Angry Birds'ü Google Chrome İle Web Üzerinden Oynayabilirsiniz

Angry Birds'ü Google Chrome İle Web Üzerinden Oynayabilirsiniz

Google'ın I/O isimli geliştirici konferansının ikinci gününde şirketin web tarayıcısı Chrome'la ilgili birçok yenilik duyuruldu. Bu yeniliklerden biri de popüler mobil oyun Angry Birds'ün artık Chrome tarayıcılar üzerinden oynanabilecek olmasıydı.

Javascript'in üç boyutlu interaktif grafikler yaratabilmesine olanak sağlayan WebGL kütüphanesinin desteğiyle oynanabilecek Chrome tabanlı Angry Birds şu an itibariyle Chrome Web Store'da yer alıyor.

Angry Birds'ü bu linki kullanarak hemen tarayıcınıza yükleyerek oynamaya başlayabilirsiniz.

Çevrimiçi ya da çevrimdışı olarak oynanabilecek oyunda, çeşitli eklentiler de satın alınabilecek. Bu satın alma işlemi Chrome Web Store'da devreye gireceği bugün açıklanan uygulama içinden satın alma (in-app purchase) özelliği ile yapılabilecek. In-app purchase özelliği App Store'da bulunuyordu ancak Chrome Web Store'da böyle bir özellik mevcut değildi.

Diğer taraftan bu haberle ilgili olduğu için paylaşmakta fayda var, Chrome Web Store artık 41 dili destekliyor ve uluslararası olarak açılmış durumda. Bu da demek oluyor ki, yakında Chrome Web Store için de uygulama geliştirme yarışı başlayacak. %5 sabit komisyon alacak olan web uygulama pazarı geliştiriciler için önemli bir nimet sunacak gibi duruyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.