AppAnalytics, mobilde el hareketi ve dokunuşlara dayalı analizle rakiplerinden farklılaşıyor [Mobil’15]
Arama
Mobil

AppAnalytics, mobilde el hareketi ve dokunuşlara dayalı analizle rakiplerinden farklılaşıyor [Mobil’15]

AppAnalytics-mobil15Mobil’15 etkinliğimizin son sunumunu AppAnalytics kurucu ortağı Taner Akçok yaptı.

En kısa tanımıyla ‘mobil uygulamalar için bir analiz aracı’ olarak tarif edebileceğimiz AppAnalytics hakkında çeşitli bilgiler paylaşan Akçok, pazardaki rakiplerinden farklılaştıkları noktaları anlattı.

Akçok, “Pazardaki oyuncular ‘event based’ yani etkinlik tabanlı, örneğin Google Analytics ya da Flurry gibi. Biz bunlardan farklı olarak kullanıcıların el hareketlerini ve dokunuşlarını da analiz edebiliyoruz ve bunu dört parmakla dokunuşa kadar destekliyoruz” diye konuşan Akçok, “Ayrıca insanlar mobil uygulamaları kullanırken cihazla da etkileşime geçiyorlar, örneğin cihazı sallıyorlar veya bunun gibi. Biz event based veriler haricinde tüm bu etkileşimi de ölçümleyerek müşterilerimize iletmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Google Analytics, Mixpanel ve Flurry gibi rakiplerinden en temel farklarını kullanıcıların el hareketlerini izleyebilen ısı haritası sunma ve human experience/insan deneyimi hakkında çeşitli raporlar paylaşma olarak açıklayan Akçok, Türkiye, Birleşik Krallık ve ABD’den müşteriler olduğunu, BKM Express’in de AppAnalytics kullanıcıları arasında yer aldığını söyledi..

Uygulamanıın hata vermesi durumunda da müşterilerine raporlama yapabilen AppAnalytics, aylık 19 dolardan başlayan fiyatlarla kullanılabiliyor. Girişimi kısa bir süre içinde detaylıca inceleyip sizlerle paylaşacağız.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (4)
 1. Aylin Gürel dedi ki:

  Taner Microsoft’ta ki pazarlama günlerinin doruk noktasını yaşıyor sanıyorum 🙂
  Daha düne kadar movielala da çalışan bir kişiyken ne ara ceo oldu, ne ara türkiye’nin lider firması oldu?

  Hani herkes neden bu kadar kendisini abartıyor hiç anlamıyorum. Biz yazılımcılar kadar sessiz, efendi insanlar neden yok 🙂

  1. Timur Gezer dedi ki:

   Aylin Hanım, baya eleştirel yaklaşmışsınız fakat lider firma olduklarına yönelik ya da CEO olduğuna yönelik bir açıklamada bulunmamışlar zaten 🙂 Meyve veren ağacı taşlarlar mantığından yola çıkarak haberi abartılı bulduğunuzu düşünüyorum.

 2. technonur dedi ki:

  Pazardaki oyuncular ‘event based’ yani etkinlik tabanlı. Pazardaki oyuncular etkinlik tabanli desen havali durmuyor mu nedir bu sürekli türkce karsiligi varken ingilizce terimler söyleme hastaligi anlayamiyorum.

 3. Timur Gezer dedi ki:

  Türkiye’den böyle SaaS uygulamaların çıkması gurur verici. Mobil pazarda ihtiyaç olan zekice bir girişim. CrunchBase’de yatırımcılarının da kim olduğunu açıklasalar güzel olur.

Bir Yorum Yazın