Grupfoni Sessiz Sedasız Açılışını Yaptı
E-Ticaret

Grupfoni Sessiz Sedasız Açılışını Yaptı

Almanya merkezli DailyDeal'ın Markafoni ortakları ile birlikte Türkiye pazarına Grupfoni ismiyle giriş yapacağını daha önce paylaşmıştık. MyNet'in kurucusu Emre Kurttepeli'nin de yatırımcıları arasında olduğu Grupfoni'nin ne zaman yayına gireceğini ise merakla bekliyorduk.

Burak Hatipoğlu'nun yönetiminde yoğun rekabete hazırlanan şirket Mayıs ortasında gerçekleştireceğini belirttiği açılışını dün sessiz sedasız yaptı. Bu sessiz sedasız açılışı aslında bir tür beta yayını olarak da düşünmek mümkün. Çünkü konuyla ilgili görüştüğüm Burak Hatipoğlu önümüzdeki günlerde gerçekleşecek bazı teknik çalışmalar sonucunda sitenin arayüzlerinin bile değişeceğini belirtiyor.

Resmi açılışlarını çok ses getirecek 2 kampanya ile gerçekleştireceklerini belirten Burak Hatipoğlu, şu anki açılışı Grupfoni açıldı olarak değerlendirmemiz gerektiğini de özellikle vurguladı.

Kapalı olduğu süre boyunca sitenin ana sayfasından üye kaydı alan Grupfoni'nin şu anda kaç üyede olduğu paylaşılmıyor. Ancak test aşamasındaki ilk kampanyanın hali hazırda 59 kişi tarafından satın alındığını görebiliyoruz. Bu arada, her ne kadar bir tür beta açılışı da olsa, Grupfoni üzerinden satın alma yapılabildiğini de bu noktada paylaşmış olalım.

Grupfoni'yi de bu haberle birlikte yayına girmiş olan grup satın alma servisleri arasına çekecek olursak, sırada merakla beklediğimiz bir diğer servis Markapon kalıyor. Sanıyorum ki, onların da açılışı oldukça yakın ve rekabetin kendini kaybetmesi bu durumda tam tabir-i caizse "an meselesi".

Yorumlar (6)
 1. Ulaş Akpınar Ulaş Akpınar

  Gönülden Başarılar Diliyorum.

 2. Emre Gulcan Emre Gulcan

  Son kullanıcı için gerçekten güzel avantajlar sunuyorlar, fakat çok kısa bir süre içinde aynı iş modeli üzerinde faaliyet gösteren 6-7 proje olması ilerleyen zamanlarda bir sıkıntı olacak mı çok merak ediyorum.

  İçlerinden bazıları uluslararası platformda söz sahibi olsa dahi, Türkiye için şuanda sadece İstanbul 'da faaliyet gösteriyorlar ve bir süre sonra kampanya açısından sıkıntıya düşebilirler.

 3. Gülşah Güngör Gülşah Güngör

  siteye üye oldum. ancak satın alma kısmında ciddi sıkıntı var.öncelikle havale ile gönderme şansınız yok.ikinci olarak kredi kartı numaranızı girdiğinizde site sürekli olarak hata veriyor. 1 kampanyadan yararlanmak için 2 gündür uğraşıyorum ancak sonuç vermiyor.yazdığım maillere de dönüş yapılmıyor. bence çok başarısız bir site

 4. Erdem Baykal Erdem Baykal

  Grupfoni maalesef yaptığı satışın arkasında durmadı.Urla 'RİNA BALIK'diye bir restoran kuponu aldım.Menüdeki yiyeceklerin bir kısmını vermediler ve son derece kaba davrandılar.Konuyu ilettiğim grupfoni yetkilileri haklarınız sözleşme ile garanti altındadır diye cevap verdiler amaçları öfkelenen müşteriyi yatıştırmak.Rina balık lokantasını ilgili mercilere şikayet edebilmek için istediğim bilgileri vermediler.Telefonda görüştüğüm 'Grupfoni'yetkilileri bizim amacımız indirimli mal ve hizmet satmak deyip aradan sıyrılmak istiyorlar ve tüketici derneklerine şikayette bulunun diye akıl veriyorlar.Müşteri kaybetmek 'grupfoni'için hiç önemli değil...Yazık çok yazık.Ben de Rina Balık lokantası deneyiminden sonra artık Grupfoni'den alışveriş yapmıyorum.Onlar için anladığım kadarıyla müşteri hiç önemli değil,sadece satıcı önemli...öyle davranıyorlar.İnşallah bu işi kaliteli yapanlar çoğalır da GRUPFONİ gibileri de kaybettikleri müşterilere yanarlar.LÜTFEN GRUPFONİ'DEN KUPON ALIRKEN BIR Değil BİN (1000)kez DÜŞÜNÜNÜZ!

 5. Erdem Baykal Erdem Baykal

  Grupfoni mesajlarıma cevap vermiyor,telefonlarıma çıkmıyorlar...Bir kez aldattılar ya kaçıyorlar....

  Var mı böyle ticaret??Tek çare bunları Turizm Bakanlığına şikayet etmek olacak herhalde...

  Erdem Baykal

 6. Cenk Kıran Cenk Kıran

  grupfoniden rezervasyon yaptırdım ve hayatımın en büyük şoklarından birini yaşadım. kendilerine konuyu ilettim gelen cevap aynen şöyle: işlem yapıldı. o kadar. yani o kadar ilgisiz alakasızdırlarki. sakın olaki buradan rezervasyon yapmayın. vallada billada pişman olursunuz. gönderdiğim şikayet kopyasını yapıştırıyorum:

  Merhaba,

  [email protected] üye aracılığı ile Bahçeşehir ünv. Akademi Restaurant'a 3 kişilik 35'er liradan grupfoni aracılığı ile rezarvasyon yaptırdık. Hayatımızda böylesine iğrenç bir yer ne gördük ne de böyle iğrenç yemekler tattık ne de böylesi iğrenç hizmet aldık. Gerçeği ortada yemek denen olayda yoktu. Açık büfe dedikleri 3 çeşit salata benzetmesi kararmış, kurumuş havuç, lahana, kıvırcıktan oluşmuş sebzeden başka birşey değildi. Yemek olarakta tabldot yemekhanelerde verilen ve beklemekten suyu uçmuş kurumuş bezelye taneleri arasında kaybolmuş köfte benzetmesi küçücük kıyma topları. Tatlı olarak ister inanın ister inanmayın ekmeğin şerbet ile karıştırılmış hali ve ismi de ekmek kadayıfı. Alenen dalga geçiyor gibi ve adeta kamera şakası gibi bir olay! hala şokundayız. Masalarda örtü denilen olay yok. Şu konuya özellikle dikkatlerinizi de çekmek istiyorum; Sizin aracılığınız ile akademi restauranta yapılan rezarvasyonlar için ayrı bir bölüm oluşturulmuş ve burada resmen asker yemeği benzeri tabldot yemek veriliyor diyebiliriz. Hatta askerdeki yemek daha lezzetli, bol çeşit ve daha güzeldir.

  Akademi restaurant tarafından oluşturulmuş diğer bölüm ise Grupfoni aracılığı ile rezarvasyon yapmayan müşterilere ait ve orada ızgaralar, kebaplar ve çeşit çeşit yemekler, sıcak ve yeni pişirilmiş pideler tabaklarda geziyordu. Bu bölümdeki yemeklerin kokusu bize geldiğinde verdiğimiz ücret azmıydı diye düşünmeye başladık. Titanik benzeri bir görüntü oluştu. (zenginler, fakirler) 35 er lira az bir tutar değildi aslında. Demekki akademi denen restaurant benzetmesi yer bu parayı az bulmuş. Orada bulunduğumuz süre içerisinde diğer bölüme ait yemeklerin kokusunu ala ala hiçbir şey yemeden ayrıldık ve dışarıdan başka bir yerde büfeden tost yiyerek açlığımızı giderdik.

  Şunu anladık ki grupfoni ve benzeri fırsat siteleri aracılığı ile yapılan rezarvasyonlar da en adi malzemeler ve en adi hizmet veriliyor. Hatta bu rezarvasyon sahipleri müşteriden bile sayılmıyor.

  Sizin aracığılınız ile bir daha hiçbir rezarvasyon yaptırmayacağımızı bilgilerinize sunarız.