Twitter'da Konum Paylaşımı Yayında!
Yenilikler

Twitter'da Konum Paylaşımı Yayında!

 • Twitter ve Facebook'un konum belirleme çağına geçişinde ilk adımı Twitter attı. Konum paylaşımı özelliğini ilk olarak Amerika için kullanıma açan Twitter kısa zamanda diğer ülkelerde de servisi canlandıracak.

Twitter ve Facebook'un konum belirleme çağına geçişinde ilk adımı Twitter attı. Konum paylaşımı özelliğini ilk olarak Amerika için kullanıma açan Twitter kısa zamanda diğer ülkelerde de servisi canlandıracak.

Varsayılan olarak kapalı durumda olan lokasyon bilgisi paylaşımını ayarlar sayfasından aktifleştirmek mümkün. Şu anda Amerika'dan gelen Tweetlerde görülebilen lokasyon bilgileri Biz Stone'un paylaştığı bilgilere göre hızla yayılacak.

Twitter'in lokasyon paylaşımı ile daha değerli bir bilgi paylaşım platformuna dönüşeceğini dile getiren Stone, artık Tweetlerin daha fazla anlam taşıyacağını söylemiş. Ancak Twitter gibi spam kullanıcıların her an ulaşabileceği bir ortamda çok dikkatli olmanın gerekeceği de paylaşılmış.

Lokasyon güncelleme bilgileri Windows'ta Firefox 3.5 ve Google Chrome ile görülebilecek. Daha eski tarayıcı sürümleriyle bu özelliği görüntülemenin Google Gears ile kullanılabilmesi mümkün. Saat dilimleri üzerinden tanımlanan lokasyon paylaşımını istenildiği zaman kapatabilecek ya da eski Tweetlerinizden tüm lokasyon bilgilerini temizleyebileceksiniz.

Son zamanlarda gerilediği tatışmaları yapılan Twitter, Şubat ayı başında profillerin imleç ile görüntülenebilmesini (hovercards) kademeli olarak kullanıma açmış, geçtiğimiz günlerde de "güncelle" butonunu "tweet" olarak değiştirmişti. Bu küçük değişikliklerle biraz hareketlenen Twitter artık lokasyon servisi ile daha canlı olacak. İsterseniz ekstra bilgiler ve sorulara göz atabilirsiniz.

Yorumlar (4)
 1. Cem Vatandaş Cem Vatandaş

  Adamlar kendini aştı..

 2. Artık ülkemizdede birileri gelbenimevimisoy.com tarzı siteleri hayata geçirir :)

 3. Koç Blog Koç Blog

  Benim sadece 2 şey istiyorum twitterdan.

  1. Artık twitter Türkçe olsun. Sırf ülkemizde yaygınlaşması için istiyorum. Birçok arkadaşım bu yüzden ısınamıyor. Bende hiç tanımadığım kişilerle twitleşiyorum.

  2. takip ettiğim bir kişinin twitter sayfasına girdiğimde o kişininde beni takip edip etmediğini gösteren bir işaret koymalarını istiyorum.

 4. Foursquare hirsizlar arasinda cok populermis. Twitter i da kullanmaya baslarlar yakinda .

  http://www.mediabistro.com/agencyspy/mobile/foursquare_a_thiefs_resource_for_homes_to_rob_152300.asp