PTT’nin pazar yeri ePttAVM yeni arayüzüyle üçüncü yaşını kutluyor
E-Ticaret

PTT’nin pazar yeri ePttAVM yeni arayüzüyle üçüncü yaşını kutluyor

2012 yılı sonunda kendi kargo ve ödeme altyapısını kullanarak e-ticarete atılan Türkiye'nin milli posta teşkilatı PTT, epttavm.com'un 3. yaşını kutluyor.

E-ticarete bir pazar yeri olarak giren ePttAVM, 1 yıl içinde 270 mağaza ve 420 bin ürünü kapsayan bir noktaya gelmişti. Dördüncü yılına yeni arayüzüyle ve daha iddialı rakamlarla giriş yapıyor.

ePttAVM, aldığımız bilgilere göre geçtiğimiz 1 yıl içinde üye sayısında (aktif üye sayısı denilmiyor) yüzde 350 büyüme yakalamış ve bu güne kadar 1.2 milyonun üzerinde sipariş göndermiş . Ürün sayısını ise 2 milyona çıkarmış.

Müşterilerinin en çok cep telefonu, beyaz eşya ve elektronik eşya aradığı belirten ePttAVM, yurtdışına ihracat için Postamall.com'u açmış ve ABD'den alışveriş imkanı sunan PTTPack'i açma hazırlığında.

Diğer yandan ePttAVM, en çok ücretsiz kargo sunan e-ticaret sitesi olduğunu söylüyor (bkz: PTT Kargo) ve önümüzdeki dönemde yurtiçi ve yurtdışı e-ticaret hacmini artırarak hedeflerine ulaşmak istiyor.

Özellikle 3 boyutlu e-ticaret mağazası çıkışıyla şaşırtıcı bir çıkış yapan PTT'nin bu işi ne kadar sürdüreceği gerçekten merak konusuydu ama görünen o ki işler yolunda gidiyor. HGS mobil uygulamasına parmak izi okuma özelliği ekleyen PTT, HGS için Apple Watch uygulamasını hazırlığını da paylaşmış ve yeni teknolojik değişimlere uyum sağlayacağını göstermişti.

Diğer yandan hem web sitesinin mobil uyumlu olmaması hem de mobil uygulamalarının yokluğu ePttAVM'nin acilen düzeltmesi gereken bir sorun olarak dikkatimizi çekiyor.

Yorumlar (19)
 1. Tokievleritarik Yildiz Tokievleritarik Yildiz

  Başarılı olarak ilerliyorlar. Fakat mağaza panellerinin kullanışlı olması şart. Site tasarımları çok harika bu olay azıcık mağaza paneline uygulansa tadından yenmez.

 2. n11 olsam PTT ye dava açardım. Adamlar görünümü kopyalamışlar..

  1. Kullandığı ikonlar bile aynı

   1. Aynı değil ama benziyor çok, n11'de alibabaya benziyor :D

 3. Barış Barış

  n11 ptt dava açsın diyorsunuz da n11 de tasarımını aliexpreess in eski tasarımından almış

 4. Bilinçli Tüke Bilinçli Tüke

  ssl sertifikası mı yok yoksa ben mi yanılıyorum?

 5. N11 e çok benzemiş

 6. Musa Ünsal Tunçay Musa Ünsal Tunçay

  Bir şekilde dünyadaki herhangi bir siteye benzeyen yerleri olacaktı mutlaka ama, benzenilenin hemen yanıbaşındaki olması ve böylesine benzemesi, olmamış. Biz de geçmişte daha ciddi bir durumla karşılaşma talihsizliğini yaşamıştık. Umarım kısa zamanda özgün biçimde düzenlerler.

 7. Ödeme sistemi için de siteye özel Ptt üzerinden bir sistem geliştirip halletseler...

  1. Ptt ama, kredi kartından başka birşey geçmiyor. Bari Ptt karta indirim/kampanya yapsalar. Sadece kargo Ptt'den nemalanıyor, Pttbank işin eticaret kısmında yok.

   1. Ters yazmışım kargo Prtt'den değil, Ptt kargodan nemalanıyor.

 8. Tasdemir Tasdemir

  Ana sayfadaki küçük resimden bile yok artık dedim, sırf yorumlara da ben yanılıyor muyum yoksa herkes aynı fikirde mi diye baktım.

 9. Alp Bozkurt Alp Bozkurt

  Sol alta "modakonsept dot net" diye bir link koymuşlar, bu da PTT'nin yeni girişimi olacak heralde. Merakla bekliyoruz :)

 10. Her e-ticaret sitesi doğası gereği birbirine benzer. İşe yarayan formül belliyken neden yeni birşeyler deneyerek risk alasın ki? ki birileri daha demiş n11'in tasarımı da alibabaya benziyor diye, internet sektöründe normal şeyler bunlar. İnsanlar özgünlük için değil karlılık için uğraşıyor.

 11. Bünyamin Netanyahoo Bünyamin Netanyahoo

  Üç boyutlu e-ticaret mi? Zuahauaha. Önce mektupları dağıtmayı becer sonra bizi güldürürsün.

 12. Bunu yapmaya karar veren insanlar icin diyorum tam bir fiyasko, bide etrafta arayüzümüzü yeniledik biz yaptık diye dolaşıp reklam yapacaksınız ...

 13. Damlamutfakta Damlamutfakta

  istediğim bütün ürünler tam zamanında ulaştı ve yeni yüzü gerçekten harika bir tasarım olmuş. emeği geçenlere teşekkürler.

 14. gayet başarılı olmuş yapanların emeğine sağlık...

 15. Siparişlerimin hepsi de zamanında ulaştı ve müşteri memnuniyeti açısından çok başarılı bulduğum bir site. yeni teması da çok güzel olmuş.