Sanalika Açıldı!

Oyun Stüdyosu'nun popüler sanal dünya uygulaması Sanalika, sonunda kapılarını tekrar kullanıcılarına açıyor. Yaklaşık 20 gün önce engelleme kararının kaldırıldığı Sanalika da güvenlik önlemleri artırılmış ve her üyeye cep telefonuyla onaylama zorunluluğu getirilmiş.

Bizim de denediğimiz sistem açıkcası beklediğimizden çok daha pratik şekilde kullanılıyor. Üyelik girişi yaptığınızda karşınıza cep telefonu onayı yapmanız için yeni bir ekran geliyor. Sanalika üyeliğinizi aktif hale getirmeniz için belirtilen numaraya bir kod göndermeniz gerekiyor. Kodu gönderdiğinizde ekranda otomatik olarak durumunuz onaylandı olarak görünüyor ve Sanalika'ya giriş yapabiliyorsunuz.

Oyun Stüdyosu yetkililerinde aldığımız bilgiye göre Sanalika tarafında halen güvenlik sistemi üzerinde çalışmalar devam etmekte ve bu yüzden resmi açılış yapılmamış. Zaten şu anda hem Sanalika'nın hem de Oyun Stüdyosu'nun twitter hesaplarında oyunun açıldığıyla ilgili bilgi bulunmuyor.

Gördüğümüz kadarıyla sistemde bir sorun görünmüyor ve şimdiden Sanalika'nın meraklıları sanal dünyayı doldurmaya başlamış bile. Sanal dünya resmi olarak açılmadığı için kısa süreli kapanmalar olabilir, ancak Oyun Stüdyosunun oyunun meraklılarını daha fazla bekletmeyeceğini  tahmin ediyoruz.

Yapılan süreç değişiklikleri Sanalika'yı nasıl etkileyecek hepimiz göreceğiz, önemli olan ise şirketin bundan sonraki dönemde yasal sorunlarla karşılaşmaması olacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.