PİLOTT girişim hızlandırma programı 3. dönemin 14 girişimini açıkladı

PİLOTT girişim hızlandırma programı 3. dönemin 14 girişimini açıkladı

Türkiye'de sayıları giderek artan girişim hızlandırma/kuluçka programlarından biri olan PİLOTT, 2 dönemini tamamlayarak 3. dönem girişimleri için başvuruları açmıştı. Bugün aldığımız bilgiye göre yeni döneme katılmaya hak kazanan 14 girişim belli oldu.

PİLOTT'un 2. dönem özeti

Türk Telekom Grubu bünyesinde kurulan PİLOTT Girişim Hızlandırma Programı 2013’te çalışmalarına başlamıştı ve paylaşılan bilgilere göre 2. döneminde 700’ün üzerinde girişim başvurusu alınmış ve 80’den fazla mülakat yapılmış.

Toplamda 160 saat eğitim ve 150 saat mentorluk verilen 21 girişime 500 bin TL sermaye desteği verilmiş. PİLOTT, bu girişimlerden 7'si yatırım aldığını, 7'sinin yatırım görüşmelerini sürdürdüğünü paylaşıyor. Türk Telekom, 6 girişim ile işbirliği yapmış ve 1 girişimi de satın almış.

Girişimcilerini Silikon Vadisi’e de götüren PİLOTT programı 12 girişimci ile 18 günde 54 toplantıya imza atmış. İstanbul'da düzenlenen Girişimcilik Zirvesi dü etkinliğinde de 200 kişiyi ağırlamış.

PİLOTT 3 girişimleri

Artık 3. dönemine başlayarak yeni girişimleri sahaya çıkarmak isteyen PİLOTT'un 2 haftalık ilk fazına katılacak (kimilerini Webrazzi'de tanıttığımız) 14 girişimi aşağıda bulabilir, yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

1. AppAnalytics.io: Mobil uygulamalarda kullanıcı davranışlarını ölçümlemek ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek isteyen AppAnalytics'i Mobil15'te ağırlamıştık.

2. iyisahne.com: Sanat/performans profesyonelleri ile onlardan hizmet almak isteyenler için kurulan pazaryeri (İyisahne yazımız)

3. PositiveEnerji.com: Enerji verimliliği ve tüketimi konusunda analiz ve raporlama hizmetleri sunuyor

4. iKido: 0 - 8 yaş arası çocukların gelişimine destek olmak için geliştirilen sesli ve interaktif mobil ve video tabanlı bir pazaryeri. (Boğaziçi Enterprize finalistlerinden biriydi)

5. Do Major: Hem donanım hem yazılım ile insanların dijital ortamda akıllı enstrümanlar ile eğitim almasını sağlayan teknoloji platformu

6. StayNote: Otel müşterilerinin otel hizmetlerinden kolay ve hızlı şekilde yararlanmasını sağlayan misafir uygulaması

7. Garajyeri.com: Paylaşım ekonomisine dayanan ve Türkiye'nin 'kişiden kişiye' araç kiralama platformu olmak isteyen bir girişim.

8. hrBeyond: Video üzerinden kişilerin duygu ve kişilik tipi analizini yapmaya olanak sağlayan platform.

9. Diagnostics on Cloud (DOC): Aracınızdan alınan verilerin analiziyle aracınızdaki parçalar bozulmadan önlem almanıza yardım edecek teknoloji girişimi.

10. ÖğrenOyna: Okul çağındaki çocukların konsol ve bilgisayar oyunlarıyla harcadıkları vakitlerin öğretici bir ortam aracılığıyla ebeveynlerin kontrolü altında tutulmasını sağlayan sistem.

11. TimeRelic.com: İnsanların gün içinde bilgisayar başında geçirdikleri zamanı hangi uygulamalarda ne kadar süre geçirdiklerini ve ne kadar verimlilikle çalıştıklarını raporlayan uygulama.

12. Namescroll: Orta ve büyük ölçekli şirketler için rehber ve mesajlaşma uygulaması olan Namescroll'u da sizlere tanıtmıştık.

13. Tradimum.com: İşletmelerdeki tüm birimlerin (pazarlama, müşteri ilişkileri, satış, finans vs.) işleyişinin tek bir sistem üzerinden yürütülmesini sağlayan platform.

14. Kolayik.com: İnsan kaynakları ve personel yönetim süreçlerini kolaylaştırmayı, hızlandırmayı ve ölçeklendirebilmeyi amaçlayan bulut tabanlı Kolay İK'nın detayları şu yazımızda.

10 girişim 2. faza katılacak

Bu 14 girişim 2 haftanın sonunda jüri sunumuna çıkacak ve 10 girişim 2. faza geçmeye hak kazanacak.   Programın 10 hafta süren 2. fazına kalan girişimlere ek olarak 10 bin TL çekirdek sermayesi sağlanacak ve ürünlerini geliştirmelerine destek olunacak.

Eylül ayındaki PİLOTT Girişimcilik Zirvesi'nde de projelerini ekosisteme anlatan girişimlerden  ilk 3'e girenler toplam 100 bin TL’lik ek sermaye ve Silikon Vadisi toplantılarına katılma hakkı kazanacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.