de var ve o konuda da bazı rakamlar veriliyor.

iOS cihazları üzerinde web sitesi kurmayı ve düzenlemeyi mümkün kılan Jimdo App uygulaması ilk haftasında 70 bin defadan fazla indirilmiş ve 46 ülkenin App Store'unda önerilen uygulamalar arasına girmiş. Son güncellemeyle iOS7 ile uyumlu hale getirilen uygulama da iyileştirmeler ve yenilikler de yapılmış.

Türkiye'den 65bin site

Jimdo üzerinde son 6 içinde Türkiye'den kurulan site sayısı ise 65 bin olmuş. Jimdo Türkiye Ülke Yöneticisi Erkin Ünler, Türk kullanıcıların Jimdo'yu hızlı öğrendiğini, Jimdo'nun kurucularından Matthias Henze, henüz tanınma aşamasında gördükleri ilgiden memnun olduklarını söylüyor.

Türkiye'den açılan Jimdo sitelerin ne kadarının aktif olduğunu bilmiyoruz ama şimdiye kadar görülen ilginin Jimdo'yu Türkiye'de daha fazla kalacağını garantiliyor diyebiliriz. Hatırlatalım, Jimdo ile site kurmak ücretsiz ama ek özellikler için ücret ödemeniz gerekiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.