İstanbul'un İlk Twitter Kullanıcısını Merak Ediyor Musunuz?

İstanbul'un İlk Twitter Kullanıcısını Merak Ediyor Musunuz?

Twitter geçtiğimiz günlerde 5 yaşını doldurmuştu. Webrazzi'nin Twitter hesabı ise bugün 3. yılını doldurdu. Biz de Twitter'da biraz geriye giderek İstanbul'un ilk Twitter kullanıcılarına bir göz atalım istedik.

Twopcharts.com'un Twitter hakkında sunduğu detaylar pek sık rastlanır cinsten değil. Örneğin, en eski Twitter kullanıcılarını illere göre arayabiliyor, sizi ilk takip edenleri, ilk takip ettiğiniz kişileri, ilk 10 tweetinizi görebiliyorsunuz. Twitter profilinize dair çeşitli detaylar sunan Twopchart's'ın illere göre kullanıcı sıralaması en çok dikkatimizi çeken oluyor ve hemen listeye göz atıyoruz.

Günceleme: Twopcharts bilgilerini sürekli yenilediği için güncel listeye şuradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul'un en eski kullanıcılarına baktığımızda ilk sırada @Osman'ı görüyoruz. Osman Börütecene, 9 Aralık 2006'da Twitter'a üye olmuş ve ilk tweet'ini aynı gün göndermiş. Bu da Twitter'ın ilk tweetinden yaklaşık 9 ay sonraya denk geliyor.

Twitter ilk 5Muhtemelen Türkiye'nin ilk Twitter kullanıcısı olan @Osman'ı 25 Aralık 2006'da kaydolan @Sarper (Sılaoğlu) ve 7 Ocak 2007'de kaydolan @OzgurAlaz takip ediyor.

4. sırada bugün Webrazzi yazarları arasında olan @SerkanUnsal, 5. sırada ise @Burak Bayburtlu bulunuyor. @istanbul hesabı da Twitter'a ilk kaydolanlar arasında 13. sırada yer alıyor. Listenin tamamı buradan ulaşabilirsiniz.

Twopcharts'dan yine İstanbul'un en çok takip edilelen, en çok tweet gönderen ve son 1 ayda en hızlı büyüyen Twitter kullanıcılarını görebiliyoruz.

Dikkat çekici bir başlık olan 50.000 tweet'i aşan kullanıcılarda sadece 2 profil, @dinamotracklist ve @Haberturk bulunuyor. Sitenin anasayfasından yapacağınız aramalarda yukarıda bahsettiğimiz detaylardan fazlasına ulaşabilirsiniz.

Evet, merakınız yanıt bulduğuna göre yorumlarınızı alabiliriz. :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.