FutbolBurada.com: Futbol odaklı yeni nesil haber sitesi
Arama
Girişim

FutbolBurada.com: Futbol odaklı yeni nesil haber sitesi

futbolburada.com futbol haber sitesiTürkiye’de ve dünyada blog platformları yatırım çekiyor, yeni nesil blog platformları ortaya çıkıyor ve dijital yayıncılık profesyonel içerikler temelinde yeni bir yükselme çağı yaşıyor. Buna rağmen Türkiye’de içerik temelli bir girişime imza atmak halen bir cesaret işi. Futbolburada.com da bu cesareti belgeleyen nadir girişimlerden.

Ağustos 2012’de New York’tan İstanbul’a dönen Ömer Üçer, finans sektöründeki kariyerine girişimcilik rozeti takmak isteyen bir isim. 150 farklı fikir arasından tercih yapmak istediğinde Türkiye’nin en popüler 20 yerli sitesi içinde 13 genel haber sitesi, 3 tane de spor haber sitesinin yer aldığını görmüş.

Üçer, bu istatistiğe dayanarak ve Türkiye’deki futbol sevgisine güvenerek Futbol Burada’yı hayata geçirmeye karar vermiş. Bu hikayeyi de kendi blogunda uzunca anlatmış.

futbol burada futbol haber

Futbol Burada’da ne var?

Aybars Badur ile Riko.co‘yu kuran Ömer Üçer, Futbol Burada’nın öncelikle kullanıcı deneyimi ve kaliteli içeriğe odaklandığını söylüyor. Kullanıcıları da aktif olarak içerik üretimine dahil ediyor ve tabiri caizse yazarlar el üstünde tutuluyor.

Siteye üye olan kullanıcılar yazar olabildiği gibi okuyucu olarak yazarları takip etme şansına da sahip oluyor. MyFutbol sayfasından takip edilen yazarların içeriklerine kolayca ulaşılabiliyor. Yani Futbol Burada sadece bir haber-analiz sitesi olarak değil sosyal bir platform olarak hizmet veriyor.

futbol burada futbol haber 2

Bu noktada girişimin geliştirme sürecinde olduğunu, yakın zamanda oyunlaştırma gibi daha fazla sosyal etkileşimin kullanıcılara sunulacağını paylaşalım.

150 yazar ve tanıdık isimlerden yazılar

Futbol Burada, bu kadar sıcak ve hızlı bir dünyada elbette güncel haberlere de yer veriyor. Doğan Haber Ajansı’nın haberleri de resmi abonelik ile sitede yayınlanıyor. Sadece 1 aydır genele açılan site şimdiye kadar 150 yazara, 450 üyeye, 28 bin tekil ziyaretçiye ulaşmış.

Futbol meraklılarının tanıyabileceği Ali Ece, Bağış Erten ve Banu Yelkovan gibi futbol dünyasında tanınan isimlerin yazı gönderdiği Futbol Burada, şu anda ağırlıklı olarak Türkiye ve Avrupa liglerini takip ediliyor. Sezon başında geliştirme sürecinden çıkılması, iOS ve Android uygulamalarının hazırlanması planlanıyor.

futbol burada yazilari

Kurucuların tecrübesi, profesyonel yaklaşım ve uygulama açısından FutbolBurada.com’un geleceğine inanmamak için bir sebep yok. Ömer Üçer yatırım konusunda ilerlemeler kaydettiklerini de paylaşıyor ki hemen Perform’un Maçkolik yatırımı akıllara geliyor.

Son olarak daha önce Webrazzi’de yer verdiğimiz Krampon.net ve FanatikMarslar.com‘un da halen yayında olduğunu ekleyelim.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (17)
 1. The Gaste dedi ki:

  geçen yıl Türk spor blogu yazarlarının bir arada olduğu bir proje vardı aklımda ama maddi imkansızlıklardan dolayı sadece fikir olarak kalmıştı benim projeme çok benzemese de temel olarak benim düşüncemin hayata geçirilmiş hali diyebilir ne diyim hayırlı olsun.

 2. ulas dedi ki:

  Girisim akıllıca fakat isim cok kötü

  1. Fatih dedi ki:

   Girişim de isim de güzel… hepsiburada dan bir aşinalık var…

   1. ulas dedi ki:

    aşinalık var demek her projeye uygundur anlamına gelmez.

  2. Omer dedi ki:

   Merhaba,

   Tahmin ediyorum ki ismi kotu bulmanizin sebebi modern bulmamaniz. Isim konusunda cok dusunduk ve de her turlu futbolsevere hitap edecek bir isim kullanmak istedik. Hem akilda kolayca kalabilecek, hem insanlarin alisik oldugu hem de “futbol” kelimesini icermesini istedik. Hedef kitlemiz her turlu gelir grubundan genelde erkek kitle oldugu icin yenilikci ve modern bir ismin akilda kalmasinin daha zor olduguna karar verdik. FutbolBurada isminin hem yaptigimiz isi tamamen anlattigini hem de kolayca anlasilabildigini dusunuyorum.

   Omer

   1. ulas dedi ki:

    Başarılar dilerim.

   2. Orhan Veli dedi ki:

    Acele etmeyip bi piyasa araştırması yapaydınız, futbolzevki.com adresini verirdim size :))

 3. Şerif Varlı dedi ki:

  Logoya bayıldım. Başarılar dilerim.

 4. Hakan dedi ki:

  Nedendir bilmem, aklıma ilk gelen bu oldu: Tasarımı Onedio.com’a benziyor galiba?

  1. Mehmet dedi ki:

   benzese iyi 🙂 ben ordayım sandım

   1. Mehmet dedi ki:

    Whois bilgileri aynı yeri gösteriyor.

 5. Hakan dedi ki:

  Yalnız bu alan adının marka hakları başka bir firmaya ait öğrendiklerinde ağır telif ödemek zorunda kalabilirler

 6. COMOYUN dedi ki:

  Domain bence gayet güzel. Site içeriğine vurgulayan bir domin seçilmiş. Hatta zamanında bu domaini ben regleyecektim fakat sonra vazgeçmiştim. Ben oyunburada.com sporburada.com haberburada.com gibi domainlerin hepsini alacaktım. Yanlış hatırlamıyorsam da böyle 18 tane büyük kelimelere ait domaindi. Futbolburada.com bunlardan birisiydi. Şimdi hem sevindim hemde biraz burukluk oldu.

  Arkadaşlara bu yeni sitelerinde başarılar dilerim. Ayrıca içeriğe dayalı bu tür projelerin çıkması Türk interneti açısından çok iyi olacağı kanısındayım.

 7. Aytaç dedi ki:

  Mobil sayfası filan güzel olmuş. Bence gayet hoş bir proje. Sırf futbol ile kısıtlanmasına anlam veremedim. Tüm spor dalları olsa, daha büyük kitleye ulaşabilir. Şahsen hiç sevmiyorum futbolu, o yüzden dedim 🙂

 8. Ali dedi ki:

  Domain ve isim olarak http://www.arti3.com sunabilirim. Hani maçlar çoğunlukla 3 dakika uzar ya, artı 3… Güzel de olurdu ;))

Bir Yorum Yazın