PTT'nin HGS Mobil uygulaması parmak izi destekliyor, gişelere yaklaşırken bakiye uyarısı gönderiyor

PTT'nin HGS Mobil uygulaması parmak izi destekliyor, gişelere yaklaşırken bakiye uyarısı gönderiyor

PTT'nin bugüne kadar şubelerinden alınabilen ya da e-ticaret girişimi epttavm.com adresi üzerinden yapılan online Hızlı Geçiş Sistemi (HGS dolum) dolum işlemi artık mobilde. epttavm.com ve Ülkem A.Ş. ile birlikte geliştirdiği HGS Mobil uygulamasını yayınlayan PTT'den alınan HGS etiketlerine akıllı telefonlardan bakiye yüklemek mümkün.

Touch ID destekleyen uygulama, kredi kartınızı tanımladıktan sonra parmak iziyle yükleme yapmaya izin veriyor. Uygulama GPS takip özelliğiyle kullanıcılar, bir gişeye yaklaşırken, bakiyeleri yetersizse önceden uyarı gönderebiliyor.

ptt hgs mobil

Yalnızca PTT'den alınan HGS etiketlerine yükleme yapılan uygulamada, plaka numaranızı, T.C. kimlik numaranızı ya da etiket numaranızı kullanarak bakiye yüklüyorsunuz. Uygulama, üyeleri için sık kullanılan HGS'leri kaydetme, bakiye azaldığında uyarı gönderme gibi özelliklerle geliyor. HGS Mobil'den yapılan ilk yüklemelerse ücretsiz. Bundan sonraki işlemler içinse PTT belirlenen bir komisyon ücreti alıyor. Son bir ay içinde epttavm.com üzerinden 100 TL ve üzeri alışveriş yapan kullanıcılar da yine komisyon ücreti ödemiyor.

ptt hgs 2

PTT Genel Müdürü Osman Tural, 17 Eylül 2012 tarihinde piyasaya sunulan HGS etiketlerinin ilk yılını doldurmadan, toplam 2 milyon 456 bin adet satıldığını açıklamıştı. Tural'ın verdiği bilgiye göre bunun 1 milyon 750 binini PTT iş yerleri üyeleri oluşturuyordu.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, HGS'yi kullanarak geçiş yapan araç sayısı 2013'te 170 milyon 904 bin 591'di. Bu araçlardan 437 milyon 974 bin 189 lira gelir elde edildi.

İncelemek isterseniz HGS Mobil uygulaması iOS için burada, Android içinse burada.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.