Vodafone vRead İle App Store'a İkinci Sıradan Girdi

Vodafone vRead İle App Store'a İkinci Sıradan Girdi

Vodafone'un dergi, gazete ve kitapları iPad üzerinden okumaya imkan sağlayan uygulaması vRead App Store'a girer girmez ikinci sıraya oturdu.

Turkcell'in Dergilik uygulaması ile peş peşe yayına giren uygulama, dergilerin yanında gazete ve kitapları da bünyesinde barındırıyor. Ücretsiz olarak App Store'dan indirebileceğiniz uygulamada, aralarında Level, Ekonomist, Auto Show, Chip, Istanbul Life, Boxer, PCNet, Atlas ve Capital gibi önde gelen dergilerin de bulunduğu 20'ye yakın yayın yer alıyor.

Gazete bölümünde ise öğrendiğimize göre Hürriyet ve Radikal gazeteleri ile anlaşmalar yapılmış ve test aşamasının ardından her iki gazete de vRead'deki yerini alacakmış.

Uygulamanın kitap bölümünde Doğan Egmont ile anlaşan Vodafone, fiyatlar konusunda Apple onayı alındıktan sonra bu bölümdeki satışlara başlayacağını belirtti.

Vodafone'un vRead uygulamasını iPad üzerinde denedim ve kullanım açısından oldukça başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Bu arada yeri gelmişken uygulamanın amvg tarafından geliştirildiğini de belirtmiş olayım.

Benim bu tür uygulamalardaki tek problemim çok büyük dosya boyutlarını indirmek için bekliyor olmak. Ancak elbette bunun bir çözümü var mıdır bilemiyorum. Sonuçta test ederken neredeyse 180 MB'lık Capital dergisini indirmek biraz külfetli olabiliyor. Gerçi bu sorunun neredeyse iPad'deki tüm dergi uygulamalarının ortak problemi olduğunu biliyoruz.

Bu konuda şimdilik Zinio'nun çözümünü beğeniyorum diyebilirim. Dergi indirilirken, gelmiş olan sayfalar okunmaya başlanabiliyor ve nispeten daha küçük dosya boyutları olduğunu tahmin ediyorum.

Vodafone vRead, Turkcell Dergilik ve DijiMecmua şu anda iPad'den dergi okumayı sevenler için başarılı seçenekler olarak ön plana çıkıyor. Her biri App Store'daki yerini yeni aldığı için haliyle birçok yayını ücretsiz indirme şansı da sunuyorlar. Eğer benim gibi iPad'den dergi okumayı sevenlerdenseniz denemenizi öneririm.

Kısa süre içinde iPhone ve Android versiyonlarının da piyasaya sürüleceğini öğrendiğimiz vRead'i bu linkten indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.