Ters Köşeye Yatıran Futbol Sitesi: Krampon.net
Eğlence

Ters Köşeye Yatıran Futbol Sitesi: Krampon.net

Geçtiğimiz yıl yeni bir şampiyona sahne olan ligin bitmesiyle Türkiye'nin yer almadığı ve bu yüzden de ülkemizde çok büyük heyecan yaratmayan bir Dünya Kupası izledik. Bu yıl ise lig sürprizlerle başladı ve özellikle üç büyükler cephesinde coşku yerine endişe hakim. Fakat durumlar ne olursa olsun Türkiye futbol ile yatıp futbol ile kalkan bir ülke. Durum ne kadar can sıkıcı olursa olsun taraftar grupları çoğu zaman futbol ile mizahı ustalıkla bir araya getirmeyi başarıyorlar.

Bundan yaklaşık 1,5 ay önce yayın hayatına başlayan Krampon.net adlı site de futbol ve mizahı birleştirmek isteyenlerin yeni adresi oldu. Özellikle Zaytung.com'un başını çektiği eğlenceli asparagas haberleri sadece futbol ile sınırlayan Krampon.net, Mohaç Yücel, Mehmet Özen ve Volkan Çınar'ın ortak projesi olarak hayata geçti.

"Bu haberlerle lig bitmez" sloganıyla yayına başlayan Krampon.net şu an için beta (ya da kendi deyimleri ile "Beto'o") yayında. Sitenin amacının bir asparagas haber sitesi değil, yanlış anlaşımlara yer vermeyecek şekilde hazırlanmış bir mizah sitesi hazırlamak olduğunu söyleyen Mohaç Yücel, kısa süre önce açılmış olmasına rağmen sitenin gidişatından oldukça memnun. Şu sıralarda yaklaşık olarak günde 4000 civarı tekil ziyaretçiyi ağırlayan Krampon.net'in trafiğin önemli oranda taraftar sitelerinden geliyormuş.

Başlangıçta 3 kişilik ekip haberleri kendileri hazırlarken, Krampon.net'te kısa bir süre önce okuyucuların da kendi haberlerini göndermelerine olanak tanıyan "Dış Haberler" bölümü de açıldı ve açılmasıyla birlikte siteye günde 10-15 haber gönderilmeye başlanmış. Mohaç Yücel her gün gelen bu haberleri değerlendirdiklerini ve aralarında çok iyi olanları Dış Haberler yerine doğrudan manşete de taşıdıklarını söylüyor.

Krampon.net "eylemlerini" sadece site üzerinde sınırlamayacağını da gösterdi. Bir okuyucunun siteye gönderdiği Galatasaray'ın Elano'yu GittiGidiyor üzerinden satmaya çalıştığı haberini gerçeğe dönüştüren Krampon.net'in GittiGidiyor'a verdiği ilanı şuradan görebilirsiniz.

Sitede şu an için reklam yer almıyor ama Mohaç Yücel, şimdiden iki Türk ve bir İsveç markasının sitede reklam vermek için kendileri ile iletişime geçtiğini söyledi. Bu anlaşmalar netleşene kadar Krampon.net kendi eğlenceli asparagas reklamlarını yayınlıyor.

Eğer siz de sezonu biraz sıkıntılı açan takımlardan birinin taraftarıysanız, Krampon.net'teki eğlenceli haberler yüzünüzü biraz olsun güldürebilir…

Yorumlar (8)
 1. krampon.net'i 1 aydır, Zaytung'u daha uzun süredir takir ediyorum. 2'si arasıdna bir kıyaslama yapmak zor olur ama benzetme yapmak gerekirse;

  Benim için Zaytung futbol-mizah anlayışının Cem Yılmaz'ı ise Krampon.net Şafak Sezer'idir.

 2. Koray Kibar Koray Kibar

  Gayet güzell, Merakla izliyoruz efenim..

 3. Justin Tv Justin Tv

  sitenin en alt kısmındaki Fatih terim repliği müthiş yakalanmış :)

 4. destekleyelim hakkaten eğlenceli bir site olmuş. mizaha ihtiyaç duyduğumuz şu siyasi kriz günlerinde çok iyi gelir.

 5. süpermiş ya daha yeni gördüm valla hergün ilk ziyaret edeceğim site budur güne gülerek başlamak gerek demi yani:D

 6. Mustafa Namoğlu Mustafa Namoğlu

  Süper olmuş, tasarım olarak, işlevsel olarak herşeyiyle çok iyi bir ekibin elinden çıkmış belli.

  Başarılar.

 7. Açıkçası bu siteden hiç haberim yoktu görünce çok beğendim gerçekten çok güzel ironi yapılmış. Dokundurmalar yerli yerinde.düşünüp yapanların ellerine sağlık

 8. Fıkra Park Fıkra Park

  Belki de futbol bu haliyle asıl amacına ulaşmış sayılır.