Google+ Oyunlar Angry Birds ve Zynga Poker İle Açıldı

Google+ Oyunlar Angry Birds ve Zynga Poker İle Açıldı

Google'ın sosyal ağ projesi Google+ nihayet oyunlara kavuştu. Google+'dan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Vic Gundotra'nın paylaştığı bilgilere göre Google+ oyunları şimdilik tüm kullanıcılara açık değil ama yavaş yavaş Facebook'un oyun dünyasına rakip olmaya başlayacak.

Oyunlara özel bir sayfa ayıran Google, ilk olarak Zynga (Zynga Poker), Rovio ( evet, Angry Birds) ve Wooga'nın oyunlarına yer vermiş. Üst kısımda yer alan sekmelerin en sağına yerleştirilen oyunlar Plus.Google.com/Games adresinde sunuluyor ancak şimdilik çoğu kullanıcı için açık değil ve yayınlanan karşılama mesajı, test aşamasında olan hizmet için biraz daha beklemenizi istiyor.

Google Arti Oyunlar

Gundotra'nın paylaştığı ekran görüntüsü hem Flash hem de HTML5 tabanlı olduğunu tahmin ettiğimiz 16 oyunun şu anda Google+'da var olduğunu gösteriyor. Aşağıdaki videodan daha fazla bilgi sahibi olduğumuz Google'ın oyun dünyası Gundotra'nın dile getirdiğine göre Google+'da sahip olunan mevcut iletişime zarar vermeyecek. Diğer yanda oyunlar sayfasında çevrenizin oynadığı oyunlar hakkında bilgi alınabilecek.

Google+ için yeni bir geliştirici blogu açıldığının haberini de veren Gundotra, şimdiden arkası sağlam gelecek olan bu dünyaya geliştiricileri davet ediyor.

Zynga'nın Google+'da olup olmayacağı söylentilerini tarihe karıştıran açıklama, Google'ın dev oyun şirketindeki yatırımı düşünüldüğünde Google+'a özel adımların atılabileceğini de akıllara getiriyor.

Bu arada Facebook da Google ile aynı sıralarda bir açıklama yaparak Facebook Oyunlar'ı yeniledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.