Apple Watch, Türkiye'de satışa çıktı
Teknoloji

Apple Watch, Türkiye'de satışa çıktı

Apple, akıllı saati Watch'u Türkiye'de bu sabah saat 07:01 itibariyle satışa sundu. Akıllı saat Watch, Apple'ın online mağazasından ve İstanbul'daki iki Apple mağazasından temin edilebiliyor.

Bildiğiniz gibi Apple Watch ilk kez 9 ülkede birden piyasaya çıkmış, yaz aylarında listeye yeni ülkeler de eklenmişti. Türkiye'deyse 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 07:01'de satışa sunulacağı daha önceden duyurulmuş ve Watch'un Türkiye fiyatları da açıklanmıştı.

Hatırlatmak gerekirse, Türkiye'de en ucuz Apple Watch Sport modeline 1249 TL, en pahalı olan Apple Watch Edition 18 Ayar Sarı Altın Kasa modeline ise 56 bin TL ödeyerek sahip olmak mümkün.

Dünya lansmanı ertesinde sizler için bir video incelemesini yaptığımız Apple Watch, resmi olarak ülkemize yeni satışa sunulacak olsa da, daha önce Markafoni ve Morhipo kendi imkanlarıyla tedarik ettiği Apple Watch satışlarını başlatmıştı.

Apple’ın açıklanan son çeyrek raporunda, 2,5 ile 3 milyon adet arasında Apple Watch sattığı tahmin ediliyor. Bakalım Apple Watch'a ülkemizdeki ilgi ve yeni pazarların Apple'ın satış rakamlarına olumlu etkisi nasıl olacak?

apple-watch-turkiye apple-watch-turkiye2

Yorumlar (4)
  1. Düzeltmekte fayda var: Apple Watch, Apple Store’lar dışında Apple Premium Reseller’lar ve onların online mağazalarında da satışa sunuldu.

  2. Erdem Ç Erdem Ç

    ya cidden kusura bakmayın ama svorm diyene kadar dayanabildim ingilizcenize. siz mi çok iyi biliyosunuz bizmi bilmiyoruz. bu kadar abartmaya gerek yok.

  3. Ben satış oranını ve türkiye pazarında beklediği ilgiyi görebilecek mi onu merak ediyorum açıkcası ?

  4. Webrazzi'ye yakışmayan bir inceleme videosu olmuş, apple watch ve ios demesinden sonra video dayanılmaz bir hale geldi, 3 sene usa, 1 sene uk da kaldım böyle bir ingilizce duymadım kasmayın bu kadar.