Twitter Mekan Ekleme Özelliğini Devreye Alıyor

Twitter HQ - TwitterKonum tabanlı servislerde ilk adımını sene başında atan Twitter'ın mekan ekleme özelliği gün yüzüne çıktı.

Henüz genel kullanıma açılmayan özellik, Twitter HQ üzerinden gündeme geldi. GeoAPI.com'un kurucusu ve bir Twitter çalışanı olan Othman Laraki'nin Tweetlerine baktığımızda, yaz aylarından bu yana Twitter HQ'dan güncelleme gönderdiğini görebiliyoruz.

Ancak burada asıl dikkati çeken mekanın Twitter tarafından eklenmiş olması. Çünkü San Francisco'daki diğer mekanların herhangi bir tanımlayıcısı olmadığını görebiliyoruz.

Twitter HQ

MG Siegler da bu durumdan bahsediyor ve resmi ağızdan aldığı bilgiyle Twitter Places'ta mekan ekleme özelliğinin test aşamasında olduğunu, çeşitli özelliklerle servisin geliştirildiği haberini paylaşıyor.

Tasarımını yenilemek ve reklam seçeneklerini arttırmak için çalışan Twitter, bu özelliği kullanıma açmakta biraz geç kaldı denilebilir. Bilindiği gibi konum güncelleme özelliğini mekanlarla beraber kullanıma açan Facebook, şu sıralarda fırsat dünyasını karıştırıyor. EarlyBird ile fırsat tweetleri gönderimini durduran Twitter ise artık bir şeyleri ters yaptığının farkına varmış gibi görünüyor. Özellikle Foursquare için ciddi önem taşıyan bu yenilik bakalım ne zaman tam olarak kullanıma açılacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.