GittiGidiyor Kurucularından Pabbuc.com'a Yatırım!

GittiGidiyor Kurucularından Pabbuc.com'a Yatırım!

GittiGidiyor'un kurucularından Burak Divanlıoğlu ile Serkan Borançılı'nın eTohum girişimlerinden ayakkabı, çanta ve aksesuar satışına odaklı alışveriş sitesi Pabbuc.com'a bir yatırım gerçekleştirerek ortak olduklarını öğrendik. Yatırım sonrasında kurulan şirket Pabbuc Elektronik Hizmetler ve Tic. A.Ş. altında hizmet vermeye devam edecek olan girişimde Serkan Borançılı ve Burak Divanlıoğlu dışında Burak Büyükdemir'in de hissesi bulunuyor.

Konuyla ilgili yaptığımız araştırma ile İstanbul Ticaret Odası'na kayıtlı şirketin 160.000 TL sermaye ile kurulduğunu gördük. Ticaret Sicil Gazetesi bilgilerine göre ise hisse dağılımı şu şekilde yapılmış.

pabbuc-hisse

Amazon.com'un bir süre önce Zappos.com'u satın alması ile gözlerimiz bu alanda ülkemizdeki önde gelen girişim olan Pabbuc.com'a zaten yönelmişti. eBay'in GittiGidiyor ortaklığı sonrasında ortakların gelecek için ne tür açılımlara gideceğini düşünürken Pabbuc.com yatırımı oldukça yerinde oldu diyebilirim.

Şirkette %20'şer hisse ile yer aldıklarını gördüğümüz Burak Divanlıoğlu ve Serkan Borançılı'nın yönetim kurulu üyelikleri de bulunuyor.

Bu yatırımda dikkat çeken bir hissedar da elbette Burak Büyükdemir'in kurucusu olduğu Goril Bilişim Yayıncılık Mağazacılık ve Dış Tic. A.Ş. Şirketin yeni kurulan Pabbuc Elektronik Hizmetler ve Tic. A.Ş.'de %4.20 hissesi olduğunu ve Burak Büyükdemir'in eTohum girişimlerine yavaş yavaş yatırımcı bulduğunu da bu fırsatla görüyoruz. Burak'ın çok yoğun ve özveriyle çalıştığı eTohum sürecinde artık aksiyona geçerek hem kendisi hem de girişimleri için değer yaratıyor olduğunu görmekten son derece memnun olduğumu belirtmek isterim.

Burada elbette kurulan şirketin 160.000 TL'lik sermayesi Pabbuc.com'un değerlemesini yansıtmıyor. Sanıyorum ki şirkete yatırılan rakamların dışında servisin kurucusu olan Serdar Yaman'a da ayrıca bir ödeme yapılmıştır. Henüz satın alma rakamı ile ilgili elimizde net bir bilgimiz yok ancak detay alırsak paylaşıyor olacağız.

Pabbuc.com'un pazardaki yeri ve yatırım yapan tecrübeli kadro göz önüne alındığında sektör için son derece önemli bir gelişme olduğunu söylemek gerekiyor. Bu hareket gelecekte GittiGidiyor'un eBay'i pazara soktuğu gibi Amazon'u Türkiye sınırlarına çeker mi hep birlikte göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.