GittiGidiyor Kurucularından Bendeİstiyorum.com'a Yatırım!

GittiGidiyor Kurucularından Bendeİstiyorum.com'a Yatırım!

Günde tek ürün servislerinden Woot'un Amazon tarafından satın alınmasının ardından bu alanda halen gözden kaçan bir fırsat olduğunu yazmıştım. Hatta yazıda şu cümlelere yer vermiştim.

Hazır Türkiye e-ticaret pazarı belirli bir seviyeye gelmiş durumdayken, girişimcilerin ve özellikle de yatırımcıların bu çok daha düşük maliyetli ve çok daha kolay operasyonel süreçleri olan iş modelini göz önüne almalarında fayda var diye düşünüyorum.

Private shopping ve grup alışveriş girişimleri ile başarılı işbirliklerinin kurulması da mümkün olan günde tek ürün servislerini bence fazla gecikmeden tekrar değerlendirmeye başlamak gerekiyor. Woot’un satışının etkisiyle oluşan rüzgar çok büyük olasılıkla Amerika ve Avrupa’da birilerini hareketlendirecektir. Onlar rüzgarın şiddetini azaltmadan yelkenleri açmak iyi olabilir.

1 Temmuz'da yazdığım bu yazının ardından bugün bu alanın önde gelen oyuncularından Bendeİstiyorum.com'a yapılan bir yatırımın haberini aldık.

GittiGidiyor'un kurucularından Burak Divanlıoğlu ile Serkan Borançılı'nın gerçekleştirdiği yatırımla kurulan İndirdik Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.'ye toplam 100.000 TL sermaye aktartılmış. Yeni şirketin ortakları arasında Bendeİstiyorum.com'un kurucu ortakları Mustafa Kemal Acet (%40) ve Abdullah Serdar Çurgunlu'nun (%14) yanı sıra yatırımı gerçekleştiren GittiGidiyor kurucu ortakları Burak Divanlıoğlu (%20) ve Serkan Borançılı (%20) da bulunuyor. Şirketin bir diğer ortağı da Burak Büyükdemir'in sahibi olduğu Goril Bilişim (%6).

Yeni kurulan şirketin adından da anlaşılacağı gibi Bendeİstiyorum.com yakın zaman içinde İndirdik.com olarak bir isim değişikliğine gidecek ve yoluna bu markayla devam edecek. Eylül ayının başlarında yayına alınması beklenen İndirdik.com'un yeni bir altyapıyla hayata geçirileceğini de öğrendik.

Hali hazırda başarılı bir operasyonu bulunan ve karlı bir girişim olan Bendeİstiyorum.com'un aldığı yatırımın ardından dikkatimi çeken bir nokta daha oldu.

Hatırlarsanız Burak Divanlıoğlu ve Serkan Borançılı bir süre önce Pabbuc.com'a da bir yatırım gerçekleştirmişlerdi. Bu yatırım netleşirken Amazon'un Zappos'u satın aldığını öğrenmiştik. Benzer bir durum da bu sefer Bendeİstiyorum.com'da oldu. Bu yatırımın netleşmesinin ardından bu sefer de Amazon Woot'u satın aldı.

Konuyla ilgili Burak Divanlıoğlu'yla görüşürken özellikle bundan sonraki adımlarının ve ilgilendikleri şirketin hangisi olduğunu sordum. Çünkü görünen o ki Amazon'la aşağı yukarı aynı alanlara bakıyorlar, böylece dünyada herkesten önce Amazon'un bir sonraki adımını kestirmemiz mümkün olabilir. :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.