Dergilik: Turkcell'den iPad İçin Dergi Uygulaması
Mobil

Dergilik: Turkcell'den iPad İçin Dergi Uygulaması

Yeni nesil yayıncılığında geleceğine ışık tutan tablet cihazlar yaygınlaştıkça, bu alanda sunulan ürün ve hizmetler de çeşitlenmeye devam ediyor. Turkcell'in henüz App Store'a girmiş olan hatta arama sonuçlarında bile daha yer almayan uygulaması Turkcell Dergilik işte bu noktada sektöre yeni bir soluk getiriyor.

Yaklaşık 1 ay önce paylaştığımız DijiMecmua'nın iPad uygulaması gibi Turkcell Dergilik de sektörün önde gelen dergilerini iPad ile mobile taşıdı. Girişte de belirttiğim gibi şu anda App Store'da yer alan ancak arama sonuçlarında bile çıkmayan uygulamayı sizler için denedik.

Detaylara geçmeden önce uygulamayı direkt olarak bu linkten indirebileceğinizi paylaşmış olalım.

Hemen belirteyim, Turkcell Dergilik konusundaki ilk izlenimim oldukça iyi. Henüz ücretli dergi barındırmayan uygulama Tempo, All, digitalage, Chip gibi önemli yayınların bazı sayılarını ücretsiz olarak sunuyor. Önümüzdeki günlerde dergilerin yeni sayılarını ücretli olarak da sunacağını tahmin ettiğim Turkcell Dergilik'in son derece başarılı arayüzleri ve kolay bir kullanım şekli var.

Eğer iPad'de daha önce bu tür uygulamalar kullandıysanız ve iPad'den dergi okumaktan keyif alanlardansanız Turkcell Dergilik uygulamasının da beklentilerinizi karşılayacağını söyleyebilirim. Elbette uygulama içinde henüz yeterli sayıda dergi bulunmuyor, ancak önümüzdeki dönemlerde bu sayı artacaktır diye tahmin ediyorum.

Elbette bir de şöyle bir konu var; Umuyorum ki, önümüzdeki dönemlerde Turkcell Dergilik'te klasik operatör kurgusunda ilginç iş modelleri uygulanmaz ve gönül rahatlığıyla Turkcell'in başarılı bir proje hayat geçirdiğini tescilleyebiliriz.

iPad için geliştirilen Turkcell Dergilik uygulamasının ilginizi çekeceğini düşündüğümüz çeşitli ekran görüntülerini aşağıda paylaşıyoruz.

 

Ücretsiz olan Turkcell Dergilik uygulamasını herkesten önce denemek isterseniz bu linki kullanarak App Store'dan indirebilirsiniz.

Yorumlar (8)
 1. Hüseyin Erkmen Hüseyin Erkmen

  Arda Bey, DijiMecmua'nın iPad uygulaması yayında mı acaba bilginiz var mı? AppStore'da "Diji" diye aratmama rağmen çıkmadı. İyi çalışmalar.

  1. @Hüseyin Erkmen DijiMecmua'nın iPad uygulamasını "dijimecmua" şeklinde arayınca AppStore'da bulamadım. Ama Arda beyin dediği gibi uygulama adı sanırım "Zinio" olarak geçiyor. Fakat Türkçe değil.

   Kitaplıktan yola çıkılarak "Dergilik" güzel olmuş :)

   Dergilik'i inceledim şimdi fena değil, toplamda 10 adet dergi var hepsi ücretsiz indirilebiliyor. Hatta Chip'in Nisan sayısını indirdim inceliyorum.

   iPad'de şu ana kadar keşfettiğim 3 dergi var (Türkçe)

   Dipnot, Log ve Gırgır dergileri. Bunun dışında aranızda başka takip eden var mı ?

   1. Bildigim kadariyla dijimemua suan apple store dan onay bekliyor. Zaten zinio yabanci kaynakli bir app. Yani ikisi arasinda bir baglanti yok...

  2. Sibel Taner Sibel Taner

   Dijimecmua iphone ve ipad uygulaması apple storeda bu gece itibari ile yayında. indirebilirsiniz...

 2. Aykut İçöz Aykut İçöz

  Paylaşım için teşekkürler.

  iphone / ipad mini uygulamalar dünyasında gelişmeler devam edecek. Öyle görünüyor. :-)

 3. Özer Dölekoğlu Özer Dölekoğlu

  Uygulamayı denedim. Tanıtım için bedava olması çok iyi. Umarım ücretli hale geçince normal basılı dergiye göre avantajlı fiyatları olur. Hatta bir önceki ayın dergilerini yarı fiyattan vermeleri çok çok iyi olur.

  Tek eksisi; dergi okurken sayfaya zoom yapınca yazı ve grafik kalitesi kötüleşiyor. Zoom yapmadan okumak da çok göz yorucu. Bu düzelirse yeterli bir uygulama.

 4. Taylan Bezirgan Taylan Bezirgan

  Turkcell'in Dergilik uygulamasını üniversiteden Arneca adlı bir fimaya yaptırdığını duydum. Turkcell'in bu tip firmalara destek vermesi çok güzel bence. Yine aynı kaynaktan duyduğuma göre, dergilerin sayısı ve kalitesi de ilerki haftalarda artacakmış. Gözler bozulmayacak yani :)

 5. iTunes'tan sadece iPad uygulamalarını görebiliyor muyuz?