ePttAVM 1 yaşında, 270 mağazayı ve 420 bin ürünü içinde barındırıyor [İnfografik]
İnfografik

ePttAVM 1 yaşında, 270 mağazayı ve 420 bin ürünü içinde barındırıyor [İnfografik]

Bundan 1 yıl önce, PTT e-ticaret sektörüne adım atmış ve ePttAVM projesini hayata geçirmişti.

ePttAVM, birinci yaşı için hazırladığı infografikte ePttAVM'den bazı rakamları da bizlerle paylaştı. 420 bin adet ürünün sergilendiği sanal AVM'de, 270'ten fazla mağaza bulunuyor.

130 binden fazla üyesi bulunan ePttAVM'den en çok tercih edilen ödeme yöntemi ise yüzde 58 ile kredi kartı. Kullanıcıların yüzde 37'si havale ile, yüzde 5'i ise kapıda ödeme yöntemi ile alışverişlerini tamamlıyor.

ePttAVM 1 yıllık süreç içerisinde en çok siparişi Ankara'dan aldı. Aslında bu konuda e-ticaret siteleri içinde İstanbul'u birinci sırada görmek alışmışın dışında bir durumdu. İstanbul, ePttAVM üzerinden verdiği siparişlerde ikinci sırada kalırken, İzmir üçüncü sırada yer aldı.

ePttAVM tarafından yayınlanan infografiğe hemen aşağıda göz atabilirsiniz.

epttavm

Yorumlar (9)
 1. Tam yurdum işi olmuş. Herkes her işi yapıyor. PTT önce kendi işini düzgün yapsın bir arada altın satmaya kalkmıştı.

  1. Emre Akgün Emre Akgün

   valla hocam içimizi okudun be :)

  2. Huseyin Huseyin

   Hocam daha geçen ay gönderdiğim zarf alıcı adrese değilde bana geri geldi. Sonra ben müşteri hizmetlerine mail ve telefonla başvurdum hata sizde dediler.. Elimde ptt tarafından verilmiş barkod'lu mühürlü teslim makbuzu var :) adamlarla 5 kez soru cevap yaptım bana yalan söylemeyin diye :) yok yine yalan söylüyorlar. Sonra ben elimdeki makbuzun fotografını çekip yolladım :) aaa haklıymışsınız dediler ve bana zarfı teslim eden arkadaşı işten çıkardık dediler. :) Buna inanmadım ama inansam bile en alakasız kimseyi işten çıkarmışlar. Dedim adamın ne suçu var adamın elindeki tutanakta benim adım yazıyordu, hem sinirlendiğim sizin müşteri hizmetleriniz dedim, müşteri hizmetleriniz bana yalan söyledi o yüzden sinirliyim adam gibi özür dileseler bişey olmazdı dedim :) ama yok..

   Yani zihniyette kapasitede bu kadar, sonra kalk e-ticaret işletmeciliği yap. PTT bir devlet kurumu ve kurum tüzüğü var. Bu tüzüğün hangi maddesinde e-ticaret işletmek var. Tamamen kanunsuz yani. Yakında PTT özelleşip sayın çalık grubuna geçeceği için hazırlıktan ibaret şeyler bunlar.

   Bu devenin çektiği ne bilmiyorum ama, deveye boynun neden eğri demişler oda nerem doğru ki demiş.

 2. Mehmet Denizer Mehmet Denizer

  Merak edip siteye ilk ziyaretimi gerçekleştiriyordum ki.. site açılmıyor :)

  1. ben de açamadım ilk etapta.sonra açıldı ama.

 3. Aristo-Z Aristo-Z

  Site alışveriş yapmaya izin vermiyor. Üyelik almıyor, herhangi bir koşul ile (kapıda ödeme, KK vs.) kredi kartı kabul etmiyor! -ki?!

 4. 1 senede 100 bin üyeye ulaşamsı zaten ne kadar pespaye halde olduğunu gösteriyor yani.

 5. Hasan Keskin Hasan Keskin

  ciro ve kar gibi rakamlardan bahsedilmemiş. bu yapılan işlerin çok büyük bir maliyeti olduğu ortada. acaba ticari olarak karşılığı da alınıyor mu veya alınacak gibi görünmekte mi? elbet devlet büyüklerimiz bunları düşünmüştür değil mi :)

 6. Bulent Partal Bulent Partal

  Eticaret raporu sunup ta hiç satıştan bahsetmemek olmamış. Hem de hiç olmamış..

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri