Ücretsiz ve kolay site oluşturma platformu Jimdo.com da Türkiye'de büyüyecek
Yenilikler

Ücretsiz ve kolay site oluşturma platformu Jimdo.com da Türkiye'de büyüyecek

 • Bir internet sitesi sahibi olma gereksinimi arttıkça teknik yeterlilik ihtiyacı da giderek azalıyor. Hamburg (Almanya) merkezli Jimdo.com da bu alanda sunduğu ücretsiz hizmeti Türkiye'ye getiriyor.

jimdo bedava site kur turkiyeBir internet sitesi sahibi olma gereksinimi arttıkça teknik yeterlilik ihtiyacı da giderek azalıyor. Hamburg (Almanya) merkezli Jimdo.com da bu alanda sunduğu ücretsiz hizmeti Türkiye'ye getiriyor.2007 yılında 3 Alman girişimci (Matthias Henze, Christian Springub, Fridtjof Detzner) tarafından kurulan Jimdo, temel olarak ücretsiz, hızlı ve şık bir şekilde internet sitenizi oluşturmanızı sağlayan bir platfom. Platform içindeki zengin bileşenlerle kişisel bir internet sitesi, bir blog veya bir e-ticaret sitesi oluşturmanız mümkün. Paypal bağlantısı da ekleyebiliyorsunuz.

 

Ücretsiz hesap tipinde firatdemirel.jimdo.com şeklinde alt alan adıyla bir site oluşturabiliyorsunuz. Jimdo Pro ve Jimdo Business adlı yıllık ücretli hesaplar ise sitenizi kendi alan adınıza taşımanızı ve ek özelliklerden faydalanmanızı sağlıyor. Bu sayede daha profesyonel bir görünüm ve daha geniş özelliklere sahip olabiliyorsunuz.Jimdo'nun gayet sistemli şekilde oluşturulan altyapısıyla bir web sitesi açmak gerçekten oldukça kolay. Yakında yayınlanacak olan Jimdo iOS uygulaması ise cepten bir iki dakika da firrat.jimdo.com gibi bir site oluşturma şansı sunuyor.jimdo bedava siteSiteleriniz her durumda mobil uyumlu görünüyor ama iOS üzerinde oluşturulacak siteler sınırlı özelliklere sahip olacağı için web üzerinde geliştirme yapma gereksinimi bir süre daha devam edecek.8 haneli yatırımı reddeden bir girişimjimdo bedava site kur Mayıs ayında 12. dil olarak Türkçe sayfalarını açan Jimdo'nun Türkiye Ülke Müdürü Erkin Ünler ve Jimdo kurucu ortaklarından Matthias Henze'yi (soldan 1.)  ofisimizde ağırladık ve şaşırtıcı bilgiler aldık.Aldığımız bilgilere göre Jimdo ile dünya çapında şimdiye kadar 8 milyonun üzerinde sitenin kurulmuş. Türkiye'de açılan site sayısı ise 50.000'in üzerinde. buketyasar.com, dijitaldental.com ve istanbulrestaurant.org Jimdo ile yapılan sitelerden bir kaçı.Çoğunluğu tam zamanlı, bir kısmı dışardan çalışan olmak üzere 170 çalışanı olan Jimdo, Hamburg dışında San Francisco, Şangay ve Tokyo'daki ofisleriyle dünya çapında karlı bir girişim olmayı başarmış.Tabii Jimdo'nun bu büyümeyle yatırımcıların ilgisini çekeceği de aklınıza gelebilir. Elbette Jimdo yatırımcıların ilgisini çekmiş ama yapılan 8 haneli bir yatırım talebinin geri çevrilmesi yabancı basında (#1, #2, #3) ses getiren bir duruş olmuş. Jimdo kurucuları, karlı bir girişimin yatırımcı parasına ihtiyaç duymadan büyüyebileceğini gösterirken, girişimcilik tecrübelerini paylaştıkları 3founders.com adlı blogda bu konuya da yer vermişler.Önümüzdeki dönemde ücretsiz ve kolay site kurmak isteyenlerin Jimdo ile daha fazla karşılaşacağını söylemek mümkün. Böylece ülkemizdeki internet kullanıcılarını hedefleyen 'misafir' girişimlerin sayısı 1 tane daha artmış oldu.

Yorumlar (7)
 1. Umarım başarılı olamaz. Ülkemizde zaten binlerce webmaster var, tasarımcı var, yazılımcılar var vs. webmasterlara değer verilmeyen bir ülkede yaşıyoruz bu yazılım sayesinde müşteriler azalcaktır. Teknolojinin gelişmesi çok güzel, ama geliştikce herşey otomatik olarak yapılıyor. 3 kişinin yaptığını bir işi bir makine tek başına yapıyor. Umarım ne kast ettiğimi anladınız bilişimin gelişmesi güzel ama diğer yandan işsizlik çığı gibi artar. Bu sitenin çıkmasıyla yüzlerce sadece bizim ülkemizde yüzlerce firmanın müşteri bulması sıkıntı olacaktır.

  1. Onur Kadıoğlu Onur Kadıoğlu

   Okadar endişe etmene gerek yok. Bunun gibi proje ne ilk nede son örnek olacak. Pasta büyük işini bilen ekmeğini yer..

  2. Ibrahim Ozkan Ibrahim Ozkan

   Endişelenmeye hiç gerek yok :) Çünkü bunun gibi yüzlerce ücretsiz sistem var. Tutması bu tasarım ve özelliklerde zor. Bu tarz sistemleri benim bir sitem olsun nasıl olursa olsun düşüncesine sahip kişiler kullanır. Profesyonel Kurumsal bir sitesi olmasını isteyen bilinçli kullanıcıları zaten bu tarz sistemlere yönelmemektedir. İşini kaliteli ve hakkıyla yapan herkes piyasadan ekmek yer.

 2. Ogretmen.im Ogretmen.im

  Tutacağını sanmıyorum.Çünkü wordpress varken çok zor tutması.Zaten tercih nedeni olabilecek ürün satışı da ücretliymiş. Çok farklı bir proje değil gibi.

 3. Delifisek Tux Delifisek Tux

  Zaten, yapılmışı var. Hem daha iyisi, hem e-ticaret desteklisi...

  Gelsinlerde görsünler...

 4. Yusuf Yusuf

  Bende buna benzer bir platform yaptim tutarsa com lu domain de sunacam

 5. Ozan Yılmaz Ozan Yılmaz

  Bugünler de bu tip platformları inceliyorum. Jimdo.com sitesini incelerken Türkçe dil desteğinin olmadığını gördüm. Eğer yanlış hatırlamıyorsam daha öncelerde Türkçe dile desteği vardı. Anladığım kadarıyla bu girişimleri Türkiye' de tutmamış. Sağlık olsun.