Markafoni'nin Kurucuları MarkMost'a Ortak Oldu

Markafoni'nin Kurucuları MarkMost'a Ortak Oldu

Farklı bir grup alışveriş yapısı sunan MarkMost'tan geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni gelir ortaklığı yapısının ardından yeni bir haber daha geldi. Bugün kesinleşen habere göre Markafoni'nin kurucuları Ahmet Emre Sarı, Sina Afra ve Tolga Tatari MarkMost'a ortak oldular.

Bu üç ismi de Markafoni'nin yanı sıra Grupfoni, Tasit.com ve Kariyergenc.com gibi yatırımlarından dolayı yakından tanıyoruz. Kurucu ortakları arasında Erdem Yurdanur ve Tarkan Onar'ın da yer aldığı MarkMost bu ortaklık ile Türkiye'deki büyümesini hızlandırıp, ardından iş modelini yurtdışına taşımayı hedefliyor.

Konuyla ilgili yorum yapan Sina Afra projenin özellikle yurtdışı potansiyelinin kendilerini heyecanlandırdığını söyledi:

Türkiye’den global potansiyele sahip bir fikrin cıkması bizi son derece heyecanlandırdı. Grup satın alma şirketlerinden farklı olan MARKmost yapısını Erdem Yurdanur ve ortaklarıyla beraber, önce Türkiye’de sonra yurtdışında başarıya taşımak istiyoruz.

Erdem Yurdanur ise yeni ortaklığın MarkMost'un büyümesini hızlandıracağını söyledi:

Markafoni çok kısa sürede Türkiye’nin en önemli e-ticaret sitelerinden birisi konumuna geldi. Bu kadar kısa sürede bunu başaran ekibin Markmost.com’a da inanmaları ve yatırım yapmaları bizi çok mutlu etti. Bu sayede bizler Sina Afra, Ahmet Emre Sarı ve Tolga Tatari’nin da katkılarıyla çok daha hızlı bir şekilde önce Türkiye’de sonra da başka ülkelerde Markmost.com’u çok daha iyi yerlere getirebileceğimizi düşünüyoruz. Markmost.com hem işletme dostu, hem müşteri dostu bir altyapı sunan, özellikle her sektörden kobilerin internet ile tanışmalarını sağlayan bir araç olarak uzun vadeli bir proje. Umuyorum ki bu işbirliği ile bizler ülkemizde ses getiren işlerden birisini daha yapmış olacağız. 

Yapılan anlaşma doğrultusunda MarkMost'un %12,5 hissesi Ahmet Emre Sarı, Sina Afra ve Tolga Tatari 'nin dahil oldukları Akinon'a geçmiş oldu. Ayrıca bu ortaklık doğrultusunda MarkMost, Markafoni ile ortak kampanyalar da düzenlemeye başlayacak.

Erdem Yurdanur'dan aldığım bilgiye göre ilk hedef önümüzdeki 5-6 aylık süre içerisinde 500 bin kullanıcıya ulaşmak ve ardında da projeyi yurtdışına taşımak. Türkiye'deki projelerini yurtdışına taşımak konusunda oldukça tecrübeli olan Markafoni ekibinin bu konuda önemli katkısı olacağı kesin.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.