DijiMecmua.com Türkiye'nin Zinio'su Olmak İçin iPad Uygulaması İle Hamleyi Yaptı
Girişim

DijiMecmua.com Türkiye'nin Zinio'su Olmak İçin iPad Uygulaması İle Hamleyi Yaptı

Zinio'yu özellikle dergi meraklısı iPad kullanıcıları yakından bilirler. iPad'den birşeyler okumayı seviyorsanız ve de yabancı dergi maliyetleriniz biraz düşsün istiyorsanız benim gibi siz de Zinio'yu favori uygulamalarınız arasına alacaksınızdır ya da çoktan almışsınızdr.

Bunca zamandır Türkiye'de Zinio'nun dünyada yaptığı işi yapabilecek birkaç şirket aklıma gelirdi. Bunlar servislerin geçmişine göre eMecmua.com, HepOku.com ve DijiMecmua.com şeklinde sıralanabilir.

eMecmua.com yaklaşık 1,5 yıl kadar önce Doğan Burda Dergi Yayıncılık tarafından satın alınmıştı. HepOku.com Turkuvaz Medya Grubu'na bağlı olarak çalışıyor. DijiMecmua.com ise daha yeni bir girişim olmasına karşılık Haziran 2010'da iLab Ventures'dan aldığı yatırımla çalışmalarına hız kattı.

Zinio'nun iPad için sunduğu türden ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca başarılı şekilde yönetilirse büyük değer yaratabilecek olan uygulama DijiMecmua.com'dan geldi. Servis bünyesinde yer alan bütün dergileri geliştirilen uygulama ile iPad'e taşıyan şirket, bence Türkiye'de hemen bugün olmasa da, önümüzdeki dönemlerde yıldızı iyice parlayacak bir alana öncelikli giriş yapmış oldu.

Geçtiğimiz günlerde şans eseri karşılaştığım DijiMecmua kurucusu ve Genel Müdürü Özkan Hacıoğlu bana hızlıca DijiMecmua'nın henüz App Store'da yayına girmek için onay bekleyen iPad uygulamasının demosunu gösterdi.

Büyük olasılıkla 1 hafta içinde yayında olacak olan uygulamayı oldukça başarılı buldum ve bir Webrazzi klasiği olarak ürünün ilk ekran görüntülerini öncelikle olarak sizlerle paylaşmak istedim.

Aşağıda henüz App Store'da yer almayan DijiMecmua'nın iPad uygulamasının ilk ekran görüntülerini inceleyebilirsiniz.

Yazımın başında da belirttiğim gibi bu tür servisleri bugün gerektiği kadar olmasa bile önümüzdeki dönemlerin yıldızı çok parlayacak girişimleri olarak görüyorum. Kısa süre içinde benzer hizmetler veren diğer girişimlerin de iPad'deki yerlerini alacaklarını tahmin ediyorum. Hatta şu günlerde aralarında uygulamalarının testlerine başlamış olanlar bile olabilir.

Yorumlar (4)
 1. Sibel Taner Sibel Taner

  Dijimecmua.com satış ekibinde yer alan biri olarak , aylarca süren çalışmanın bu şekilde başarıya ulaşmasında emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum.

  Bir ilke imza atmanın verdiği mutluluk ve gurur ile şuan tebessüm ettiklerinden eminim. Bizlere de bu gururu yaşattıkları için teşekkür ediyorum.

  Emeğinize sağlık ...

  Ve başarılarınızın devamını diliyorum...

 2. Ferit Haktan Ferit Haktan

  Umarım iphone uygulaması hatta android için uygulama da olur. Ben şahsen dergiciliğin geleceğini burada görüyorum.

 3. Sibel Taner Sibel Taner

  Dijimecmua iphone ve ipad uygulamaları apple storedan bu gece itibari ile indirilebilinir durumda...

 4. Dijital Dergi Dijital Dergi

  Sanıyorum ki yoğun uğraşlar sonucu ortaya çıkmış bir başarıdır. Arkadaşlara helal olsun...