Markmost'un İş Ortaklığı Programı Başlıyor
E-Ticaret

Markmost'un İş Ortaklığı Programı Başlıyor

Haziran ayında yayınına başlayan ve işletmelerin kendi fırsatlarını oluşturmalarına olanak veren Markmost'u sizlere özel röportaj ile birlikte duyurmuştuk. Aradan geçen yaklaşık 4 aylık süre genel bir değerlendirme için henüz oldukça kısa ama birinci ağızdan aldığımızda ilk bilgiler kullanıcıların genel eğilimlerini göstermesi açısından önemli.

Bugüne kadar Markmost kullanıcıları tarafından 20 bin civarında Mark kodu alındı. İlk dört aylık süreçte en çok ilgi gören fırsatlar e-ticaret sitelerinde kullanılabilen hediye çekleri oldu. Özellikle de online çiçek satışları önde görünüyor.

Bu sırada Markmost da 1 milyon kullanıcıya erişmek hedefiyle İş Ortaklığı Programı'nı başlatıyor. Şirket sahibi olsun, olmasın tüm site sahiplerinin yararlanabilecekleri bu program dahilinde dağıtılacak miktar en az 1 milyon TL olacak…

3 ayrı kazanç imkanı sağlayan programda site sahipleri sitelerinde yayınladıkları reklamların tıklamalarından 5 kuruş, bu tıklamalardan gelen ziyaretçiler sisteme üye olurlarsa 20 kuruş ve reklama tıklayan üyelerin Markmost üzerinden yakaladıkları fırsatları kullandıklarında ise 25 kuruş daha gelir elde edecekler. Yani tek bir tıklama ile toplamda 50 kuruş gelir elde etmek mümkün.

İş Ortaklığı Programı'na katılan site sahipleri şirketse en az 100 TL bakiye oluştuğunda fatura keserek gelirlerini elde edebilecekler. Sitelerini bireysel olarak işleten site sahipleri için vergi ve faturalandırma işlemi ise Markmost tarafından gerçekleştirilebiliyor.

Sistem herkese açık ama başvuran her site programa uygun olup olmadığına karar verilmesi için ayrıca değerlendiriliyor. Sahte tıklamalar ve sahte üyelikler oluşturmaya çalışan site sahipleri ise özel olarak takip edilerek ve bu gibi durumlarda programdan çıkartılacaklar. Bu sayede gerçek kullanıcıların, gerçek fırsatlardan sağlıklı bir şekilde yararlanabilmesi hedefleniyor.

Henüz açılmadan önce inceleme fırsatı bulduğum sistemin kullanımını da son derece kolay bulduğumu söylemeliyim. Sitenizi sisteme tanımladıktan sonra 11 farklı banner boyutunda reklamı sitenize uygun bir renk şablonunda oluşturmak sadece bir kaç saniye sürüyor. Bu sırada reklamı yayınlanacak fırsatların içeriklerini de sitenize uygun kategoriler arasından seçebiliyorsunuz.

Sitenizde yayınladığınız reklamların performanslarını ise gerçek zamanlı raporlarla inceleyebiliyorsunuz. Bu raporlar özellikle daha iyi sonuç veren kampanyalar oluşturmak açısından oldukça faydalı olabilecek veriler sunuyor.

Markmost ekibinin yaklaşık 3 aydır üzerinde çalışmakta olduğu bu İş Ortaklığı Programı, Webrazzi'de bu yazının yayınlanmasıyla birlikte resmen başlamış oluyor. Konuyla ilgili bilgileri paylaşan projenin fikir babası (aynı zamanda Kokteyl ve Maçkolik'in kurucu ortağı) Erdem Yurdanur bu yeni projeye tüm web sitesi sahiplerini davet ediyor ve projeyi büyüterek, internet sektörüne giren parayı büyütmeye katkıda bulunmaya davet ediyor ve bu programla ilgili her tür öneri, fikir ve eleştiriye açık olduklarının altını çiziyor. O yüzden görüşlerinizi kendisine bu yazının alt kısmında yer alan yorumlar bölümünden veya Markmost'un iletişim formundan iletebilirsiniz.

Son bir not olarak da Marmost'un yeni sürümünün birkaç gün içerisinde yayında olacağını eklemekte fayda var…

Yorumlar (6)
 1. Lobaba Lobaba

  fırsathemenal.com, fırsat takip sitesi ile ilgili çalışmalarım devam ediyor. İşbirliği için görüşüp değerlendirebiliriz. Başarılar

 2. Gökhan Besen Gökhan Besen

  Başarılı bir pazarlama stratejisi, yeni sürümü merakla bekliyorum.

 3. Guney Guney

  Bence kar payları iş ortakları için çok düşük. gelirortakları maxgelir gibi aracı reklam firmaları daha iyi ücret veriyor...

  1. Diger reklam firmalarindaki kampanyalarin bircogu tiklama bazli olmadigi gibi, tiklama bazli kampanyalarında da bizim kadar cesitlilik olmayabilir, bu da tiklama oranlarinin dusmesine neden olabilir. Onemli olan birim tiklama fiyati ya da uye basina fiyat ya da satis komisyonundan ziyade, toplamda ne kadar para kazandiginiza bakmaniz gerekir. Bu nedenle site sahiplerine onerim, ayni anda birden fazla reklam yayinlamalari ve sonucta elde edilen gelire bakarak karar vermeleri olacaktir.

   Bunun disinda Markmost.com sitesinde, firsatlari yayinlanan isletmelerden herhangi bir komisyon ya da ucret almiyoruz. Bu isletmeler icin yaptigimiz reklamlarin butun maliyetlerini biz karsiliyoruz. Bu proje buyudukce, bizimle yola cikmis herkesin de daha cok kazanacagi bir ekosistem olusturmayi hedefliyoruz.

   1. Furkan Türkoğlu Furkan Türkoğlu

    Web sitemde yayınlamaya başladım. Umarım kazançlı olur. Teşekkürler Erdem Bey.

 4. bu siteyle çalışmaya başlayınca 20 liralık hesabımı kapattılar. Adsense kullandığım sitelere ek gelir olur diye koymuştum. Hiç bir kural ihlali, teşvik edici vb.. reklam yerleşimi yapmadım.

  Çokta kazanmıyordum günlük 1-2 lira maks.

  Yüz tane mail attım cevap yok. Bu paranın üstüne yatma işini kim yapıyosa, öbür dünyada çok çekecekleri var.